Сьогодні, 16 вересня, в день вшанування пам’яті Георгія Гонгадзе та усіх загиблих журналістів, представники херсонських ЗМІ зібрались на акцію, де висловили свої співчуття рідним та близьким усіх загиблих журналістів.
Також присутні прийняли заяву щодо недопущення порушень свободи слова та перешкоджанню до вільного доступу до інформації:
«ЗАЯВА
Ми, херсонські журналісти та представники медіа-організацій, сьогодні, 16 вересня, в день вшанування пам’яті Георгія Гонгадзе та усіх загиблих журналістів, висловлюємо співчуття рідним та близьким, вони назавжди залишаться у нашій пам’яті. Їх неупереджене та правдиве ставлення до всього що відбувалось у суспільстві є прикладом для журналістів.
На жаль і нині журналісти в Україні ставлячи незручні запитання владі, працюючи у зоні бойових дій і викриваючи корупційні схеми зазнають великих ризиків. І не дивлячись на позитивні зміни в нашому законодавстві поки що рано говорити про гарантії належного захисту наших прав. Цього року як ніколи ми досить добре це бачимо на прикладі трагічної загибелі нашого колеги Павла Шеремета, який загинув 20 липня від вибуху в Києві, нещодавніх подій навколо телеканалу «Інтер».
Херсон також опинився у вирі подій — коли перший заступник голови Херсонської облради Василь Зеленчук за «одностайної» підтримки присутніх дає накази журналістам покинути депутатське засідання, щоб «поспілкуватися без преси» та дозволяє собі висловлювати своє незадоволення деякими херсонськими журналістами у вигляді образливої, нецензурної лайки.
У зв’язку з цим вважаємо за необхідне нагадати депутатам і очільникам місцевих Рад, державних органів про відповідальність за навмисне перешкоджання: законній професійній діяльності журналістів, вільному отриманню, використанню (публікацію) та зберіганню інформації, відвідуванню органів влади місцевого і регіонального самоврядування, відкритому здійсненню записів, у тому числі і з застосуванням будь-яких технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом. Також передбачена відповідальність за переслідування посадовими особами чи групою осіб за попередньою змовою за критику.
Свобода слова , вільний доступ суспільства до інформації про діяльність органів влади стають однією з головних цінностей демократичного суспільства тільки тоді, коли можновладці не лише говорять про неї з трибун, а й свято сповідують її у своїй повсякденній діяльності, не закриваючи перед журналістами дверей, не принижуючи їх професійної гідності та не погрожуючи їм розправою.
А також , закликаємо усіх журналістів Херсонщини , разом з представниками української медіа-спільноти, висловити свою солідарність та підтримку колективу Ківерської райгазети «Вільний шлях», які розпочинають безстроковий страйк 19 вересня. Трудовий колектив після рейдерського захоплення представниками районної влади Ківерської райгазети вимушений піти на цей крок, адже для врегулювання ситуації редактор та журналісти використали усі можливі методи примирення. Тож ми, закликаємо керівників правоохоронних органів втрутитися у ситуацію щоб забезпечити дотримання Конституції та прав журналістів.»
Заяву підписали:
Голова Херсонської організації НМПУ , член Комітету НМПУ Алла Дігтяренко
Президент Херсонського клубу
екстремальної журналістики Олександр Карпенко
Херсонські журналісти та представники медіа-організацій:
Тарас Бузак, видання «Херсонська правда»,
Сергій Нікітенко, видання «МОСТ»,
Євген Ляшенко, журналіст,
Дмитро Кулаков, газета «Гривна»,
Олександр Корняков, видання «ПІК»,
Євген Білий, журналіст,
Келеберда В.Н., журналіст,
Студенти 361 групи факультету журналістики ХДУ,
Бурич Максим, видання «Херсон De Fakto»,
Колнцова Наталія, видання «Херсонщина за день»,
Косюк Володимир, ТРК «Херсон +»;