
Низькі температури на Херсонщині спостерігатимуть ще кілька днів. Після 5 лютого синоптики прогнозують потепління, а вже з 10 числа знову можуть повернутися морози.
Про це Суспільному розказав начальник Херсонського обласного гідрометцентру Юрій Кіріяк.
За його словами, найближчими днями денна температура залишатиметься на рівні 5° морозу, а нічна — близько 10 градусів нижче нуля. Після 5 лютого стане тепліше. Це триватиме десь 5-6 днів.
"Вдень температура підійматиметься на 1-2 градуси, вночі — на 1-3 градуси. Тобто буде від 3° морозу до 3° тепла. 6-7 лютого очікується сніг. Після 10 числа може бути короткочасний період тепла десь до +5°, а потім знову ймовірна холодна хвиля", — сказав Кіріяк.
Він додав, що такого довгого холодного періоду на Херсонщині синоптики давно не спостерігали. Зазвичай морози до -15° тривають до тижня, а потім повертається так звана "херсонська зима" з температурою від 3° морозу до 5° тепла.
"Цьогоріч зима дуже потужна. Для розуміння, 2023-2024 і 2024-2025 ми взагалі не зафіксували такого поняття як метеорологічна зима. А зараз вона є. З доволі низькою температурою і великою кількістю опадів", — сказав начальник гідрометцентру.
Також Кіріяк вважає, що морози та опади, які випали цієї зими, позитивно вплинуть на аграрний сектор.
"У цьому дуже багато позитивних моментів, особливо щодо шкідників. Ми ж розуміємо, що дуже велика їх кількість загинуть від цих морозів. Особливо ті нетипові для нас шкідники, які почали зʼявлятися тут через те, що останні років 20 було тепло. І по запасах вологи цей рік буде доволі непоганий", — пояснив він.
Раніше в ОВА повідомляли, що 26 січня дороги на Херсонщині вкрила ожеледиця, у більшій частині області спостерігався крижаний дощ та вітер. Для ліквідації наслідків негоди та забезпечення проїзду залучали 41 одиницю техніки.
Потім у гідрометцентрі попереджали про похолодання з 31 січня по 3 лютого. Синоптики прогнозували хуртовину, ожеледицю на дорогах, нічну температуру до 17° морозу й денну — до 10° нижче нуля.
Вже 31 січня на трасі М-14 у напрямку Херсон-Миколаїв тимчасово обмежували рух транспорту. Через різкий перепад температури були пошкоджені стовпи з антидроновими сітками. Ввечері того ж дня в ОВА повідомили про поступове відновлення транспортного сполучення.
За прогнозами гідрометцентру, на Херсонщині 3 лютого триватимуть морози. Опадів не передбачається, але на дорогах все ще буде ожеледиця.
Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Telegram, TikTok, WhatsApp,
Джерело – Суспільне