7 сентября Дмитрий Гамбеев должен был навестить родителей. Он поехал к ним на своем мотоцикле, но до родительских объятий не доехал пару метров. Во время поворота на перекрестке молодого человека сбил джип, который совершал обгон на скорости более 150 км/ч. От удара Дмитрия с мотоциклом подбросило на 1,5 метров вверх. Вся трагедия произошла на глазах отца и матери, которые ждали Дмитрия на противоположной стороне дороги.
Из того, что запомнилось Диме, кроме адской боли, были слова жены водителя джипа его маме: «Ну что вы так переживаете, тут всего ножка ударена, а у нас вон машина помята». «Маму та фраза чуть до инфаркта не довела», — делится воспоминаниями Дмитрий.
Молодой человек молил водителя отвезти его в больницу, но тот предпочел дождаться полицию. В результате, скорая прибыла только через 40 минут, когда в сломанной ноге начался процесс отмирания тканей и спасти ее было уже невозможно. За время ожидания скорой помощи и транспортировки в больницу Дмитрий потерял около 1,5 литра крови.
По-видимому, не просто так виновник ДТП дожидался полиции. Пока молодому человеку спасали жизнь после аварии, из материалов дела исчезли фотографии его разбитого мотоцикла, пятен крови и самого Дмитрия, который в ожидании скорой помощи на момент прибытия полиции все еще истекал кровью на дороге. К материалам дела не присоединены ни порванная куртка, ни окровавленные штаны, ни свидетельские показания очевидцев и самого Дмитрия.
По словам Дмитрия, он просто опешил, когда понял, что следователь делает все, чтобы снять вину с водителя джипа. О нем, молодому человеку известно только то, что в прошлом это мэр города Геническа и зовут его Олег Муравьев. Не так давно его судили, как заказчик убийства и взяточника. В тюрьме Муравьев отсидел 8 лет. А в настоящее время работает на руководящей должности в Укртрансгазе, сообщает Новый визит.
За последний месяц Дмитрий перенес 9 операций. Чтобы сохранить колено и шанс ходить хотя бы на протезе, семья потратила все свои деньги. За это время более 10 тысяч долларов ушло на лечение, столько же понадобится на восстановление. И еще 6 тысяч долларов Диме необходимо на покупку протеза, с которым можно будет жить.
В больницу к пострадавшему Муравьев ни разу не приезжал. «Я так понимаю, что водитель, который меня сбил, не нашел в себе сил встретиться со мной лично. А, чтобы закрыть вопрос, наверно «порешал» все со следователем. Судя по материалам протокола, я сам виноват в том, что лишился ноги и попал в реанимацию», — говорит Дмитрий Гамбеев.
«Когда я увидел это, то позвонил следователю и задал ему много нелицеприятных вопросов по этому поводу. Однако, судя по разговору, следователь уже определил виновного и искать истину не намерен. Мне просто интересно, сколько раз ему такое сходило с рук, что он откровенно жонглирует фактами и ничего не боится?» — уточнил Дмитрий.
Молодой человек не собирается спускать дело на тормозах и мирится с тем, что виновный в ДТП водитель, вероятно, просто «договорился» со следователями по делу. Первым делом Дмитрий написал жалобу в районную прокуратуру на действия следователя Борисова Ю.В. и, если реакции не последует, собирается обращаться в высшие инстанции. Обещает не останавливаться и добиться справедливости.
Прокурору Генічеської місцевої прокуратури
Гальченко В.М.
Адвокат Діденко В.Є. – м.Мелітополь,
представник потерпілого Гамбеєва Д.В.
на дії слідчого Борисова Ю.В. по кримінальному
провадженню № 12016230140001873
по факту ДТП 7.09.2016 року за участю водіїв
Гамбеєва Д.В. та Муравйова О.А.
С К А Р Г А
7.09.2016 року приблизно в 13-00 на 471 км. автошляху Харків-Сімферополь сталося ДТП внаслідок якого водії Гамбеєв Д.В. отримав тілесні ушкодження, тяжкість яких є очевидною – тяжкі тілесні ушкодження.
Відповідно до ст.286 КК України
- Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, —
карається штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
- Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, —
караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
Але всупереч положенням диспозиції ч.2 ст.286 КК України, слідчим Борисовим Ю.В. відомості до реєстру досудових розслідувань внесені за ч.1 ст.286 КК України.
Крім того, при проведені огляду місця події слідчим складено протокол огляду місця події, який не відповідає вимогам процесуального закону.
Відповідно до ч.1 ст.237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів
Згідно ч.1 п2) ст.104 КПК України протокол слідчої дії складається,зокрема, з 2) описової частини, яка повинна містити відомості про:
послідовність дій;
отримані в результаті процесуальної дії відомості, важливі для цього кримінального провадження, в тому числі виявлені та/або надані речі і документи;
Згідно ч.2 ст.105 КПК України п.4) фототаблиці, схеми, зліпки, носії комп’ютерної інформації та інші матеріали, які пояснюють зміст протоколу.
- Додатки до протоколів повинні бути належним чином виготовлені, упаковані з метою надійного збереження, а також засвідчені підписами слідчого, прокурора, спеціаліста, інших осіб, які брали участь у виготовленні та/або вилученні таких додатків.
Мною з’ясовано, що на схемі ДТП, яку додано до протоколу огляду, не відображені сліди крові на дорозі в місті зіткнення транспортних засобів, як видно на фотографіях. Не зважаючи на те, що в протоколі є відмітка про те, що при огляді проводилось фотографування, всі фотографії в фототаблицю не оформлено та до матеріалів провадження не долучено.
Крім того, не встановлено та не допитано очевидців події, не вилучено на не приєднано до матеріалів провадження в якості речових доказів мій пошкоджений одяг, не допитано мене особисто. Не проведені необхідні слідчі дії для призначення автотехнічної експертизи, зокрема не проведено та не заплановано проведення слідчого експерименту.
Відповідно до п.1.ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:
- бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статтіHYPERLINK «http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/4651-17/paran1656» 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, — заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна;
На підставі викладеного, керуючись ст.303 КПК України,-
П Р О Ш У:
Вжити невідкладних заходів про внесення відомостей де реєстру досудових розслідувань за фактом ДТП 7.09.2016 року за ч.2 ст.286 КК України, а також заходів щодо термінового проведення невідкладних слідчих дій спрямованих на призначення автотехнічної експертизи по кримінальному провадженню.
26.09.2016 року Адвокат Діденко В.Є.
Кроме престарелых родителей у Димы молодая жена и полуторагодовалый ребенок. Из планов на будущее – забыть про все произошедшее и продолжать двигаться вперед. «Хочу дальше заниматься семьей, учиться ходить, работать. В общем собираюсь идти дальше», — говорит Дмитрий.