В Олешках найближчим часом планують закрити молочну кухню, яка обслуговувала потреби 28 новонароджених та їхніх батьків. Наразі вирішується питання щодо альтернативних шляхів постачання харчування малюкам, працевлаштування персоналу та використання звільненого приміщення.
— У жодному районі нашої області молочних кухонь вже немає, — розповідає заступник головного лікаря Олешківської ЦРЛ Віктор Борисов. — На жаль, сьогодні молочна кухня створює більше загроз, ніж приносить користі. Там використовується застаріле обладнання, введене в експлуатацію у 1980-х роках. Крім того, неабиякого фінансування потребує проведення ремонтних робіт, облаштування каналізації.
За словами лікаря, утримання молочної кухні вартує не менш ніж півтора мільйона гривень на рік. Ці кошти виділялися з загального бюджету райлікарні. Вони могли б бути направлені на потреби пацієнтів закладу охорони здоров’я. Ба більше, реформування сфери охорони здоров’я передбачає розмежування повноважень і функцій різних рівнів надання медичної допомоги. Тому заклади вторинної ланки, до якої відносяться райлікарні, позбавлені компетенції щодо забезпечення дітей молочними сумішами. Відтепер це повноваження найнижчого рівня. Уже з II півріччя така система фінансування вважатиметься порушенням і каратиметься відповідно до закону.
Заступник головного лікаря ЦРЛ також наголошує: функціонування молочної кухні ускладнюється й через брак ліцензованих пунктів заготівлі, що призводить до нестачі якісної молочної сировини. Крім того, досить складно витримати необхідні умови під час транспортування вже готових сумішей з міста Олешок до сільської місцевості.
За словами Віктора Борисова, для населення ліквідація молочної кухні не повинна стати значною проблемою. Адже з липня цього року населені пункти району забезпечуватимуться підкормкою через центр первинної медико-санітарної допомоги. Тобто вказана установа має укласти договір з певною аптечною мережею на відпуск сумішей. Об’єднані територіальні громади ж мають на власний розсуд вирішити цю проблему та забезпечити малюків харчуванням.
Частково вдалося вирішити питання й щодо працівників молочної кухні. Наразі домовлено щодо працевлаштування середнього медичного персоналу. Вивільнених співробітників молодшого рівня також не залишать напризволяще — для них зараз активно шукають вакансії.
— Така реформа буде зручнішою й для мешканців віддалених населених пунктів району, — переконує Віктор Борисов. — Тепер вони не матимуть необхідності приїжджати до райцентру, адже суміш можна буде отримати у найближчій аптеці, з якою укладено договір. Та й приміщення у густонаселеному районі «Житлоселище» можна використати з користю, наприклад, облаштувати амбулаторію. Втім, вказане питання ще треба погодити з депутатами міськради, у власності якої перебуває об’єкт нерухомості.
Ольга ЮЩЕНКО.
Новий день