Наслідки пожеж, які виникли у період з 23 лютого до 15 березня 2022 року на північно-східних околицях м.Олешки, 22 березня 2023 Фото: Національного парку "Нижньодніпровський"/Facebook
Як повідомили у парку, наразі використання методу дистанційного зондування Землі – єдиний спосіб фіксації стану екосистеми НПП "Нижньодніпровський", що гарантує збереження здоров’я та життя співробітників парку. Регулярні пожежі у плавнях, спричинені ворожими обстрілами, несуть непоправну шкоду довкіллю. Йдеться про знищення великої кількості тварин та рослин на території парку, йдеться у дописі.
Також зазначається, що територія Нижньодніпровського парку – це понад 80 тисяч гектарів водно-болотних угідь. Ліквідовувати пожежі в цих екосистемах було важко і у мирний час, зараз це неможливо. Наразі науковці установи не можуть оцінити масштаби шкоди екосистемам.
Що відомо
- Російські окупанти фактично взяли під контроль біосферний заповідник імені Ф.Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України "Асканія-Нова".
- Нерозірвані снаряди та міни, наслідки масштабних пожеж, порубані дерева — так виглядає Національний природний парк "Кам'янська Січ" у Бериславському районі на Херсонщині. Про це Суспільному розповів професор Херсонського державного університету Іван Мойсеєнко. Йому вдалося побувати у Нацпарку разом з науковцями з України та Великої Британії.