Як передає Укрінформ, про це Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомляє у Фейсбуці.
За даними Приазовського нацпарку, забруднення виявлено окремими осередками у межах прибережної зони від ландшафтного заказника "Степанівська коса" до межі з Херсонською областю, включно з частинами ландшафтного заказника "Коса Федотова" та "Коса Пересип".
Загальна протяжність ділянок узбережжя із виявленим забрудненням сягає 27,1 км, ширина викиду мазуту на берег – до 3 метрів.
Розлив нафтопродуктів попередньо пов'язується із техногенною аварією – затопленням російських танкерів "Волгонефть-212" і "Волгонефть-239" у Керченській протоці.
Проте фахівці Українського наукового центру екології моря зазначають, що з огляду на низку причин, ці осередки забруднення мають інше походження. Цими причинами є фізичні обмеження поширення мазуту під впливом вітру східних румбів та, враховуючи швидкість морських течій і відстань від місця аварії до забруднених територій.
"Отже, забруднення могло бути спричинене іншою аварією, яка сталася ближче до зазначених районів (імовірніше на південь від району виявлення). Частина мазуту, який потрапив на узбережжя, могла походити із донних відкладень, де він накопичувався внаслідок подібних інцидентів", - ідеться у повідомленні.
Як повідомлялось, вранці 15 грудня поряд з Керченською протокою почали тонути російські кораблі "Волгонефть 212" та "Волгонефть 239". Попередньо, причиною інциденту став шторм та ушкодження танкерів через негоду.
Станом на 18 грудня зона забруднення моря збільшилася до майже 50 кілометрів.
Фото ілюстративне: arc.construction