Ситуація з Херсонською ТЕЦ. Проблема полягає в тому, що «Нафтогаз України» спеціально заганяє в борги Херсонську ТЕЦ, не підписуючи з ними контракти і не укладаючи договори на поставку газу. Але опалювати місто все одно потрібно, тому ТЕЦ бере і споживає цей газ без договорів. І ось за це «Нафтогаз» їм виставляє штрафні санкції.
Потім запустять механізм продажу цих боргів для того щоб «прихопити» це підприємство. Мета такої політики – перевести борги в приватні акції, які згодом будуть продані!
Мета такої політики – перевести борги в приватні акції, які згодом будуть продані.
Ми побачили розуміння ситуації тільки у спікера парламенту Володимира Гройсмана. Була зустріч була у нього в кабінеті - Яценюк, Гройсман, Співаковський та я. Ми почули запевнення від прем'єр-міністра, що він тут же дасть доручення голові «Нафтогазу» укласти договір – пообіцяв, що проблему вирішать. У підсумку – нічого…
Ми разом з мером Херсона Миколаєнко та колегами Сергієм Хланем і Олександром Співаковським зустрічалися з Президентом і піднімали питання про Херсонську ТЕЦ. Президент особисто дав доручення знизити тариф на тепло, який є найдорожчим в Україні. І нам його знизили з 22 грн. до 20-ти. Але цю постанову уряд видав у листопаді, а опублікували її аж у лютому. Тобто новий тариф запровадили вже в кінці опалювального сезону.
Але ми руки не опускаємо, звернулися в Європейський інвестиційний банк і маємо сьогодні домовленість про кредитування нашої Херсонської ТЕЦ, але за умови переведення ТЕЦ на вугілля, модернізації обладнання і заміни тепломереж, для того щоб жителі Херсона отримували якісний теплоносій.
Таке переоснащення відбудеться за умови, що мінімум 20% палива буде заміщатися твердими побутовими відходами від ЖКГ міста. Також повинен бути чіткий план дій по відновленню мереж херсонської ТЕЦ. Необхідно оптимізувати схему теплозабезпечення міста таким чином, щоб вона була максимально прийнятна і для жителів міста, і для ТЕЦ.Вже було проведено виїзну нараду на ТЕЦ, є готовність депутатського корпусу Херсонської міської ради ці ініціативи підтримати. Незважаючи на те, що це державне підприємство, ми сьогодні не повинні опускати руки і чекати що нам це хтось зробить. Ми все робимо всупереч політики Кабміну, оскільки ми зацікавлені у вирішенні проблем, а Уряд – ні.
Андрій Гордєєв, народний депутат України