Перш, ніж говорити про повноцінний вступ України до Європи, слід зробити об’єктивний аналіз усіх можливих наслідків подібного кроку, а також розробити ефективні заходи, спрямовані на захист вітчизняного, в першу чергу сільськогосподарського, виробника, твердо переконаний перший секретар Скадовського райкому КПУ Максим Кравцов.
«Сьогодні влада робить серйозні помилки. Не можна усю зовнішню політику держави будувати в одному напрямку. Потрібно враховувати інтереси українського бізнесу, прораховувати, де ми можемо заробити. В Україні немає фінансів, аби забезпечувати збиткове сільське господарство повноцінними і постійними дотаціями. Є програма Кабміну про підтримку сільського господарства, але хіба вона виконується? На неї ніхто не звертав уваги в мирний час, що вже говорити про сьогодення», - коментує дії нинішньої української влади депутат Скадовської міськради Максим Кравцов.
Нинішня влада також «забула» розповісти суспільству, які драконівські умови закладені в угоді щодо українських аграріїв. Наприклад, вимога ЄС припинити державну підтримку наших сільгоспвиробників. Це ж не просто недопустимо з усіх точок зору, але й демонструє справжні цілі Європи щодо українських селян. Позбавити українських сільгоспвиробників навіть тієї мізерної підтримки, яка є сьогодні — на тлі величезних дотацій, які Євросоюз надає своїм фермерам.
«Дотації на утримання великої рогатої худоби в Німеччині становлять 3 тисячі євро на рік на голову, в Польщі — 2,5 тис., у Франції — більше 1 тис. А від України зажадали обнулити хоч якусь допомогу тваринникам. І наші чиновники погодилися, парафували цю абсолютно недопустиму вимогу! Чому ж не наполягли на дотаціях хоча б на рівні Франції, я вже не говорю про Німеччину?» - обурений Максим Кравцов.
І на цю тему — кабальних, руйнівних для України умов угоди з Європою — можна говорити багато й довго. Навряд чи в Європі чекають нас з нашими товарами та продуктами. Адже ні для кого не секрет, що вони просто неконкурентоспроможні. Але не з точки зору якості чи екологічності, а через упаковку, розфасовку, рекламу та маркетинг. Не стане європейський ринок відкритим для України і з іншої причини. Він вже сформований і тенденцій до його розширення у найближчому майбутньому не спостерігається. Тож Європу, попри запевнення можновладців, Україна годуватиме дуже нескоро.
«Навіть за сприятливих умов вітчизняним товаровиробникам інтегрувати в Європу було б дуже важко. Але сьогодні, на мою думку, більш важлива інша проблема. Наші сільгосптоваровиробники, зокрема херсонські, втратили вітчизняні ринки збуту. Крим і Донбас. Всі чудово знають, що саме Херсонщина була основним постачальником на півострів м’яса, молока, інших продуктів харчування. Сьогодні кордон на замку, тож херсонські підприємства, фермери та й просто селяни-одноосібники, особливо з прикордонних районів – Каланчацького, Чаплинського, Скадовського, зазнають величезних збитків. І якщо підприємства ще можуть якось втриматися на плаву, то фермерам і селянам не позаздриш, - ділиться роздумами Максим Кравцов. - Не доводиться говорити і про постачання фруктів і овочів на Донбас, який майже повністю лежить в руїнах. І якщо ще минулим літом туди караванами тягнулися фури з херсонськими помідорами, баклажанами, кавунами та виноградом, то сьогодні навряд чи знайдеться підприємець, котрий ризикне постачати у зону військових дій продукцію. І це знову збитки».
От і виходить, що всі обіцянки про європейські стандарти і високий рівень життя вже найближчим часом знову виявляться порожніми. І українському селянину доведеться вкотре вживати завдяки тяжкій праці і розраховувати тільки на себе.
Сергій Степовый