Гостре питання, що стояло перед бюджетною сферою, яка має свою генерацію – а це котли чи топкові, найближчим часом вирішиться. І це питання – постачання газу для вироблення тепла.
Щоб почати опалювальний сезон у садочках, школах і лікарнях, що мають свою генерацію, потрібно укласти договір з газопостачальною компанією, а для цього необхідно оголошувати тендер. Охочих взяти участь в оголошених тендерах газопостачальників не було, адже ринкова ціна не фіксується й може змінюватися щомісячно. Купувати газ для теплогенерації за ринкової ціною бюджетним установам – поза межами можливостей міста. Був єдиний варіант вирішення цієї проблеми – оголосити через комісію ТЕБ та НС надзвичайну ситуацію, яка дасть можливість спростити процедуру закупівлі газу: йти не через довготривалі тендерні процедури, а укласти договір з ТОВ «Нафтогаз трейдинг», як з постачальником останньої надії, зафіксувавши ціну на газ для теплогенерації на рівні 16,8 грн/кубометр на весь час опалювального періоду 2021-2022рр. Залишалося питання за Кабміном – від Уряду очікували ухвали угоди. Увечері 12 жовтня, НАК «Нафтогаз України» розпочала процес підписання середньострокових договорів на постачання газу по фіксованій ціні з бюджетними установами. Це питання було основним на нараді з питань підготовки господарського комплексу міста до роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 років, яка відбулась сьогодні, 13 жовтня, під головуванням заступника міського голови Володимира Пепеля, повідомляє пресслужба Херсонської міської ради.
«Пізно увечері з ТОВ «Нафтогаз трейд» прийшло положення з типовими договорами, затвердженими Кабміном, які визначають постачання газу за фіксованим тарифом для бюджетних установ – 13,7 грн за кубометр, з урахуванням транспортування та ПДВ – 16,8 грн за кубометр. Така пропозиція фіксованої ціни для бюджетних установ прописана у Меморандумі, укладеному 30 вересня, і є нижчою, ніж поточні світові ціни на газ. Діятиме вона до кінця 2022 року», – пояснює Володимир Пепель.
Зауважимо, що така ситуація із закладами бюджетної сфери склалася не тільки у Херсоні – по всій країні садочки, школи, лікарні з власними котельнями очікували на рішення Кабміну. Тепер такі заклади протягом 10 днів мають пройти процедуру й підписати відповідні договори з ТОВ «Нафтогаз трейдом»:
«10 днів на підписання договорів і в листопаді входимо у сезон опалювання», – підсумував Володимир Пепель.
Серед іншого на нараді розглядали готовність до подачі тепла магістральних мереж, теплопостачальних компаній, освітніх закладів, житлових будинків. Відтак:
В МКП «Херсонтеплоенерго» за актами готовності здали 31 котельню із 36, із 36 теплопунктів підготовили 35, з 88,5 теплових мереж підготовили 86,6 км.
АТ «Херсонська ТЕЦ» готова до роботи на 100%: підготували 35 теплопунктів та 111,7 км теплових мереж.
Так само про 100% готовність звітує ДП «Теплотехсервіс»: підготовлено 4 котельні та 2,05 км теплових мереж.
Керуючі компанії:
Із 423 будинків з центральним опаленням за актами готовності здані всі.
У Суворовському районі за актами здали 248 будинків з 303.
У Дніпровському районі з 170 будинків здані 137.
У Корабельному районі здали 155 будинків з 199.
За актами готовності здали 100% дитячих садочків та шкіл: 74 і 72 відповідно.
Так само на 100% готові заклади культури – акти готовності у всіх 52 закладів.
З’ясувалося, що деякі будинки відмовляються подавати акти готовності мотивуючи тим, що тепло вони отримають у будь-якому випадку. У Суворовському районі таких 34 будинки, у Корабельному районі 1.
Володимир Пепель дав завдання надіслати до СБУ листа з переліком таких будинків, адже відповідно до нормативних документів місто не може забезпечити такі будинки теплом – без актів готовності теплопостачання відбутися не може.