Другий етап конкурсу OSEF вже на старті
Лічені тижні залишаються до старту другого етапу конкурсу Освітнього Фонду народного депутата України Олександра Співаковскього (OSEF).
Перший етап конкурсу став, без перебільшення, яскравою подією не лише у професійному освітянському середовищі, а й у масштабах міста. Восьмеро студентів та педагогів, яких було визнано кращими у чотирьох номінаціях, отримали від OSEF суттєву підтримку у вигляді грантів на втілення та просування власних проектів.
Проте, як виявилося, вдосконаленню межі немає. І зараз, у цю спекотну літню пору, засновники Фонду напружено працюють над тим, щоб зробити другий етап конкурсу не просто більш цікавим, а й значно глибшим за змістом, долучити до участі у ньому якомога більше талановитої молоді.
«Аналіз першого етапу конкурсу дав нам змогу оцінити сильні та слабкі місця у всіх існуючих процедурах відбору номінантів, - говорить помічник-консультант народного депутата Юрій Погребний. - З огляду на те, що засновник Фонду планує й надалі розвивати цей проект, ми вирішили максимально вдосконалити всі складові конкурсу. Зараз ще триває робота над критеріями оцінки поданих проектів, та над переліком вимог до переможців після отримання грантів».
Як розповіла технічний експерт OSEF Наталя Кушнір, робота над підготовкою до другого етапу конкурсу, фінал якого намічений на осінь, розпочалася ще у травні, практично одразу після завершення першого. Організатори конкурсу проаналізували всі підготовчі етапи, оцінили результати. Було прийнято рішення дещо змінити аплікаційні форми (заявки на участь) та чіткіше прописати умови.
«Насамперед ми прагнули, з одного боку, спростити доступ до нашого конкурсу звичайного, але креативного і активного, вчителя або студента. З іншого — більш точно сформулювати критерії відбору проектів, щоб вони відповідали цілям і завданням нашого освітнього Фонду», - прокоментувала вона.
Саме з цією метою були проведені опитування певних фокус-груп, зібрані думки незалежних експертів та освітян.
Звичайно, запитали організатори і переможців першого етапу конкурсу. Адже вони мають особисту думку щодо цього, бо знають це з власного досвіду, з практики.
Зокрема, днями в OSEF відбулася зустріч із переможцями у номінації «Кращий педагогічний досвід» - викладачем музики і культури школи № 30 Юлією Бурлакою та завучем гімназії № 6, викладачем німецької мови Іриною Радецькою.
Представників Фонду цікавило все: від того, з яких джерел дізналися про оголошений конкурс — до труднощів при заповненні аплікаційної форми. Тим більше, що гості мали чималий досвід участі в інших професійних змаганнях, і їм було з чим порівнювати. Тож дискусія була досить жвавою.
Загалом, за словами Юлії та Ірини, участь у конкурсі OSEF була для них досить цікавою — і з точки зору нового професійного досвіду, і з точки зору нових знайомств. І, на їхню думку, якихось суттєвих змін ані критерії відбору, ані умови цього конкурсу не потребують. Проте декілька слушних пропозицій все ж висловили.
Звичайно ж, гості поділилися успіхами у впровадженні власних проектів, з якими вони перемогли у своїй номінації. Так, Юлія Бурлака зараз розробляє онлайн-тести, які хоче запровадити вже з нового навчального року при вивченні художньої літератури у 9 класах. І ноутбук, який вона придбала для свого класу за кошти від гранту, за її словами, дуже допоміг у цьому.
Ірина Радецька у вересні обіцяє презентувати видану за сприяння Фонду методичну збірку з циклом уроків з німецької мови. До збірки, говорить, будуть додані аудіо- та відеоматеріали, наочні посібники тощо.
«Для мене це не перший професійний конкурс, - розповіла Юлія Бурлака. - Але це був перший педагогічний конкурс, в якому я разом із перемогою отримала досить значну фінансову підтримку».
«Завдяки конкурсу OSEF я здобула дуже цікавий для себе досвід ораторського мистецтва, вміння впроваджувати власні проекти», - поділилася Ірина Радецька.
Обидві переможниці переконані: сучасний педагог не може стояти на місті. Щоб встигнути за швидкоплинним часом, щоб бути завжди цікавим своїм учням, він має постійно удосконалюватися — і як фахівець, я як людина. Участь у професійних конкурсах — шлях у цьому напрямку.
Тож Ірина Радецька і Юлія Бурлака закликали своїх колег не впускати свого шансу і взяти участь конкурсі Освітнього Фонду Олександр Співаковського. Тим більше, що його другий етап обіцяє бути ще цікавішим.
Як повідомив помічник народного депутата Юрій Погребний, прийом заявок для участі у другому етапі конкурсу OSEF розпочнеться вже з 10 липня.
Про оновлені умови та критерії відбору проектів — на сайті Фонду.