
Завершити ремонтні роботи на аварійному мосту, який розташований у жвавому місці біля автостанції, керівництво Берислава планувало ще до вересня. Ввести його в експлуатацію хотіли встигнути до Дня міста. Але ці плани поламав підприємець Віктор Пелих. Користуючись тим, що суміжні з мостовим переходом земельні ділянки є його приватною власністю, він почав всіляко перешкоджати проведенню ремонтних робіт. І своєю поведінкою вивів керівництво міста настільки, що ті вирішили розірвати з ним договір купівлі-продажу землі й подали відповідний позов до Господарського суду Херсонської області. Згодом вони подали й інший позов: «про усунення перешкод у будівництві системи відведення атмосферних опадів з мостового переходу».
— Конфлікт з Пелихом почався ще наприкінці 2014 року, коли на мостовому переході стартували підготовчі роботи, проведення яких ми з ним погодили. Натомість, коли під міст під’їхала машина з технікою, він кинув на неї камінь і розбив скло. Підрядна організація звернулася з заявою до міліції, — констатує начальник юридичного відділу Бериславської міськради Олександр Волосюк. — Пелих також неодноразово перешкоджав проведенню робіт і в 2015 році. Справа в тому, що в укладеному з ним договорі купівлі-продажу земельної ділянки було передбачено вільний доступ інженерним службам для ремонту і обслуговування мереж. Пелих зобов’язався «забезпечувати безкоштовне та безперешкодне використання об’єктів загального користування, а саме: пішохідних і автомобільних шляхів, об’єктів інженерної інфраструктури».
За словами юриста, 16 жовтня створена за розпорядженням міського голови комісія підтвердила факт перешкоджання Пелихом роботам, «чим зриваються терміни введення мостового переходу в експлуатацію». Повторний акт було складено 20 жовтня. «Рекомендації комісії виконані не були. Більше того, невідомими особами 18 жовтня було засипано грунтом незакінчений будівництвом зливоприймальний колодязь та траншею з частково прокладеною водопропускною трубою, чим завдано збитки громаді, оскільки на їх відновлення потрібні додаткові кошти», — додав Олександр Волосюк.
— Нам залишилося доробити лише систему водовідводу, але Пелих не дає. Він заявляє, що це його земля, і кричить, що він міг би повністю відремонтувати міст не за 850 тис. грн., згідно з кошторисом, а за 30 тис. грн. Однак ми ж не можемо проводити роботи без кошторису, без його експертизи, без тендеру, технагляду! — наголошує бериславський міський голова Олександр Шаповалов.
Свою версію подій «Новому дню» розповів і сам Віктор Пелих. За його словами, ніхто проведення робіт із ним не узгоджував. «Я приїжджаю на місце, бачу: на моїй землі йдуть якісь роботи. Я питаю їх, а вони у відповідь: «Йди звідси, у нас все узгоджено!». Я їх прогнав. Потім почали будувати міст, пустили об’їзну дорогу. Це окрема історія, я тоді в міліцію поїхав, заяву написав. Ніхто ж проект не узгоджував, що ви тут будуєте, лівневки якісь. Тож я їм сказав: «Геть звідси», і я їх повиганяв», — розповів він.
Як стверджує Віктор Пелих, мостовий перехід не треба було настільки капітально ремонтувати. «Все місто у шоці: тут що, танкодром? — дивується він. — Що стосується лівневки, то її можна і треба було робити зовсім інакше! І знаєте, що я вам ще скажу: наш міський голова перебуває на своїй посаді третє скликання, і весь час я з ним борюся. Бо абсолютно нічого не зроблено для Берислава. А з кошторисною документацією ми ще будемо розбиратися. Тим більше, що нещодавно я був обраний депутатом міськради, де очолив планово-бюджетну комісію», — наголосив підприємець.
Ділянку площею 0,2692 га на жвавому місці Віктор Пелих отримав у власність у 2007 році. Згідно з рішенням міськради її було йому продано за 10 445 гривень. Нині у мерії заявляють, що цей підприємець не виконав власні інвестиційні зобов’язання. «Він обіцяв реконструювати існуючий магазин і побудувати торговельний комплекс. Але відтоді сплинуло багато років, а роботи ці навіть не почалися», — вказали у судовому позові представники міськради.
Чи буде розірвано договір купівлі-продажу землі і чи залишиться Пелих її власником? І коли нарешті буде зданий мостовий перехід в експлуатацію? Ці питання зараз залежать від рішення Господарського суду Херсонської області.
"Новий день"