Поліція Херсонщини вкотре закликає громадян бути пильними під час здійснення онлайн-покупок. Лише за останні два дні громадяни втратили 48,5 тисяч гривень, замовивши «хмарний» товар в мережі.
Про це інформує пресслужба поліції Херсонської області.
Так, 10 грудня до поліції звернувся 31-річний херсонець. Чоловік розповів, що на сторінці однієї зі соціальних мереж знайшов оголошення щодо продажу мобільних телефонів. Заявник перейшов за вказаним посиланням, обрав смартфон та здійснив проплату банківською карткою на суму 16300 гривень за формою, що надіслав «продавець». Після цього зв’язок із останнім зник та покупку чоловік так і не отримав.
Цього ж дня на спецлінію «102» зателефонував ще один житель обласного центру. 66-річний чоловік повідомив, що ще 30 листопада він мав намір купити онлайн фетбайк (позашляховий велосипед) та аксесуари до нього. Покупець перерахував за покупку 21799 гривень. Проте й досі замовленого товару не отримав, зв’язок із «продавцем» відсутній, гроші заявнику також не повернуті.
А у Бериславському районі на гачок шахраїв 10 грудня потрапив 21-річний житель Іванівки (колишнє Максима Горького). Молодий чоловік у соціальній мережі побачив оголошення про продаж дров. Він перерахував на вказані реквізити 7600 гривень. Але заявник залишився без опалювальних матеріалів, грошей і «продавець» на зв’язок не виходить.
Жертвою шахраїв стала й 24-річна мешканка Біляївки з Бериславщини. Вона замовила індивідуальний пошив зимового взуття та одразу провела повну оплату послуги в сумі 2850 гривень. Проте взуття заявниця не отримала, «швець» на повідомлення не відповідає й гроші жінці не повернуті. Тож вчора потерпіла вже повідомила про злочин до поліції.
У вищевказаних випадках жителі Херсонщини стали жертвами так званого інтернет-шахрайства (під час купівлі-продажу товарів псевдопродавець пропонує занижену вартість товару, вигідні акції, просить у вас здійснити повну або часткову передоплату за товар, а коли гроші перераховані — зникає).
Щоб не втратити заощадження в результаті цієї схеми шахрайства, поліція радить оплачувати товар лише після його отримання, не довіряти одразу занадто низьким цінам, а обов’язково спочатку порівняти вартість з іншими сайтами та скористатися усіма можливими засобами, аби перевірити продавця на доброчесність.
Якщо ж ви все таки стали жертвою шахраїв – одразу зверніться до найближчого підрозділу поліції або телефонуйте на спецлінію «102».