Начальник Держрибагенства у Херсонській області перетворив свою установу на кишенькову мафію
В України — феодальний устрій. Інакше не поясниш, чому кожен начальник веде себе як князь, будує особистий палац з високою огорожею, має велетенські угіддя, а також набирає власну армію.
Яскравий приклад: Роман Педченко, начальник управління Державного агентства рибного господарства України у Херсонській області.
Історія становлення Педченка, або рибний майдан Майдан проти браконьєрів
Активісти Херсонщини вже другий рік борються за те, щоб ліквідувати стару рибоохоронну структуру і створити нову, призначивши туди на основі конкурсу керівництво і інспекторів, які раніше не працювали в рибній охороні, а також мають не заплямовані біографії.
Від швидкості запуску Рибоохоронного патрулю залежить розвиток галузі рибного господарства області, та можливість працювати в інтересах людей і держави.
Ще в 2016 році була запущена реформа щодо створення Рибних патрулів. На Херсонщині робота цього органу була заблокована на півтора року — 31 жовтня 2016 року Київський адміністративний суд наклав заборону на оприлюднення результатів конкурсу. Причина – скарга одного з учасників конкурсу.
Та у 2017 році суд нарешті розблокував результати конкурсу і в березні 2018 новий керівник Рибного патруля — депутат Херсонської облради від Радикальної партії Роман Педченко приступив до виконання своїх обов’язків.
Рибна мафія по-новому
Втім, на цьому проблеми захисту Дніпра від браконьєрів та розвитку рибної галузі області, насправді, тільки починалися. Новий керівни к Рибного патруля Роман Педченко став проводити сумнівну кадрову політику.
До речі, самого Педченка підозрюють у зловживанні службовим становищем під час роботи в облраді та порушенні антикорупційного законодавства. Під час голосування за призначення його на посаду керівника до комунальної установи з капітального будівництва, він не повідомив про наявність реального конфлікту інтересів.
А це порушення: ст. 25, 28 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 364 КК України «Зловживання владою та службовим становищем».
Біографії членів оточення нового керівника Рибного патруля вражає.
Один з найближчих соратників – Анатолій Джурмій, який має сумнівну біографію, на протязі 2016-2018 років дуже вміло організовував акції протесту проти колишнього керівництва Херсонської рибохорони, так звані «Рибні майдани» і всіляко просував інтереси Романа Педченка, насправді захищаючи власний інтерес.
Анатолій Джурмій — до 1 червня 2018 року обіймав посаду громадського інспектор а з охорони довкілля Херсонської області, також пан Анатолій очолює оперативний штаб з боротьби з браконьєрством в Херсонській області.
Використовуючи свої статуси громадського інспектора екоінспекції та борця з корупцією в рибній галузі, під виглядом палкої боротьби з браконьєрством та колишнім керівництвом рибоохорони влаштував банальний перерозподіл браконьєрів на водоймах Херсонщини та пере направив корупційні потоки до «нового» керівництва області.
З інсайдерських джерел надійшла інформація, про можливого родича даного діяча — Джурмія Олексія Анатолійовича, який з 2008 року знаходиться в міжнародному розшуку за незаконне поводження зі зброєю або вибуховими речовинами.
В підтвердження цьому можуть свідчити результати конкурсного відбору до рибоохоронного патруля Херсонщини та лист працівників Служби державної охорони природно-заповідного фонду НПП "Нижньодніпровський”, в якому зазначено, що за незначну винагороду — якихось 500 доларів — можна пройти конкурсний відбір до рибпатруля.
І що набирають туди не аби кого, а знаних браконьєрів. Які, до речі, раніше працювали тими ж громадськими інспекторами екоінспекції, Херсонрибохорони або в державній охороні природно-заповідного фонду НПП "Нижньодніпровський”.
Отже про героїв…
Сергій Зима – колишній начальник дільниці в Херсон рибоохороні — в 2011 році притягувався до кримінальної відповідальності за ст.364ч.3; ст.249ч.1 ст.263ч.1 ККУ – а саме отримання хабаря, за фришування браконьєрів та не притягнення їх до відповідальності за влаштований безлад на водоймах Херсонщини.
Олександр Ломакін — до призначення в рибоохоронний патруль займав посаду майстра з охорони природи в НПП «Нижньодніпровський», де зарекомендував себе як організатор браконьєрських оборудок.
Хоча й не дивно, в 2009 році він притягувався до кримінальної відповідальності за ч.2 ст. 190 ККУ «Шахрайство» та ч.1 ст. 367 ККУ – «Службова недбалість», значиться в банківській базі даних , як шахрай.
Ломакін — співзасновник комерційної структури — ТОВ « Борисфен-СП» , яка серед іншого займаєт ься морським і прісноводним рибальством, діяльністю ресторанів. Він також співзасновник Б О «Благодійний фонд Відрада 2000», яке, не виключено, слугує йому прикриттям для відмивання коштів.
