
Херсонський міський суд засудив загиблого заступника голови окупаційної адміністрації Херсонської області Кирила Стремоусова за чотирма статтями Кримінального кодексу України.
Про це йдеться у судовому вироку.
Суд встановив, що після окупації частини Херсонської області у 2022 році Стремоусов приєднався до окупаційної адміністрації РФ і обійняв посаду заступника голови окупаційної Військово-цивільної адміністрації Херсонської області з питань зовнішньої та внутрішньої політики.
На псевдопосаді він брав участь в управлінні окупованою територією, підтримував рішення незаконних органів влади та сприяв їх функціонуванню.
У травні–листопаді 2022 року у складі окупаційної «комісії» ухвалював рішення щодо тримання під вартою та звільнення людей.
Крім того, Стремоусов був одним з організаторів та публічних учасників псевдореферендуму щодо приєднання Херсонської області до РФ. Він проводив агітацію серед місцевих жителів, виступав у медіа, поширював пропагандистські матеріали та закликав підтримати зміну державного кордону України.
Його дії кваліфікували за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема як пособництво державі-агресору, колабораційну діяльність, публічні заклики до зміни меж території України та виправдовування агресії.
За сукупністю цих злочинів суд спочатку призначив покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати посади в органах влади.
Водночас, з урахуванням попереднього вироку Хаджибейського районного суду від жовтня 2023 року, остаточне покарання визначили як довічне ув’язнення з конфіскацією всього майна та забороною обіймати посади строком на 15 років.
Стремоусов — проросійський громадський діяч із Херсона. Він активно підтримав Росію одразу після того, як та окупувала частину Херсонської області. СБУ оголосило йому підозру ще у березні 2022 року.
9 листопада 2022 року Стремоусов загинув. Окупаційна адміністрація повідомила, що він потрапив у автомобільну аварію біля міста Нова Каховка. Це сталося в день, коли міністр оборони Росії Сергій Шойгу віддав наказ про відступ із Херсона.
Оскільки українська влада офіційно не може підтвердити смерть Стремоусова, його судили як живу людину.
Джерело – Мост