
Офіцер відділу комунікації 30-го корпусу морської піхоти Військово-морських сил ЗСУ Артем Рудаков отримав державну відзнаку "За збережене життя". Під час служби на Херсонщині він неодноразово надавав допомогу людям, пораненим внаслідок російських атак.
Про це він розповів у коментарі Суспільному.
Про нагороду, каже, дізнався від свого керівництва й вважає за честь її отримати.
"Для нас найвища цінність — це життя людини. У мене вже були нагороди, але саме за врятоване життя — перша. І для мене це як герой України", — сказав Артем Рудаков.
За його словами, він не раз опинявся у ситуації, коли людині поруч необхідна була термінова допомога. Один із таких випадків трапився після артилерійського удару РФ по передмістю Херсона.
"Жінка поверталася з лікарні з немовлям та батьком. Поруч з автомобілем влучив снаряд. Водій, на жаль, помер на місці. Жінка отримала дуже значне поранення. Були перебиті дві ноги та рука. Автівка палала. Я був поруч, надав їй першу домедичну допомогу та евакуював до медичного закладу", — згадує військовослужбовець.
Вже через один-два тижні ситуація повторилася, але вже в обласному центрі. Російський снаряд розірвався біля таксі. Загинув водій, пасажири були тяжко травмовані. Артем Рудаков говорить, того разу теж опинився поблизу місця події і встиг допомогти людям. З деякими врятованими чоловік обмінявся контактами та підтримував зв'язок під час їх лікування та реабілітації.
Він додав, що відзнака Головнокомандувача ЗСУ спонукатиме його ще відповідальніше ставитись до своїх професійних обов'язків.
Раніше у поліції повідомляли, що поліцейського з Херсонщини Артура Артюха нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Державну відзнаку йому вручили у Львові.
Джерело – Суспільне