Андрій Мірошниченко — новопризначений головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» у Херсонській області — відомий браконьєр «Мирон», який прославився неабияким хистом в незаконному рибному промислі.
Підтвердженням цьому є дані з відкритих реєстрів, де він значиться як співзасновником низки комерційних підприємств на Херсоншині. Приміром, ТОВ «ГРАНТ-ФОНД» займається будівництвом водних споруд і пасажирським водним транспортом. Також засновник ПП «ЮВЕНТА-ПРОМЕТ», і ПП «АРСІЯ-СТІЛЛ».
Валерій Карпенко — взагалі унікальний персонаж. З моменту отримання вищої освіи не має жодного офіційного місця працевлаштування. А хоча, навіщо, якщо рибне браконьєрство може забезпечити рівень життя, набагато вище середнього, а він в Херсонській області, знаний браконьєр.
У 2012 р. тричі порушував природоохоронне законодавство, а саме: 2 рази по ч.4 ст.85 КуПАП (грубе порушення правил рибальства « браконьєрство» та у відповідності до ст. 249 ККУ (незаконний рибний промисл ) проти нього порушувалось кримінальне провадження, та у 2013 році знову «корумпованою рибоохороною» був притягнутий до відповідальності за ч.4 ст. 85 КуПАП «Браконєрство».
Але це не завадило Педченку призначити його з 1 червня 2018 року на посад у головного державного інспектора відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» управління Державного агентстварибного господарства України у Херсонській області.
Валерій Шулешко — з червня 2018 року займає посаду провідного державного інспектора відділу охорони водних біоресурсів Рибоохоронний патруль управління держрибагенства у Херсонській області.
До того працював у НПП «Нижньодніпровській» заступником начальника Олешківського району. Під час роботи встиг показати свій запальний характер, використавши табельну зброю проти своїх колег. За одним з таких випадків, який поніс нанесення тілесних ушкоджень, правоохоронцями проводиться слідство, зброя вилучена.
Даний список, звичайно не міг бути без присутності близьких родичів та активних лобістів рибних бригад. Представниками даного напрямку стали Сидоренко та Досенко.
Не зрозуміло, чи Роман Педченко не знав цих фактів, чи свідомо робить призначення, користуючись репутацією «борця» з корупцією?
Чи буде покладено край корупції у рибному господарстві?
Спробам нових-старих корупціонерів знову зайняти провідні посади у владі намагаються завадити місцеві жителі. Вони звернулися до голови Держрибагенства України, Ярослава Бєлова зі скарго ю (всього 42 підписи), де детально описали про всі «подвиги» нинішнього керівництва рибного господарства на Херсонщині.
Як зазначено в листі, є інформація, що деякі так звані громадські діячі , які вважають своєю особистою заслугою призначення Педченка , робили це не тому, що хочуть викорінити корупцію і браконьєрство і захистити Дніпро.
Все це робилося задля того, щоб потім хабарники і корупціонери могли знову повернутися до таких прибуткових для себе посад у рибному господарстві.
Тепер « активісти» за 500 доларів обіцяють допомогу в проходженні конкурсу на посаду інспектора Рибного патруля, яких буде близько 50.
Таким чином, до нової структу ри вже потрапили Сергій Зима, В.Ковтун, що мають судимості за браконьєрство, браконьєр Мірошниченко і їхні близькі родичі – В.Сидоренко і О.Досенко . На черзі – Шулешко , який не раз нападав зі зброє ю на своїх колег, щодо нього проводиться досудове слідство, Ломакін і Лозенко, яких також підозрюють у браконьєрстві.
«За таких умов сподіватися на зрушення питання посилення охорони природних ресурсів у Херсонській області не доводиться, а рибоохоронний патруль замість реальної реформи ризик ує перетворитися на фарс і посміховисько», — зазначають автори листа.
Жителі Херсонщини просять керівництво Державного агентства рибного господарства України звернути увагу на кадрову політку Педченка, перевірити умови і критерії відбору нових патрульних і висловлюють надію, що втручання керівництва органу не дозволить потрапити до Рибного патруля непорядним людям.
На жаль, можна констатувати лише те, що реформи не тільки не призводять до обіцяних результатів, а й їх вміло використовують колишні чиновники, щоб далі прокручувати корупційні схеми. Приклад окремо взятого Рибного патруля в Херсонські області – тому яскраве свідчення. Про це стало відомо лише завдяки не байдужим місцевим жителям.
Але, вочевидь, про багато інших випадків не тільки в рибній галузі громадськість не знає. Виникає закономірне питання: чи це дійсно недосконалість реформ, чи таким чином державне керівництво прикриває старі корупційні схеми? Відповіддю і лакмусовим папірцем стане перегляд призначеного вже Романа Педченка і його нових кадрових призначень у Рибному патрулі на Херсонщині.