Це було непросто, однак на цьому кадрі пропагандистського сюжету, знятого в Центральному музеї Тавриди у вересні 2023 року, вдалось ідентифікувати невеличку живописну роботу відомого українського художника.
Про це повідомляється на сторінці музею у Facebook.
Петро Сльота (1911-1974). Ранок у Стамбулі. 1956. Картон, олія.Учень видатного живописця Федора Кричевського, Сльота був художником широкого творчого діапазону. Він володів особливим баченням і розумінням міст, вбачаючи в них не лише сукупність будівель, а й неповторний дух і настрій. Його імпресіоністичні міські пейзажі оригінальні, яскраві, наповнені світлом. Викрадений «Ранок у Стамбулі» належить до циклу пейзажних робіт, присвячених подорожам художника країнами Європи (1956, 1962, 1966), твори якого не повторюється ні в колориті, ні в композиційному рішенні.Також на цьому кадрі можна побачити ще один вкрадений твір, ідентифіковані раніше:
Георгій Курнаков (1887-1977). Над Дніпром. 1925. Картон, олія.
Загальний рахунок:129 — кількість ідентифікованих творів мистецтва, вкрадених російською окупаційною владою з Херсонського художнього музею у 2022 році, загальна кількість незаконно вивезеного перевищує 10 тисяч музейних експонатів.
128 — кількість творів, які перебувають в окупованому Криму, в сімферопольському Центральному музеї Тавриди.
1 — робота, точне місцезнаходження якої невідомо, але є підтвердження з боку окупантів, що шедевр перебуває в їхніх руках.