ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

20:33 16/03
На ТОТ Херсонщини місцеву жительку незаконно засудили до 10 років позбавлення волі      
18:46 16/03
Чи очікувати магнітні бурі 17 березня 2026 року?      
18:35 16/03
Без опадів і до 13° тепла. Якою буде погода на Херсонщині 17 березня      
18:15 16/03
У Великоолександрівській громаді ремонтують підземну лікарню та протирадіаційне укриття      
18:00 16/03
День 1482. 16 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
17:57 16/03
"Скринінг здоров’я 40+". Як триває реалізація програми на Херсонщині      
17:38 16/03
Окупаційна влада Херсонщини заявила про намір створити евакуаційний пункт      
17:33 16/03
Поліція прокоментувала матеріал про ДТП із 78-річною жінкою у Херсоні      
17:05 16/03
Херсонська тенісистка стала призеркою міжнародного турніру в Словаччині      
17:03 16/03
Херсонська тенісистка виграла бронзу на міжнародному турнірі в Словаччині      
17:00 16/03
На Херсонщині лише один ліцей долучився до пілотування реформи профільних ліцеїв: що не так      
16:27 16/03
Унаслідок обстрілів Херсонщини одна людина загинула, двоє поранені      
16:13 16/03
СБУ повідомила про підозру херсонцю, який служив інспектором у захопленій окупантами колонії      
16:06 16/03
Загинув на Луганському напрямку. На Херсонщині провели в останню путь бійця Олега Клебана      
16:00 16/03
Загинула жінка, двоє поранених: як минув день у Херсоні      
16:00 16/03
На ТОТ Херсонщини окупанти незаконно засудили місцеву жительку до 10 років колонії      
15:51 16/03
На Херсонщині попрощалися із загиблим військовим Олегом Клебаном      
15:35 16/03
У Херсоні демонтують незаконні кіоски та гаражі      
15:32 16/03
Російські окупанти за тиждень атакували правий берег Херсонщини майже трьома тисячами дронів      
15:15 16/03
Жителі Херсонщини отримають компенсації та житлові сертифікати через програму «єВідновлення»      
14:59 16/03
Обличчя окупації. Як еволюціонувала окупаційна влада на Херсонщині за чотири роки. Частина 1. ВЦА      
14:51 16/03
Російські військові атакували дроном цивільну автівку в Херсоні: поранено чоловіка      
14:39 16/03
У Херсоні оновили перелік консультаційних пунктів із цивільного захисту      
14:20 16/03
Адвокатки з Берислава створили незаконну колегію адвокатів на ТОТ Херсонщини      
14:11 16/03
Загрожує до 12 років тюрми. Окупаційного директора інституту рису на Херсонщині судитимуть за пособництво РФ      
14:11 16/03
Поцілили у житлові квартали. Які наслідки російських атак Корабельного району Херсона      
14:03 16/03
Поліцейські евакуювали жінку з прифронтової Гаврилівки на Херсонщині до лікарні      
14:00 16/03
Сили оборони за тиждень знищили майже 2800 ворожих БпЛА на Херсонщині      
13:27 16/03
На Херсонщині Центр рекрутингу оголосив тендер на рекламу на білбордах за понад 500 тисяч гривень      
13:24 16/03
Загинув під час оборони Маріуполя. “На щиті” повертається військовий з Херсонщини      
13:24 16/03
Окупаційна влада хоче навчати дітей Каховського району у мобільних модулях      
13:14 16/03
“А справа закрита”. Як поліція у Херсоні визнала переломи та реанімацію 78-річної жінки “легкими травмами”      
13:05 16/03
Місто-партнер Бонн передало Херсону мінібус для маломобільних людей та навантажувач      
12:57 16/03
Одна медсестра загинула, інша – виїхала. В Олександрівці на Херсонщині немає медпрацівників      
12:51 16/03
За тиждень російські військові застосували майже 3 тисячі дронів на Херсонщині      
12:43 16/03
Під час оборони Маріуполя загинув військовий з Херсонщини Сергій Логвінов      
12:15 16/03
На Херсонщині встановили меморіал на місці загибелі шести військових біля Нововоронцовки      
12:10 16/03
Окупанти не в змозі надавати допомогу онкохворим на лівобережжі Херсонщини      
12:01 16/03
Російський дрон атакував автівку у Корабельному районі Херсона. Загинула 38-річна жінка      
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
СПЕЦТЕМЫ


