Голова Херсонського окружного адміністративного суду Віталій Попов провів зустріч з журналістами та прозвітував про роботу суду в 2016 році. Слід відзначити, що такий захід проводиться вперше серед судів Херсонської області та серед адміністративних судів Одеського округу.
Метою зустрічі було ознайомлення представників ЗМІ зі специфікою адміністративної юрисдикції, підведення підсумку року для подальшого всебічного висвітлення роботи адміністративного суду та ефективної комунікації.
Віталій Попов повідом, що до Херсонського окружного адміністративного суду протягом 2016 року (станом на 26.12.2016) надійшло2139 справ, з них розглянуто судом – 2020, для порівняння: у 2015 році надійшло 3893 справи, розглянуто 3995, у 2014 році надійшло 5029 справ, розглянуто 5078.
Більше всього надійшло адміністративних позовів з приводу адміністрування податків та зборів – 848.
Сума сплаченого судового збору при зверненні до ХОАС в 2016 році.
Протягом 2016 року за подачу адміністративних позовів до Херсонського окружного адміністративного суду було сплачено судового збору в сумі майже 6 мільйонів гривень (5876731 грн).
З них, податкові органи сплатили 2 млн. грн..
В результаті розгляду та задоволенню адміністративних справ за позовами юридичних осіб та ФОП до податкових органів, з бюджетних асигнувань податкових органів стягнуто на користь позивачів судового збору в сумі 817646грн.
Запити на публічну інформацію та звернення громадян, які надходили в 2016 році.
За 2016 рік надійшло 5 письмових звернень від громадян та 27 запитів на отримання публічної інформації. Для порівняння, в 2015 році – звернень було 3, запитів 9.
Запити на отримання публічної інформації мають свою специфіку, їх розгляд та надання відповіді, як правило, не має перевищувати 5 днів.
Голова суду розповів про деякі резонансні справи, які розглядалися судом, та що судом зроблено для відкритості та доступності правосуддя.
На систематичній основі ведеться робота з інформаційного наповнення інтернет ресурсів суду: інтернет сторінці офіційного веб-порталу «Судова влада» та в соціальній мережіFacebook.
Зокрема, на інтернет сторінці суду щодня публікується інформація про результати автоматичного розподілу справ між суддями; протоколи автоматичного розподілу справ; інформація про стадії розгляду судових справ, а так само списки судовихсправ, призначених до розгляду.
Для зручності учасників процесу на сторінці суду розміщені банківські реквізити для сплати судового збору та зразки всіх документів для участі в справі. Забезпечено он-лайн оплату судового збору, ведеться робота над встановленням платіжного терміналу для сплати судового збору в будівлі суду.
Всі судові рішення суду після їх винесення розміщуються в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Також, для зручності учасників процесу і відвідувачів суду, в приміщенні суду створена безкоштовна Wi-Fi зона; працює інформаційний центр в канцелярії суду з інформацією по справах; забезпечено прийом документів без обідньої перерви; організовано функціонування «телефону довіри»; в холі суду розміщено пункт підзарядки мобільних пристроїв та кавовий автомат.
Особливу увагу приділено забезпеченню комфортного доступу до правосуддя людей з особливими потребами та маломобільних груп населення.
Забезпечені: пандуси на тротуарах; система виклику персоналу суду в екстрених випадках; нанесена спеціальне маркування в місцях можливої небезпеки для людей з вадами зору; обладнано місце для паркування автотранспорту.
Підводячи підсумок, варто відмітити, що такі зустрічі треба проводити регулярно, адже суспільство має право та повинно знати роботу судів не тільки будучи стороною по справі. Суди мають будувати діалог з громадськістю та налагоджувати комунікаційні зв’язки з представниками ЗМІ, тому що судова система заслуговує на довіру від громадян.