
Розчулив усіх військовий, який прийшов подивитися фільм. Виявилося, що він заходив одним із перших в Херсон 11 листопада 2022, бачив обличчя людей, які чекали звільнення, їхні сльози щастя. Він подякував команді фільму та поділився, що його найбільше зачепила фраза героїні Тетяни Проворової (яка не виїжджала з Херсона ні в окупацію, ні зараз після звільнення): «Навіщо звільняти місто, якщо там нікого немає». Зал подякував в особі цього військового усім ЗСУ оплесками.
Були на показі герої фільму – актори і працівники херсонського академічного театру імені Куліша.
По завершенню фільму глядачі ділилися враженнями. Дякували херсонцям за їхню витримку, а команді фільму – за фіксування історії сьогодення та поштовх до діалогу між тими, хто поїхали, і тими, хто залишився.
Наступний показ фільму запланований у Херсоні. Задля безпеки дату та місце проведення організатори не поширюють.

Ці запитання постають перед героями історії – працівниками Херсонського театру імені Куліша. Чи зможуть виходити на одну сцену, як раніше, ті, хто поїхали, і ті, хто залишилися? Документальний фільм “Лишатися (не) можна” стає спробою діалогу між людьми, яких розділили жахи окупації та війни.
Режисер Сергій Зейналов побудував фільм на контрастах. Кадри понівечених обстрілами будинків, українських прапорів на руїнах, порожніх вулиць змінюються яскравими кадрами з театрального укриття, у якому лунає музика та вирує життя.

Режисер фільму – Сергій Зейналов, сценаристи – Сергій Зейналов, Еліна Вольська, оператор-постановник – Ігор Судаков, продюсер – Сергій Зейналов, менторський супровід – Світлана Рудюк.
Kinowar