    Бойовому побратиму


    Ми пройшли разом усе палаюче літо 2014-го. Нам пощастило пережити "зелений коридор" Іловайська, а з полону російської армії я, якимсь дивним збігом обставин, витяг тебе буквально на руках.

     
     

    Збираючись на дембель, я залишив тебе служити й за себе. В тобі я завжди був впевнений на всі сто.

    Де ж ти блукав без мене, друже? Пройшов Дебальцеве? Широкіно? Може тебе з твоєю нелегкою вдачею занесло ще й в Авдіївку? Адже ти завжди з’являєшся там, де особливо гаряче. Там, де заміс.

    Ти – це саме той бісів червоний медичний рюкзак, легенда медичної служби нашого батальйону.  Медична укладка першого взводу першої штурмової роти батальйону "Донбас".

    Cаме той бісів червоний медичний рюкзак, легенда медичної служби батальйону

    Нас познайомили у червні 2014-го на полігоні в Петрівцях, де наш батальйон готувався в учебці до бойових виходів.

    Укомплектовані медичні укладки нам подарувала команда волонтерів інструкторів з тактичної медицини Олега Картавого та Патріка Целєва.

    Сказати, що ти був для мене чудом, це не сказати нічого.

    Жодна армійська служба не була готова до війни. Кожен з бійців намагався зібрати хоч якийсь мінімальний набір амуніції, щоб підвищити свої шанси перемогти.

    І тут ти! Практично з неба.

    Мішок Амбу, німецький тонометр, мега-ножиці, дивні австрійські пакети для перев’язки, американський турнікет та ізраїльський бандаж, крапельниці та системи. Ще б зовсім трохи і я б називав тебе "моя прєлєсть".

    Може, це й звучить крамольно, але тебе я перебирав значно частіше, ніж автомат. Хоча автомати ми чистили практично щоденно.

    Моє відділення явно підозрювало мене у психічному розладі, але нікому не здавало. Я був тихим і майже щасливим.

    Добре пам’ятаю наш перший бойовий вихід у Миколаєвці де ти вперше знадобився. Ми виїхали на завдання, як завжди, "на півдня, туди й назад".

    Угу… Під пекучим сонцем без води у броніках та касках…

    Першим пішов фізрозчин – тоді найбільш спраглим перепало по пів-ковтка солоної теплої рідини, яку зазвичай вливають в організм через крапельницю.

    Після кожного бойового завдання я додавав у твій набір щось зі свіжих волонтерських поставок, які чесно виклянчував у медчастині в обмін на щось не особливо потрібне.

    Місце там зайняли додаткові бинти та вологі серветки, новенький хромований тонометр, замінили шприці, легеневі клапани та целокс.

    З’явилася купа пігулок, ампул, знеболювальне та пантенол від опіків.

    Поступово залишалось найнеобхідніше. Те, що рятувало життя.

    Артемівськ (Бахмут), Попасна, Лисичанськ, Курахово. Там ти був завжди доречним.

    Ми перев’язували поранених бійців та надавали допомогу цивілам. Лікували ангіни та підвищений тиск. Знеболювали та заспокоювали.

    Ти пам’ятаєш?

    Розбите та понівечене обстрілом цивільне авто на трасі Горлівка – Бахмут. Зі всієї сім’ї вижив лише хлопчина років 20, його батьки та сестра померли ще до нашого приїзду.

    Лежачий дід в Лисичанську, кинутий сам у хаті. Його ми виявили під час зачистки. Серцевий криз та зневоднення.

    Полонений сепаратист під Попасною. Поранення геть смішне – пара подряпин. Незручно його було тягти на нашу територію – важкий падлюка.

