Так, до мене як до народного депутата України, надійшов лист начальника Головного управління ДСНС України у Херсонській області Сергія Михайловича Чорного, у якому він висловлює свою надзвичайну стурбованість проблемною ситуацією, яка може виникнути у літній період в лісових масивах області та закликає вжити невідкладних заходів до її вирішення.
На
території Херсонської області знаходиться один з найбільших в Європі
піщаних масивів - Олешківські піски, на території якого з метою
запобігання утворення пилових бур було висаджено більш ніж на 100 тис.
га. штучного лісу. Якщо цей ліс зникне, то Херсонщина може
перетворитися на суцільну пустелю з піщаними буревіями.
Через
складні кліматичні умови лісові насадження Херсонщини мають надзвичайно
високий рівень пожежної небезпеки і тому вимагають постійної кропіткої
роботи з проведенням профілактичних попереджувальних заходів.Відповідно до статистичних даних, протягом 2017 року на території Херсонської області в лісових масивах виникло 380 (у 2016 році - 169 ) пожеж на загальній площі 1175,64 (у 2016 році - 107,84) га. Виникнення такої катастрофічної кількості пожеж зумовлене цілою низкою причин. Це і посушливе літо, і спекотна суха погода, і постійні вітри, і людський фактор. Проте їх головними причинами є неналежне бюджетне фінансування лісогосподарських підприємств області та відсутність лісової пожежної охорони.
Необхідно також зазначити, що на території області в
безпосередній близькості до лісових масивів розташовані військові
об'єкти, а це збільшує ризик виникнення пожеж (проведення стрільб,
переміщення техніки по лісовим масивам). Крім того, у разі виникнення
лісової пожежі, необхідне негайне реагування з метою недопущення її
розповсюдження на військові об'єкти.
Через це питання готовності та належного функціонування лісопожежних станцій, які безпосередньо розташовані на кордонах лісових масивів, особливо у віддалених районах, є вкрай важливим та життєво необхідним. Але зараз у 27 лісопожежних станціях Херсонської області, які на початок пожежонебезпечного періоду повинні бути укомплектовані особовим складом в кількості 450 осіб, немає жодного працівника!
Тому, з метою збереження лісового фонду Херсонщини, існує нагальна необхідність термінового вжиття заходів на державному рівні, а саме - виділення додаткового фінансування для потреб пожежної безпеки Херсонської області у обсязі 81,4 млн. грн.
Саме з цим проханням я і звернувся до Прем’єр-міністра України. Сподіваємось на його підтримку та допомогу.
Олександр Співаковський, народний депутат