Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міндовкілля з посиланням на першого заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександра Краснолуцького.
За словами Краснолуцького, нині у зоні ризику перебувають 600 тис. га водно-болотних угідь міжнародного значення. Війська РФ використовують території цінних ВБУ для обладнання позицій, знищуючи унікальне біорізноманіття цих територій.
Зазначається, що сьогодні відбулося робоче засідання, де експерти обговорили надзвичайну екологічну ситуацію в Україні, пов’язану з пошкодженням Рамсарських угідь внаслідок агресії Російської Федерації. У заході взяли участь міжнародні експерти, українські науковці, представники природоохоронних громадських організацій та фахівці Міндовкілля.
«Існує необхідність постійного моніторингу за водно-болотними угіддями (ВБУ) та створення спеціальної методології, яка надасть можливість зафіксувати всю шкоду, завдану ВБУ війною, розрахувати збитки та оцінити терміни та можливості їх відновлення», – прокоментував Краснолуцький.
Як повідомлялось, Рамсарське угіддя - це водно-болотне угіддя міжнародного значення відповідно до Рамсарської конвенції, міжнародної екологічної угоди, підписаної 2 лютого 1971 року в іранському місті Рамсар під егідою ЮНЕСКО. Угода набула чинності 21 грудня 1975 року, коли її ратифікувала достатня кількість країн.
Ще за часів СРСР статус водно-болотних угідь міжнародного значення було надано чотирьом ВБУ України (Ягорлицька затока, Тендрівська затока, Каркінітська затока і Дунайські плавні) загальною площею 211 тис. га. За часів незалежності кількість ВБУ міжнародного значення в Україні зросла до 39, їхня загальна площа - 786 321 га.
Раніше Укрінформ повідомляв, що у ніч на 6 червня 2023 року російська армія підірвала греблю Каховської ГЕС, спричинивши затоплення частини Херсонської та Миколаївської областей і водночас критичне обміління Каховського водосховища.