
Суд визнав винним жителя Херсонщини, який брав участь у проведенні незаконного "референдуму", організованого російськими окупантами у 2022 році.
Про це у Facebook 29 квітня повідомила Херсонська обласна прокуратура
Чоловіка засудили до п'яти років і шести місяців ув’язнення з конфіскацією майна. Також протягом 10 років йому заборонено працювати в органах влади та брати участь у виборчому процесі, йдеться в дописі.
Прокурори довели, що у вересні 2022 року він добровільно допомагав окупаційній владі проводити псевдореферендум у Бериславському районі. Разом з іншими людьми чоловік обходив будинки в селі Дудчани, носив із собою переносну скриньку для бюлетенів і списки жителів, повідомили у прокуратурі.
Свідки в суді розповіли, що засуджений переконував людей голосувати за “приєднання” Херсонської області до Росії, заносив дані тих, хто проголосував, роздавав проросійські матеріали та співпрацював з окупаційною адміністрацією. Також вони підтвердили, що жителям, які відмовлялися брати участь у цьому голосуванні, погрожували ув’язненням у підвалі, йдеться в дописі.
Як поінформували у прокуратурі, до того моменту, поки вирок не набере законної сили, чоловік перебуватиме під вартою. Наразі ще триває час для подання апеляції.
Раніше у прокуратурі поідопляли, що жительку Херсонщини, яка добровільно очолила незаконну адміністрацію Старої Збур’ївки, суд визнав винною у співпраці з російськими окупантами. Вона отримала 10 років позбавлення волі.
Також до восьми років ув’язнення засудили жительку Херсонської області, яка під час окупації погодилася стати незаконною "головою" Томиної Балки. Прокуратура довела, що вона співпрацювала з окупантами.
Джерело – Суспільне