
Вища рада правосуддя звернеться до Верховної Ради України з пропозицією дозволити безплатну приватизацію житла суддям і працівникам апаратів судів, які працювали в судах на тимчасово окупованих територіях України.
Про це повідомили у Вищій раді правосуддя.
Таке право пропонують надати суддям, суддям у відставці та працівникам апаратів судів, які працювали на цих територіях до їх захоплення військами РФ і переїхали на підконтрольну Україні територію.
Вища рада правосуддя пропонує ініціювати зміни до статті 15 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України". У разі їх ухвалення судді та працівники апаратів судів зможуть безплатно приватизувати житлові приміщення.
Крім того, пропонують розширити перелік об’єктів, які можна приватизувати. До нього можуть додати земельні ділянки, зокрема для будівництва та обслуговування житлових будинків.
У Вищій раді правосуддя вважають, що такі зміни допоможуть забезпечити рівність у соціальному захисті посадовців, зміцнять кадровий потенціал судової системи та підвищать соціальну стабільність серед працівників судів.
У ВРП також зазначили, що значна частина працівників апаратів судів була змушена переїхати. Дехто втратив житло або воно зазнало пошкоджень. Водночас рівень заробітної плати цих працівників часто не відповідає сучасним соціально-економічним умовам. Через це їм складно накопичити кошти на придбання житла або земельної ділянки для будівництва будинку.
- Програму для переселенців, яка призначена для тих, хто втратив житло не через руйнування, а через окупацію територій. Вона передбачає надання ВПО з тимчасово окупованих територій ваучерів на суму 2 млн грн для купівлі нового житла. Спочатку цією програмою зможуть скористатися переселенці з тимчасово окупованих територій, які мають окремий статус учасника бойових дій або людини з інвалідністю внаслідок війни з 2014 року. За перші два дні грудня з Херсонщини подали 1 тисячу 601 заяву.
Джерело – Вгору