Він написав, що отримав відео з будинку. "Більшість внутрішніх стін обвалилися, тепер це жахливий опенспейс... Фресок десь 30-40% (зі стелями) збереглося", — зазначив Храмцов.
За його словами, повністю втрачена "Стіна з сестрами", а також, ймовірно, не збереглися "Муж-рибак", "Дорога в рай", зображення котів та роботи, що були в нижній частині будинку.
"Не знаю, скільки він так ще вистоїть... Берегині якось планують "сушити дім", і гадаю треба надати інструкцію після спілкування зі спеціалістами, "що робити далі?", — поділився представник фонду.
7 червня стало відомо, що музей опинився під водою. До цього часу його доля була невідома. Спеціаліст відділу моніторингу ситуації на окупованих територіях Міністерства культури та інформполітики Сергій Нємцев згадував, що у попередні роки музей оцифрували, тож у майбутньому "його можна відновити сучасними методами в музейному просторі".
Хто така Поліна Райко
Художниця народилася 1928 року в Олешках, де провела все своє життя. Вона почала малювати у дорослому віці. Однак саме після трагічних життєвих подій — смерті чоловіка, доньки, арешту сина та згодом його загибелі, — вона присвятила цьому життя.Райко власноруч розписала будинок. Це один з яскравих прикладів українського наївного мистецтва (або ар брюту). Вона полюбляла малювати сюжети з фантастичними звірами, зображала свої сни, перемальовувала родинні портрети з фотографій, також вона використовувала сюжети, які відсилали до досвіду Другої світової війни; у її стінописах наявні й релігійні образи.
Поліна Райко померла у січні 2004 року в Олешках. Їй було 75 років.
suspilne.media