    Юрба дітей та підлітків у черзі за вітамінками у Курахово. Як весело ми тоді сміялися разом з ними: "Ну що, пацани, хто вітаміни їв? Забираємо у Нацгвардію!"

    В Іловайську ти конкретно виручав, був завжди поруч. Ти став чи то моєю візитівкою, чи то талісманом.

    Дев’ять пекельних діб. Постійні обстріли, 8 – 10 поранених на добу…

    Два рази ми з тобою евакуювались з будинків, що вже палали. Ти жодного разу не підвів. Наші побратими вірили у своїх санітарів, а ми вірили у свої рюкзаки.

    На виході з Іловайська ми пройшли той пекельний "зелений коридор".

    Засідка російської армії практично не залишала шансів вижити. Одним з перших пострілів влучний російський танкіст спалив камаз, що йшов під білим прапором з червоним хрестом – там були поранені хлопці та залишки медичного забезпечення.   
    Через поля навпростець недобитки нашої колони змогли прорватися до  найближчого села Червоносільське.

    Вискочили з пастки лише легкові автівки – незручні цілі для танкових та гарматних снарядів. 

    Ми вибили з села російських десантників та спалили декілька клятих танків.

    Практично відразу ж у найбільшому домі та двох погребах поруч почали працювати польові шпиталі, де все медичне забезпечення було складено з запасів санітарів, яке ми винесли на собі ось у таких укладках та патронних ящиках.

    Десятки важкопоранених хлопців, обпечені тіла, перебиті кулями кістки, підступні осколки. Кількість легких ніхто навіть не рахував. 

    Наш батальйон воював за життя, а ми з тобою вправно відганяли від хлопців смерть й давали шанс багатьом. Ти пам’ятаєш їх?..

     

    …А потім настав вечір, коли кожен для себе приймав рішення – полон чи вихід малими групами у невідомість. Без карт, зв’язку та орієнтирів.  

    Але ми з тобою не мали права вибирати: нам треба було лишатися з пораненими.

    На ранок залишки батальйону склали зброю, але в армійську машину росіян, де розмістили важкопоранених, мені вдалося якимсь чудом закинути й тебе. Наш бій за життя поранених тривав.

    На жаль, тоді ми не змогли втримати усіх, перемагати гангрену нам було вже нічим.

    Через дві доби поранені бійці були передані українській стороні. Разом з пораненими вийшли й санітари. Це була гірка й огидна на смак свобода, яка подарувала хлопцям надію вижити та відновити здоров’я.

    У полоні залишилися понад сто наших побратимів, яких згодом російські військові передали сепаратистам.

    Ми з тобою змогли повернутися.

    Перед демобілізацією, я ретельно напакував тебе за власний кошт. Ти був ще потрібен хлопцям на бойових, і я був впевнений в тобі – не підведеш.

    Сьогодні ти відправляєшся на нову для тебе службу у військово-історичний музей. Тихими залами повз твою вітрину будуть проходити екскурсанти. Дехто буде зупинятися і з подивом роздивлятися таку недоречну здавалося б річ серед військової амуніції.

    Твої шкільні незграбні форми і яскраво-червоний колір, поспішно задутий залишками балону з зеленою фарбою, можливо, викликатимуть посмішки в інструкторів тактичної медицини. Але ти вже став частиною нової історії українського війська. Ти рятував життя.


