Командир ОТУ «Південь»: Херсонщина потребує захисту від ймовірного наступу російсько-терористичних військ
Командир ОТУ «Південь»: Херсонщина потребує захисту від ймовірного наступу російсько-терористичних військХерсонська область є областю з порушеною екологічною рівновагою. Сьогодні громадськість Херсонщини б’є на сполох, так як загрозою для лісового господарства є постійна надзвичайна пожежна небезпека при якій важливо обмеження перебування людей у лісах. З цього приводу виникає питання, як в сучасних умовах, а саме розквартирування військових частин у лісах Херсонщини, спільними діями громадськості та військових все таки можливо сприяти збереженню та відновленню лісових насаджень?
На ці запитання журналістам «Херсонщини за День» відповів командир ОТУ «Південь», полковник Юрій Галушкін.
-По-перше, ми намагаємося не розміщувати військовослужбовців в лісах. Це значно ускладнює логістику та недоцільно з суто військової точки зору. По-друге, у місцях дислокації наших підрозділів, а це, зазвичай, у межах населених пунктів, ми дотримуємося всіх існуючих вимог та максимально контролюємо поведінку бійців, бо поруч запаси пального, сховища боєприпасів та військова техніка.
Водночас, ми розуміємо стурбованість громадськості питаннями протипожежного захисту лісових територій, враховуючи динаміку лісових пожеж у державі загалом і Херсонській області зокрема протягом останніх років. Зі свого боку ми готові надати допомогу у виконанні заходів, які передбачені проектом пожежного устрою Нижньодніпровських лісів. Цей план був розроблений системою лісового господарства. Згідно цього проекту передбачається будівництво протипожежних доріг та водойм протипожежного призначення. Якщо ми можемо в цих питаннях допомогти – ми готові це робити.
-Активістів занепокоїв ще той факт, що крім особового складу військових підрозділів, на території лісових господарств знаходяться боєприпаси та військова техніка, а Національний парк Олешківська пустеля використовується як полігон. На даній території проводяться стрільби з застосуванням військової техніки та важкого озброєння. Як ви бачите сьогодні вирішення питання щодо небезпечного використання полігона для заповідника? Що військові з даного приводу планують робити?
-Необхідно уточнити - військові не знаходяться там постійно, а лише приїжджають для виконання заходів з підтримання бойової навченості. Звичайно, ми розуміємо, що всі повинні турбуватися про природу, приділяти більше уваги екології. Але ми зараз перед дилемою – або зберегти заповідник, але при цьому залишити військо без необхідного досвіду та навичок, або використовувати його як полігон. Для нас безпека херсонців, їх мирне життя є першим пріоритетом. А інших районів місцевості, які б дозволяли проведення заходів з підготовки підрозділів на території Херсонської області, на превеликий жаль, немає.
Крім того, всі ми знаємо, що на території тимчасово окупованого Криму продовжується накопичення військової техніки Російської Федерації. Це свідчить, що країна-агресор не відмовляється від своїх можливих планів щодо створення сухопутного коридору до окупованого Криму. Тому Херсонська область потребує захисту від ймовірного наступу російсько-терористичних військ.
При цьому, ми намагаємося підчас навчань мінімально втручатися в екосистему Олешківських пісків. Ми прибираємо за собою сміття, намагаємося, якнайменше використовувати важку техніку. Підчас стрільб робимо все, або уникнути виникнення лісових пожеж.
Командування ОТУ «Південь» готове до співпраці у питаннях протипожежного захисту з органами Міністерства надзвичайних ситуацій, обласним управлінням лісового та мисливського господарства, місцевими органами влади як для попередження виникнення пожеж, так і у ліквідації їх наслідків.
-Чи можливо сьогодні об’єднати зусилля Міністерства оборони, місцевої влади та громадськості задля збереження лісових насаджень та попередити виникнення загрози екологічної катастрофи?
-Безконтрольна вирубка лісу на дрова – проблема не військова. Ми самі привозимо собі дрова, інколи через півкраїни везуть, бо Херсонщина – край, відомий своїми родючими ланами, але з лісом тут проблеми. А хто контролює місцевих браконьєрів? Хто знає скільки вони безкарно знищують дерев? Ми зі свого боку можемо надавати допомогу місцевій владі у боротьбі з браконьєрами, але варто зазначити, що це питання не відноситься до відповідальності Збройних Сил. Є зелений патруль та поліція. Це їх завдання.
-Чи вважаєте Ви, що співпраця між громадськістю області, місцевими органами самоврядування та ЗС України знаходяться на високому рівні і які заходи, на вашу думку, необхідно здійснити на рівні громади та місцевої влади для покращення стану ЗС, які знаходяться на території області?
-Так, я вважаю, що зараз співпраця між нами, військовими, та місцевою владою на достатньо високому рівні. Ми працюємо з обласною радою та адміністрацією, з районними органами влади, в містах, селищах. Нас відвідують активісти та волонтери, музичні колективи.
Але, як кажуть, досконалість не має меж. Ми маємо ще багато зробити. Наприклад, зараз ми активно працюємо над вирішенням проблеми вживання алкогольних напоїв військовослужбовцями. Це наша спільна проблема, і вирішувати нам її треба також разом.
Наступне питання – інформаційне співробітництво. Сьогодні ми активізували нашу роботу з мас-медіа. Мешканцям Херсонщини цікаво знати, як саме живуть бійці, в яких умовах, скільки отримають грошей і що вони обороняють, чи достатньо у нас сил для захисту області тощо. Ми маємо відповісти на ці всі питання, ми намагаємося стати більш прозорими та відкритими для суспільства. Тому ми запрошуємо національні та регіональні ЗМІ до співробітництва з нашою прес-службою.
З іншого боку – ми намагаємося протидіяти пропаганді проросійських джерел і в цьому питанні нам теж потрібна допомога суспільства. Ми повинні донести до всіх одну просту річ – не треба вірити солодким обіцянкам, «руський мир» несе тільки смерть та розруху. І тільки разом ми зможемо зберегти мирне майбутнє наших дітей, спокій на нашій землі.
- Дякуємо за діалог, до нових зустрічей.
- Взаємно, ми відкриті для діалогу та співпраці.
Сергій Степовий