Намір обласного керівництва реорганізувати Новокаховську школу-інтернат №1 у ліцей Державної прикордонної служби виявився цілковитою несподіванкою для батьків його вихованців.
Про те, що її 9-річна донька з 1 вересня вже не навчатиметься у школі-інтернаті № 1, новокаховчанці Тетяні Садовській повідомили по телефону у червні. «Подзвонила людина, яка назвалася помічником завідуючого школи і попросила забрати документи дитини у зв’язку з закриттям закладу. Ця звістка мене шокувала, адже переводити доньку в іншу школу ми не хочемо. І за наш інтернат будемо воювати», — розповіла Тетяна.
— Нам і до цього випадку неодноразово пропонували перевести дітей до розташованої у сусідньому Таврійську школи-інтернату № 2. Але всі батьки категорично проти цього і віддавати дітей в той інтернат не хочуть нізащо, — додала інша мати, Наталія Драмарецька.
На бік батьків стала місцева незалежна профспілка працівників освіти. Її керівник Тамара Захарченко переконана, що обласне керівництво скоює справжній злочин проти педагогічного колективу школи-інтернату № 1, його вихованців і батьків. «На недавніх зборах директор закладу повідомила про можливе звільнення співробітників інтернату. Про це колектив попереджений був на 100%. Але ж згідно з Кодексом законів про працю у подібних випадках треба обов’язково вести перемовини з профспілкою, чого зроблено не було, — прокоментувала Тамара Захарченко. — На мою думку, все це робиться задля того, аби прибрати до рук територію інтернату, розташованого в мальовничій прибережній зоні. Тим більше, що один із корпусів закладу не так давно вже перетворили на житлову багатоповерхівку».
Отримати коментар безпосередньо від керівництва школи-інтернату № 1 нам не вдалося. У спорожнілій на час канікул будівлі ми змогли знайти лише завуча — Ольгу Миколаївну. Вона заявила, що не уповноважена давати будь-яку інформацію з цього приводу, і порадила приїхати після 13 липня, коли директор повернеться з відпустки.
Мало що зміг пояснити і міський голова Володимир Коваленко. «Ця школа підпорядкована обласній раді, а не нам, — зазначив він. — Буквально днями я мав розмову з обуреними батьками вихованців інтернату. Наскільки я зрозумів, мова йде лише про закриття логопедичних груп. Але є розмови й інші: і про закриття закладу, і про перетворення його на військовий ліцей. Проте ніякої офіційної інформації з цього приводу у нас немає. Знаємо точно лише одне: такий заклад місту потрібен. Адже він — як паличка-виручалочка для батьків дітей з особливими потребами».
— Ніякої мови про закриття навчального закладу не ведеться, — пояснив «НД» начальник управління освіти і науки ОДА Євген Криницький.
За його словами, ця школа-інтернат потребує змін, оскільки там зараз навчається дуже мало дітей. Крім того, ще з зими ведеться активна розмова про реорганізацію закладу в ліцей посиленої військово-патріотичної підготовки, про що не знають або не чули хіба що ті, хто взагалі не слідкує за пресою і інформаційними групами в соцмережах. «В Україні, як з’ясувалося, немає жодного подібного закладу, раніше їх називали суворовськими училищами. Для Херсонщини це питання особливо актуальне, адже ми стали фактично прикордонною зоною. Тож вийшли з пропозицією до Державної прикордонної служби», — додав Євген Криницький.
Нині управління освіти і науки відпрацьовує необхідні документи і сподівається, що з 1 вересня заклад розпочне свою роботу вже як ліцей.
— Батькам переживати нічого: жодна дитина від реорганізації інтернату не постраждає, — запевняє начальник управління. — Тим більше, що в області є достатньо подібних закладів. Залишаться на своїх місцях і члени педколективу. Єдиний, кого реорганізація може справді торкнутися, це обслуговуючий персонал інтернату. Можливо, декого доведеться скоротити.