
604 день повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Російська армія продовжує обстрілювати Херсон та Херсонську область з різних видів озброєння. Водночас Сили оборони продовжують контрбатарейну боротьбу, знищують командні пункти, склади, зброю та техніку військ РФ.
Суспільне слідкує за всіма подіями, що відбуваються в регіоні. Інформація оновлюється. Тут читайте новини за 19 жовтня,відеосюжети та дайджести новин — на YouTube Суспільне Херсон.
Головне на цей час
- За даними Генштабу ЗСУ, на Херсонському напрямку протягом доби війська РФ вдарили з авіації в районах населених пунктів Берислав та Веселе. Також з артилерії та мінометів обстріляли Інженерне, Антонівку, Комишани та Херсон.
- Армія РФ обстріляла Корабельний район і середмістя Херсона, поранені троє людей. Одна з травмованих — у важкому стані у лікарні.
- Російська авіація випустила по Бериславу на Херсонщині 10 авіабомб. Поранені дві жінки. Також у місті пошкоджені службові автівки. Ще дві КАБ поцілили по селу Веселе.
- Російські війська обстріляли Станіслав на Херсонщині. Поцілили у приватний будинок. Поранений чоловік, йому надали допомогу на місці.
- Зеленський призначив Олександра Алчієва начальником Бериславської міської військової адміністрації Бериславського району Херсонської області. Відповідне розпорядження опубліковане на сайті президента України. Водночас звільнив з посади начальника Бериславської МВА Олександра Шаповалова.
- Двох так званих працівниць окупаційного "Департаменту охорони здоров'я" та фейкового "заступника міністра охорони здоров'я Херсонщини" судитимуть за колабораційну діяльність. Всім загрожує до 10 років ув'язнення з конфіскацією майна
У Херсоні планують перейменувати центральний проспект: які назви пропонують та що кажуть люди
На громадських обговореннях вирішують, яку назву дати центральному проспекту Херсона. Проспект Волі, Незалежності — такі варіанти перейменування проспекту Ушакова міська військова адміністрація запропонувала людям.
Внаслідок підриву армією РФ Каховської ГЕС на Херсонщині понад 40 людей вважають зниклими безвісти
Внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС армією РФ на підконтрольних Україні територіях загинули 33 людини, 28 – отримали поранення. Ще понад 40 людей досі вважають зниклими безвісти. Наразі неможливо встановити, які наслідки на тимчасово окупованій території, про це йдеться у доповіді Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні, повідомив Центр прав людини.
У повідомленні йдеться, що інформацію про загиблих та поранених міжнародна комісія отримала від українського уряду. Представники Росії досі не відповіли на запити слідчих ООН щодо наслідків підриву дамби на Каховській ГЕС.
За інформацією представників міжнародної комісії, затоплення призвели до руйнування та пошкодження житлових та нежитлових приміщень, будинків та інших будівель, а також до проблем із доступом до питної води, їжі та основних послуг. Люди змушені були полишати свої домівки та шукати прихистку на безпечніших територіях.
"Уражені області ще довго відчуватимуть наслідки підриву дамби Каховської ГЕС, йдеться у доповіді. Зокрема, очікується, що порушення матиме довгостроковий шкідливий вплив на економіку та екологію регіону. Наразі експерти комісії не дійшли висновків щодо відповідальності за цей злочин. Однак слідство триватиме і далі", —йдеться у дописі.
Через обстріли РФ у херсонському мікрорайоні Корабел горів житловий будинок
Російські військові обстріляли житлові квартали Херсона. Через атаку загорівся будинок у мікрорайоні Корабел. Пожежу ліквідували. Інформації про загиблих та поранених немає, повідомив керівник МВА Мрочко.
Херсонська область - відбій повітряної тривоги!
На Херсонському напрямку армія РФ обстріляла протягом доби шість населених пунктів
Упродовж доби на Херсонському напрямку російська армія завдала авіаударів по Зміївці, Бериславу, Козацькому та Новобериславу. З артилерії та мінометів атакувала Дудчани та Херсон, повідомив у Facebook Генштаб ЗСУ.
Джерело – Суспільне