    Джерело – Вгору





    Похожие публикации

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    20:33 16/03
    На ТОТ Херсонщини місцеву жительку незаконно засудили до 10 років позбавлення волі      
    18:46 16/03
    Чи очікувати магнітні бурі 17 березня 2026 року?      
    18:35 16/03
    Без опадів і до 13° тепла. Якою буде погода на Херсонщині 17 березня      
    18:15 16/03
    У Великоолександрівській громаді ремонтують підземну лікарню та протирадіаційне укриття      
    18:00 16/03
    День 1482. 16 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
    17:57 16/03
    "Скринінг здоров’я 40+". Як триває реалізація програми на Херсонщині      
    17:38 16/03
    Окупаційна влада Херсонщини заявила про намір створити евакуаційний пункт      
    17:33 16/03
    Поліція прокоментувала матеріал про ДТП із 78-річною жінкою у Херсоні      
    17:05 16/03
    Херсонська тенісистка стала призеркою міжнародного турніру в Словаччині      
    17:03 16/03
    Херсонська тенісистка виграла бронзу на міжнародному турнірі в Словаччині      
    17:00 16/03
    На Херсонщині лише один ліцей долучився до пілотування реформи профільних ліцеїв: що не так      
    16:27 16/03
    Унаслідок обстрілів Херсонщини одна людина загинула, двоє поранені      
    16:13 16/03
    СБУ повідомила про підозру херсонцю, який служив інспектором у захопленій окупантами колонії      

    16:06 16/03
    Загинув на Луганському напрямку. На Херсонщині провели в останню путь бійця Олега Клебана      
    16:00 16/03
    Загинула жінка, двоє поранених: як минув день у Херсоні      
    16:00 16/03
    На ТОТ Херсонщини окупанти незаконно засудили місцеву жительку до 10 років колонії      
    15:51 16/03
    На Херсонщині попрощалися із загиблим військовим Олегом Клебаном      
    15:35 16/03
    У Херсоні демонтують незаконні кіоски та гаражі      
    15:32 16/03
    Російські окупанти за тиждень атакували правий берег Херсонщини майже трьома тисячами дронів      
    15:15 16/03
    Жителі Херсонщини отримають компенсації та житлові сертифікати через програму «єВідновлення»      
    14:59 16/03
    Обличчя окупації. Як еволюціонувала окупаційна влада на Херсонщині за чотири роки. Частина 1. ВЦА      
    14:51 16/03
    Російські військові атакували дроном цивільну автівку в Херсоні: поранено чоловіка      
    14:39 16/03
    У Херсоні оновили перелік консультаційних пунктів із цивільного захисту      
    14:20 16/03
    Адвокатки з Берислава створили незаконну колегію адвокатів на ТОТ Херсонщини      
    14:11 16/03
    Загрожує до 12 років тюрми. Окупаційного директора інституту рису на Херсонщині судитимуть за пособництво РФ      
    14:11 16/03
    Поцілили у житлові квартали. Які наслідки російських атак Корабельного району Херсона      

    14:03 16/03
    Поліцейські евакуювали жінку з прифронтової Гаврилівки на Херсонщині до лікарні      
    14:00 16/03
    Сили оборони за тиждень знищили майже 2800 ворожих БпЛА на Херсонщині      
    13:27 16/03
    На Херсонщині Центр рекрутингу оголосив тендер на рекламу на білбордах за понад 500 тисяч гривень      
    13:24 16/03
    Загинув під час оборони Маріуполя. “На щиті” повертається військовий з Херсонщини      
    13:24 16/03
    Окупаційна влада хоче навчати дітей Каховського району у мобільних модулях      
    13:14 16/03
    “А справа закрита”. Як поліція у Херсоні визнала переломи та реанімацію 78-річної жінки “легкими травмами”      
    13:05 16/03
    Місто-партнер Бонн передало Херсону мінібус для маломобільних людей та навантажувач      
    12:57 16/03
    Одна медсестра загинула, інша – виїхала. В Олександрівці на Херсонщині немає медпрацівників      
    12:51 16/03
    За тиждень російські військові застосували майже 3 тисячі дронів на Херсонщині      
    12:43 16/03
    Під час оборони Маріуполя загинув військовий з Херсонщини Сергій Логвінов      
    12:15 16/03
    На Херсонщині встановили меморіал на місці загибелі шести військових біля Нововоронцовки      
    12:10 16/03
    Окупанти не в змозі надавати допомогу онкохворим на лівобережжі Херсонщини      
    12:01 16/03
    Російський дрон атакував автівку у Корабельному районі Херсона. Загинула 38-річна жінка      
    Все новости

    Наверх