«Вчинки наших безробітних, учасників громадських робіт, є прикладом чуйності та людяності, чого так бракує сьогодні у суспільстві, - зазначив директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов, - і обласна служба зайнятості, безумовно, продовжуватиме роботу з громадянами, які потребують допомоги».
Йдеться про роботи з супроводу інвалідів по зору. Учасники-організатори - Херсонський міський центр зайнятості та обласна організація УТОС. Протягом 1 кварталу 2017 року до громадських робіт з супроводу інвалідів по зору було залучено лише 5 безробітних, але вони надали соціальну допомогу 70 незрячим мешканцям Херсона. У минулому році в таких громадських роботах взяли участь 32 безробітні особи, а соціальну допомогу отримали понад 300 інвалідів по зору. Їх супроводжували на вулицях міста, допомагали здійснювати покупки, відвідувати лікарів, сплачувати комунальні платежі, вирішувати питання в соціальних установах.
Вперше в 2017 році Херсонський міський центр зайнятості спільно з Благодійною організацію «Благодійний Фонд «Майбутнє з нами» організував громадські роботи по наданню допомоги з отримання практичних навиків та знань з орієнтування у просторі тотально сліпим дітям на базі Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу № 11.
Працює на цих громадських роботах лише одна жінка - пані Світлана, яка перебуває на обліку як безробітна в Херсонському міському центрі зайнятості. Вона сама має інвалідність, пов’язану з вадами зору. У 2011 році під час навчання у школі при Всеукраїнській молодіжній громадській організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» жінка отримала сертифікат інструктора з орієнтування та мобільності.
Фахівці Херсонського міського центру зайнятості запропонували пані Світлані поділитися своїм досвідом інструктора з тотально сліпими дітками, попрацювати на відповідних громадських роботах, на що жінка з радістю погодилася.
Отже, з кінця лютого поточного року вісім дітей вчаться орієнтуванню у просторі за допомогою тростини, методики орієнтування в мікро- та макропросторі, засвоєнню та проходженню маршруту різної важкості, можливості пересуватися в громадському транспорті, можливості застосовувати gps-навігацію. Окрім цього, Світлана навчає дітлахів вишивати, виконує з ними ігрові вправи, що також допомагає їм відчувати себе більш комфортно у соціумі, серед своїх однолітків.