Але були й ті, що викликали тривале обговорення. Саме вони – життєво важливі для громади, за цими правилами місто розвиватиметься найближчим часом. Наприклад, затвердження програми розвитку житлово-комунального господарства міста на 2016-2020 роки. Всі ми розуміємо, що програма не повинна лише «латати дірки» в ЖКГ, а містити стратегію реформування міського господарства. Поки що потік реформ стримується вузькими берегами бюджету. Капітальний ремонт будинків та інженерного обладнання проводитиметься тільки в тих, які внаслідок деформації можуть просто зруйнуватися (по вул. Комунарів, Робочій, Бєлінського). Виділяються кошти на зведення пандусів у тих будинках, де мешкають люди з обмеженими можливостями, та на облаштування дитячих майданчиків. За програмою, місто позбудеться від спадку 90-х років – розукомплектованих ліфтів, які простоювали більше двох десятків років, і зробить капремонт близько 200 підйомників, які не можуть експлуатуватись через технічні характеристики. У Херсоні з’являться контейнерні майданчики – спеціально обладнані місця для сміттєвих баків. Цьогоріч – 89, а далі розписано щорічне виділення коштів. З міської казни виділено на цю статтю 600 тисяч гривень. Але лише на будівництво майданчиків поблизу багатоквартирних будинків. Я вважаю, що мешканців приватного сектора обійшли увагою. На благоустрій цієї третини будинків у Херсоні кожен з трьох районів отримав по 100 тисяч гривень. І проблему з цивілізованим вивезенням сміття у кварталах це не вирішить. Жителі приватних будинків – а це третина городян, мають такі самі права на комфортні умови! До речі, депутати розглянули запропонований громадською радою документ, який регулює діяльність домових та квартальних комітетів (групи самоорганізації населення) і дали свої рекомендації.
Один із заходів програми розвитку ЖКГ – відновлення протипожежної безпеки у будинках, що мають 14 і більше поверхів. Таких у місті 27, і у випадку загоряння МНС-ники не можуть дістатися до верхніх поверхів. Така ситуація не прийнятна (у сусідньому Миколаєві є не одна, а кілька рятувальних вишок). Ця проблема повинна бути вирішена негайно. Тим більше, якщо ми думаємо про розвиток міста і будівництво нових сучасних будинків. Нещодавно я зустрічався з представниками Тернопільської девелоперської компанії. Забудовник готовий на прозорих умовах «зайти» в місто і зводити сучасне житло. А ми повинні створити такі умови, в яких компанії з Херсона й інших міст України могли б конкурувати за право оренди землі під будівництво і зводити нові будинки.
І одним з найбільш прозорих і чесних способів наповнити бюджет від продажу земельних ділянок є аукціон. Торік жодних земельних торгів не відбулось, і їхня підготовка – у повноваженнях депутатської комісії з питань комунальної власності. Ми зі свого боку рекомендували виставити на аукціон близько 40 ділянок під приватну та багатоквартирну забудову. На деякі з них вже подані заявки, і навіть двоє жителів претендують на один і той же наділ, тому правильним буде виставити їх на торги. Це питання потребує ще доопрацювання.
До постійної комісії звернулось Азово-Причорноморське управління Держприкордонслужби з проханням про виділення земельної ділянки під будівництво житлового будинку для військовослужбовців Херсонського загону. 130 родин прикордонників, які вийшли з окупованого Криму і несуть службу у нашому місті, опинились без житла і зараз живуть в орендованих квартирах. Депутати, зважаючи на негативну практику минулих років, коли на виділеній державним структурам під будівництво житла з’являються зовсім інші, часто - комерційні об’єкти, вирішили заручитись гарантійним листом від адміністрації Держприкордонслужби, який підтверджує фінансування житлового будівництва.
Також члени комісії повернулись до розгляду спірних питань, які потребували більш ретельного дослідження, заслухали звіт нового директора КП «Гарантія», свого колегу – Ігоря Григоровича Семенчева, і кілька звернень громадян. Загалом, робота комісії була продуктивною.
Олег Романюк, голова комісії
«Земельна» комісія Херсонської міськради продовжує свою роботу. Сесія призначена на 25 березня, і до цього часу треба ви...
Опубліковано Олегом Романюком 17 березень 2016 р.