З 1 вересня 2017 року російськомовних класів (на додачу до СЗОШ №8, міської гімназії та ЗОШ №1 ім. О. П. Довженка з повністю російською мовою викладання) може стати більше.
Як розповіла мені сьогодні мати учениці 4 класу однієї з інших шкіл Нової Каховки, на батьківських зборах вчителі в ультимативній формі вимагали переведення класу її доньки з 5 класу на російську мову викладання. "Ініціатива йшла саме від вчителів. Вони сказали: "Так роблять всі, давайте і ви напишете заяву, так же буде легше. Всі батьки, крім мене, погодилися", - розповіла вона.
До цієї теми ще повертатимусь, а поки факти стисло:
- ніхто з дорослих взагалі не цікавиться думкою самих дітей з цього питання. Вона їм просто нецікава.
- жодних незалежних опитувань з цього питання ніким і ніколи не проводилося. Скільки в тій же Новій Каховці реально станом на сьогодні проживає представників російської меншини - ніхто не знає. Тим більше ніхто не знає, скільки з них хочуть, аби їх діти навчалися українською, а скільки російською чи якоюсь іншою мовою
- як свідчить практика, самі учні надають перевагу саме українській мові викладання. Навіть у російськомовних класах. Проте майже ніхто з дорослих цього не помічає або не хоче помічати
- в Міністерстві освіти і науки України взагалі не бачать жодної проблеми в даному питанні і налаштовані і надалі давати "зелену вулицю" збільшенню російськомовних шкіл і класів в Україні.
(на світлині - копія рішення виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 17 травня 1994 року, яким було закріплена російська мова викладання у Новокаховській ЗОШ №1 ім. О. П. Довженка)
Уточнення: в описаному випадку у 5 класі вчителі збирали підписи за введення російськоі мови як предмета. Втім, уточнюючи це, мати учениці наголошує на тому, як саме відбувався цей процес.