ПИК обратился с этими вопросами к нашим экспертам, к депутатам и к землякам, защищающим Украину.
Книги о бизнесе и электронная периодика
«Честно признаюсь, просто книги читал уже ...забыл когда. И если серьезно говорить о прочитанных книгах, то есть просто настольные и касаются они работы: «Бизнес в стиле фанк» - одна из основных, в моем понимании, для современного ведения бизнеса. «1000 мудрых мыслей на каждый день» - это для философской обработки произошедшего с тобой за весь день. Актуальная для меня сейчас тема - «Книга молодых родителей». Классические и новомодные литературные произведения - это давно не читалось», - рассказал заместитель председателя Херсонского отделения НОК Украины Игорь Гарагуля.
«Много просматриваю электронной периодики: «Хвиля», «Укрнет», «Апостроф», «Левый берег», «Washington post», «Deutsche Welle» и другие, какие у меня в закладках и которые брат мне посоветовал - он у меня в Америке живет уже лет 17-18», - написал нам Игорь Гарагуля. Также он просматривает российские издания: «для сравнительного анализа КАК ВСЕМИРНОГО ВРАНЬЯ, ТАК И ВНУТРЕННЕГО, издания разных стран, очень часто в «оригинале» через Google».
О мощных книгах
А вот сотрудник пресс-службы Херсонской мэрии и книголюб Инна Зеленая в этом году больше внимания обращала на книги по политологии, истории и экономики.
«Книга "Чому нації занепадають. Походження влади, багатства та бідності" Дарона Аджемоглу та Джеймса Робінсона - це, мабуть, найпотужніше, що я читала цього року. Вона розповідає про відмінності в доходах і стандартах життя, що відділяють, наприклад, США від країн тропічної Африки. Автори приводять багато історичних фактів, що допомагають зрозуміти, чому одні країни багаті, а інші бідні, розповідають про шлях, який пройшли багаті країни для того, щоб досягти економічного процвітання. Для любителів художньої літератури раджу антиутопію Уельбека «Покора», - ответила Инна Зеленая.
Мы заглянули в библиотеку депутатов
Депутат обласного сонета Оксана Булахова рассказала ПИК, что в последнее время она читала «Аквариум» Виктора Суворова и «Алхимик» Пауло Коэльо. «Зараз почала читати «Шантарам» Грегорі Девіда Робертса», - поделиласьО.Булахова.
Ее коллега по депутатскому корпусу Николай Ставицкий, как оказалось, электронные книги не читает. За новинками, в силу дефицита времени, следить не успевает. «Але, при можливості, дуже хочу прочитати книгу Василя Шкляра «Чорний ворон», - рассказал депутат облсовета.
Военные отдают предпочтение электронным книгам
Херсонский общественник и поэт Виктор Залевский, который сейчас несет службу в ВСУ, периодически выкладывает на своей страничке в Фейсбук посты о книжных новинках. Вот и недавно он рассказал о книгах, которые приобрел для сына. А ПИК рассказал: «Читаю электронный вариант. Хемингуэй, Джек Лондон. Бумажные нереально таскать в рюкзаке. Стараюсь читать на украинском языке. Вот сыну купил».
Максим Сорока, помощник начальника Азово-Черноморского регионального управления по вопросам взаимодействия со СМИ, также отдает предпочтение электронным вариантам книг. «Майже 95% -електронні. Переважно це фантастика - бойова, наукова. Загалом більше новітні, рідко щось класичне», - рассказал пограничник.
Уникальные книги о Херсоне
Дементий Белый, руководитель облорганизации КИУ на вопрос о топовых изданиях - 2016, признался: уже не следит за книжными новинками и не пытается, во что бы то ни стало угнаться за книгами, только что вышедшими из печати. В основном, причина этого в том, что книги сейчас - недешевое удовольствие.
