Адже ми прагнемо не просто навчати, а навчати якісно, з урахуванням сучасних тенденцій і практик. Одна з таких нарад відбулася сьогодні. Прийняті за її результатами рішення є важливими як для подальшого розвитку Херсонського державного університету, так і медичної галузі Херсонщини.
В нараді взяли участь Алла Малицька, головний лікар Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є.Карабелеша, Наталія Тюхтенко, в.о. ректора Херсонського державного університету, Юрій Ромаскевич, головний лікар Херсонського обласного центру здоров'я і спортивної медицини, Ірина Глущенко, в.о. декана медичного факультету ХДУ, Максим Вінник, проректор з фінансово-господарської та науково-педагогічної роботи ХДУ та Євген Гардубей, завідувач відділенням хірургії судин Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є. Карабелеша.
Насамперед ми обговорили питання, пов'язані з відкриттям на базі нашого університету Центру первинної медичної допомоги.
По-перше, студенти, викладачі і співробітники університету матимуть можливість отримувати первинну медико-санітарну допомогу поряд із місцем роботи і навчання.
А, по-друге, на базі центру студенти медичного факультету під керівництвом фахівців зможуть проходити практику. Фінансування на цей об'єкт уже виділено, тож є всі підстави сподіватися, що його відкриття відбудеться вже взимку 2019 року.
Також обговорили низку академічних питань, пов'язаних із подальшим поетапним розвитком медичного факультету. Маємо вже зараз думати про це, адже не секрет: кадровий голод у медичній сфері не менший, ніж в освіті. На даний час нестача медичних кадрів на Херсонщині сягає півтори тисячі фахівців. І в наступні кілька років ситуація навряд чи покращиться. Хто ж тоді лікуватиме жителів Херсона та області?!
Саме тому підготовка кваліфікованих кадрів на місці може допомогти у вирішенні проблеми. Тому сьогодні обговорили шляхи майбутньої співпраці з Євгеном Гардубеєм, він лікар з великим практичним досвідом, у Херсоні його знають як фахівця високого рівня. Очолити медичний факультет провідного вишу регіону має саме така людина, в якої є і ім'я, і досвід, а головне - бачення того, як досягти успіху у своїй справі.
Зрозуміло, що попереду ще багато справ - і створення технологічної бази, і кадрове забезпечення, і поповнення університетської бібліотеки потрібними підручниками. З цих важливих елементів нам зараз треба скласти модель і почати роботу.
Звичайно ж, потрібно вдосконалити профорієнтаційну роботу з майбутніми абітурієнтами, зокрема - вибудовувати вертикальну інтеграцію із школами, медичними коледжами. Та коли увесь цей процес очолить фахова людина, впевнений: вже за кілька років медичний факультет зможе вийти на рівень, який відповідає усім існуючим в Україні стандартам.
Вирішити кадрову проблему у медичній галузі допоможе і реформа, яку запустило Міністерство охорони здоров'я. Коли за гарним фахівцем йде пацієнт, зарплата фахівців високого рівня суттєво зросте, і вже 2019 року медичні працівники відчують ці зміни.
Міцним підґрунтям для нас є також регіональна програма розвитку людського капіталу, завдяки якій, у співпраці з усіма гілками влади, поступово вирішується питання нестачі фахівців у різних галузях.
За результатами наради було вирішено почати готувати відповідну програму, де будуть передбачені усі потрібні ресурси, де буде прописаний кожен крок, кожен етап, аби медичний факультет ХДУ зміг у доволі стислі терміни забезпечити галузь охорони здоров'я Херсонщини вкрай потрібними їй кадрами, - розповів Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.