У прифронтовому Херсоні працює швейний цех, який виготовляє форму для ЗСУ та ремонтує амуніцію. Один із засновників – вимушений переселенець з Донеччини Артем Болдирев. За його словами, починали з маленького ательє у домашніх умовах, за рік мають повноцінне виробництво та крамницю.
У херсонському цеху виготовляють форму для українських військових. Швачки розповідають: асортимент виробів постійно поповнюється та удосконалюється.
"Шили штани, комбінезони, куртки, все шили. Ми одягаємо хлопців. Можна, звичайно, купити все через інтернет, готове, але не завжди по розміру можна підібрати. Тому ми стараємося. В основному перешити, зменшити, додати, підігнати по фігурі", — говорить Тетяна Досенко.Швачка Галина Сніцарук каже, що вони гарантують якість свої виробів.
"Зараз вперше ми робимо кавери на каски в різних моделях, в різних кольорах: Multicam, Pixel, Oliva. Вони на липучках, з кріпленням. Намагаємося все робити швидко, щоб воно було різноманітне і практичне, міцне у користуванні", — сказала жінка.Військове ательє у прифронтовому місті відкрив вимушений переселенець з Донеччини Артем Болдирєв. Говорить, допомагав знайомий, який і є автором ідеї. За рік штат підприємства збільшився у кілька разів.
"Мій колега, партнер, приїхав з іншого міста, просто у Херсоні проїздом був. Тут в нього було кілька знайомих військових хлопців і вони йому сказали, що у Херсоні на той час не було жодного військового магазину або щось, з цим пов'язаного. В нього був досвід саме власного виробництва, отакого цеху. І він відкрив його тут, покликав мене, ми з ним почали розвиватися у цій сфері", — розповів він.Артем Болдирев живе в обласному центрі понад два роки. У 2022 році він пішки вийшов з тимчасово окупованого Маріуполя та наприкінці квітня дістався Херсона. У місті дочекався звільнення, займався волонтерством. Говорить, хотів приєднатися до лав ЗСУ, але через стан здоров’я на військову службу його не взяли. Тому, розповідає Артем, вирішив допомагати військовим в інший спосіб.
"Намагаємося виробляти все, що треба. Це і шеврони, погони на замовлення, одяг, само собою якусь амуніцію. Шиємо самі, бо краще, коли є прямий зворотний зв'язок. Є один такий локальний шеврон, який має попит у Херсоні. Це саме пов'язане з Дніпром, з тим, що хлопці на човнах перепливають на лівий берег. І на ньому був човен, в якому сидів вовк", — говорить підприємець.Ще один напрямок роботи цеху — ремонт амуніції. Для військових ці послуги безплатні, каже Артем.
"Ремонтуємо одяг, який на лівому березі вони пошкодили, порвали. Плитоноски підшиваємо. Та багато чого такого саме, на що багато запитів. Вони приходять, знаючи, що вже в нас є свій цех, і прохають, що завтра мені, або сьогодні ввечері треба вже на лівий берег їхати, а треба аж, ну, негайно там відремонтувати щось", — розповів він.За його словами, працювати під обстрілами не страшно, це навіть додає мотивації робити більше.
"Працюєш більше, допомагаєш більше, ну і повинно стати обстрілів менше. Це не моя думка, не мої слова. Хлопці самі казали, що їм спокійніше їхати на лівий берег, коли тут є люди — не тільки я, дівчата, моя команда, а й ті, хто як я для військових дуже сильно старається: волонтери та інші. Вони кажуть, що дуже приємно, коли ти знаєш, що ти зараз повернешся, і у разі чого тут є кому тобі допомогти та щось зробити", — розповів Артем Болдирев.
Чоловік додав, що Херсон став для нього рідним, тому жити та розвивати свій бізнес хоче тут. У планах — виробництво одягу з авторською вишивкою на патріотичну тематику.
suspilne.media