Все-таки: электронные книги или бумажные варианты? «Книги для мене існують у трьох формах - традиційна паперова книга, електронна книга та аудіокнига. Кожна з цих трьох форм має свою специфічну приємність та привабливість. Аудіокнига - зручна під час прогулянок, поїздок, пересувань по місту. А якщо читець - майстер художнього слова, то це й додаткове задоволення. В мене є не тільки улюблені автори, а й улюблені читці. Наприклад, Олександр Клюквін.
З електронною гарно працювати - робити помітки, а потім їх опрацьовувати. Ймовірно, паперова книга буде поступово щезати. Але на відміну від електронних версій - вона є. Просто є. Стоїть на полиці й нікуди не дінеться при раптовому відключені світла чи при аварії із диском», - справедливо заметил Д.Белый.
ТОП- 2016 эксперта: открытие от "Куреша"
«На початку 2016 я зробив собі новорічний подарунок та купив кілька унікальних книг з історії нашого міста. Це книга Віктора Хмеля «Херсонские истории, предания и были» (Издательство «Наддніпряночка», 2014 год) и «Херсонский музей древностей: сборник газетных статей и заметок 1871 - 1928» укладач Володимир Черніков (також «Наддніпряночка», 2012 року). Неймовірні книги! Вони стали для мене справжнім задоволенням.
А в травні мені подарували багато ілюстрований календар «Ханська Україна» на 2016 тексти до якого написав Олексій Гайворонський - про історичні місця та пам'ятки доби кримського ханства в південній Україні. Цей календар видали херсонці - кримськотатарський центр «Куреш». Він став для мене відкриттям невідомих сторінок історії», - рассказал ПИК руководитель облорганизации КИУ.
Акунин, как и раньше - в моде
«Цього року порадував своїми новими творами Борис Акунін. Я із великим задоволенням прослухав його повісті з циклу «Історія Російської держави» «Вдовій плат». Читаю, перечитую або слухаю й старі, й нові твори Бориса Акуніна. Він - майстер. У цьому році я нарешті більш детально познайомився із творчістю письменників Дмитра Громова та Олега Ладиженського, які пишуть під псевдонімом Генрі Лайон Олді. Прослухав дві частини роману «Ойкумена». Роман був вперше оприлюднений в 2007 році й є досить відомим. Але для мене - це новинка. Й новинка приємна.
Зараз читаю двотомник публіцистики революційної доби одного із творців української журналістики та відомого політичного діяча й науковця Сергія Єфремова. Збірка вийшла 2014 року у видавництві «Дух і літера». Книга є цінною не лише тим, що укладачі зібрали унікальний доробок публіцистичних творів Сергія Олександровича, які друкувалися в газеті «Нова Рада» у 1917 - 1920 рр. Її цінність також й в тому, що в ній є детальні примітки. Тим, хто хоче зрозуміти як воно було у 1917 - 1920 роках й чому все пішло трагічним шляхом - раджу почитати цей гарний двотомник», - говорит наш эксперт.
Возвращаться к старым книгам?
Да, обязательно возвращаюсь к книгам, которые раньше читал, говорит Д.Белый: «Деякі особливо люблю перечитувати. Серед улюблених авторів Костянтин Паустовський, Михайло Булгаков, Еріх Ремарк, Борис Акунін, Сергій та Марина Дяченки та інші».
«Влітку перечитав збірник творів Ізраїля Меттера «Не порастет быльем». Книга була видана ще у 1989 році й представляє збірку повістей, оповідань та мемуарів. Мабуть, найбільш відома повість І.Меттера «Мухтар», по якій був знятий колись знаменитий фільм «До мене, Мухтар». Частину оповідань прочитав вперше. Ця книга, мабуть й стала для мене найбільш сильним потрясінням. Автор, як й чверть сторіччя тому взяв мене за плечі та з силою потряс. Сильна книга», - считает Дементий Белый.
В материале использованы фото из Фейсбук, «ANTIKVARIUM», радио "Куреш", "Книжный клуб"