Українські правоохоронці повідомили про підозру в організації та проведенні “референдуму” на Херсонщині голові окупаційної “ВЦА” регіону Володимиру Сальдо.

Про це свідчить документ з сайту Офісу Генерального прокурора.
Сальдо ще влітку оголосив про початок підготовки до російського “референдуму”.

Зробив він це на виконання вимог військово-політичного керівництва Росії. Також Володимир Сальдо залучив до організації “референдуму” ще ряд осіб.

Це Кирило Стремоусов, Марина Захарова, Людмила Козлова, Олена Саяхова, Ольга Кулик і Тамара Мірошниченко. Стремоусов є одним з “заступників” Сальдо.

Його зробили медійним “обличчям” референдуму. Захарова обіймає посаду “очільника” незаконної “ЦВК” окупованої частини Херсонщини.

А Козлова, Саяхова та Кулик – це “голови” так званих територіальних виборчих “комісій” при районних окупаційних адміністраціях.

Людмила Козлова “очолює” т. зв. “ТВК” у Скадовському районі, Олена Саяхова є “головною” по “референдуму” на Каховщині, Ольга Кулик – у Генічеському районі.

А Тамару Мірошниченко зробили головною по “референдуму” на окупованих територіях Бериславського району Херсонської області.

Сальдо, перелічені після нього та інші люди “сформували” три т. зв. “ТВК” у Херсоні і п’ять у районах області.

Також вони “сформували” 198 так званих “ДВК” – 27 у Херсоні і 171 в районах області. Додатково вони зробили наступні дії:

Результатом злочинних дій Володимира Сальдо і компанії став старт незаконного “референдуму” 23 вересня. Розслідування його обставин триває.

Раніше повідомлялось про те, що СБУ повідомила про підозру російському “коменданту” частини Скадовщини Сергію Єварлаку.