
Як розповіла організаторка майстерні "Надійні маскувальниці" Олена Вашина, щотижня тут виготовляють 8 костюмів.
"Ми знайшли людину, яка нам розказала, як робити "кікімори". Олег херсонець. Він на початку нашої діяльності давав матеріал. Отак ми почали з ним працювати далі", — говорить Олена Вашина.

Матеріал майстрині купують за власні гроші. Також їм допомагають односельчани, приймають благодійні внески. Маскувальні костюми роблять з урахуванням порад та побажань військових.
"Було замовлення на чорну та білу "кікімори" від снайперів. Зараз — на "кікімори" бруд, старий ліс. Влітку ми плели більше зелені, бо все зелене, потім — осінні пейзажі. Спочатку плели тільки з мішковини. Але з мішками сталася проблема, їх не стало. Ми побачили, як колеги з інших регіонів плетуть "spunbond", то й ми вирішили плести", — розказує організаторка майстерні.

"Хочу подякувати дівчатам-волонтеркам з Херсонської громади за допомогу, за те, що вони роблять для наших хлопців", — сказала засновниця майстерні.

У майстерні працює 12-13 людей. Галина займається плетінням маскувальних костюмів чотири місяці. За словами жінки, вони не лише плетуть сітки, а й печуть, готують їжу, збирають та відправляють посилки військовим.
"Інколи беремо до дому на вихідні, щоб трошки підігнати, це залежить від того, що встигаємо зробити. У відповідь отримуємо звукові повідомлення вдячності, це дуже надихає, дуже цьому радіємо", — каже жінка.

“Надійні маскувальниці” вже виготовили 258 кікімор. Свою діяльність припиняти не збираються та продовжуватимуть далі.
Суспільне Херсон