На “Бериславському АТП 16537” (м. Берислав, Херсонська область) 4 грудня близько десятка молодиків з закритими обличчями відкрили вогонь з вогнепальної зброї по людях, які прямували до будівлі підприємства на збори акціонерів. Про це повідомив голова правління ВАТ “Бериславське АТП 16537” Михайло Чумаченко. За його словами, нападники прибули до підприємства на автомобілях з одеськими номерами.
“Тільки но ми з представниками акціонерів, членами реєстраційної комісії та працівниками підприємства підійшли до прохідної, як з приміщення вибігли близько десятка чоловіків спортивної статури із закритими обличчями. У багатьох в руках була вогнепальна зброя. Вони одразу почали стріляти, прямо під ноги людям. Дивом нікого не поранили. Ми викликали поліцію, але навіть по прибутті правоохоронців, молодики відганяли людей від будівлі пострілами. Поліція не намагалася нікого затримати і припинити беззаконня”, - повідомив Михайло Чумаченко.
Керівник АТП розповів, що начальник Бериславського відділу поліції та кілька полісменів таки пройшли через прохідну підприємства, перевірили, але не вилучили зброю, що їм показали нападники. Однак, поліція не стала проводити обшуки чи складати протокол огляду місця інциденту.
«Факт бездіяльності бериславської поліції підтвердився, коли ми, шукаючи захисту, зателефонували уже до управління МВС в Херсонській області. Стало зрозуміло, що наша місцева поліція намагалась приховати цей інцидент і нічого не повідомила про нього керівництву в область. Тільки відрапортували, що вилучили в одного з «працівників товариства пістолет, з якого він, нібито, стріляв по людях. Хто ця людина, та решта бійців на території нашого підприємства, поліцію це не цікавило», - розповів керівник “Бериславського АТП 16537” Михайло Чумаченко.
Працівники підприємства мають власні припущення щодо того, хто може стояти за цими нападами. За словами Михайла Чумаченка, мова може йти про колишнього голову товариства - Олега Ставицького, який був керівником підприємства до вересня 2015 року, хоча і втік з міста у 2013-му, після оголошення його у розшук. Доки ж він переховувався від правосуддя, підприємством керували цілком сторонні особи.
“Ставицький зі своєю «командою» за останні п’ять років вкрали у ВАТ “Бериславське АТП 16537” більше 24 мільйонів гривень. Вони ж всіляко заважали проведенню зборів акціонерів, які не скликалися тут останні 10 років. 4 грудня вони також намагалися зірвати загальні збори акціонерів, але нічого не вийшло. Збори відбулися за регламентом. Акціонери додатково підтримали звільнення Спостережною радою з посади голови Олега Ставицького у вересні цього року, висловили довіру мені та обрали керівником товариства на наступні три роки», - повідомив Михайло Чумаченко.
Водночас новий керівник підприємства повідомив, що самою стріляниною історія зі зміною керівництва АТП не закінчилася. Зловмисники «пішли в атаку другим фронтом – через корумповані суди».
«Вже після зборів, акціонери та керівництво підприємства дізналися, що суддя Херсонського окружного районного суду Сергій Циганій, за клопотанням того ж таки Олега Ставицького, заборонив проводити державну реєстрацію нового Статуту підприємства, в якості забезпечення вже третього надуманого позову. Причому цей суд відбувався одночасно з нашими зборами, і повний текст ухвали на чотирьох сторінках суддя Циганій оформив за рекордні 5 хвилин. Наші юристи стверджують, що це просто фізично неможливо!», - заявив Михайло Чумаченко.
Як наголошують юристи “Бериславського АТП 16537”, на момент подання судового позову, 4 грудня 2015 року, позивач Олег Ставицький не був ні акціонером, ні головою правління, відтак суд вищезгаданим рішенням узаконив зловживання колишнього голови правління, втрутився у повноваження органів управління господарського товариства, що має стати предметом розгляду Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
«Звичайно, за наявності такої кількості грубих порушень, ми не сумніваємося, що цю ухвалу скасує апеляційний суд, куди ми вже звернулися. Але час, який ми витрачаємо на відновлення справедливості у судах, згубно впливає на роботу нашого підприємства. Адже, доки не скасована ця незаконна судова ухвала, нове керівництво не може приступити до роботи і зараз на підприємстві хазяйнують сторонні люди. Робота АТП, фактично, паралізована», - заявив Михайло Чумаченко.