ПОСЛЕДН�?Е НОВОСТ�?

07:48 28/04
У Херсоні внаслідок пожежі в приватному будинку загинув чоловік      
07:40 28/04
Окупанти атакували правобережжя Херсонщини з мінометів, артилерії та РСЗВ (фото)      
07:36 28/04
Херсонку, яка під час окупації очолила місцеву школу заочно засудили до 12 років тюрми      
07:24 28/04
Російських десантників із Курщини перекидають на Херсонщину, щоб посилити угруповання, — Волошин      
07:17 28/04
Жителя Херсонщини засудили до 5 з половиною років ув’язнення за участь у псевдореферендумі      
07:00 28/04
На Херсонському напрямку Сили оборони за тиждень відбили 26 спроб ворожих штурмів      
06:53 28/04
На Херсонщині російські війська атакували дроном авто, є поранені      
06:34 28/04
Російський дрон вдарив по автівці поблизу Наддніпрянського на Херсонщині: є поранений      
06:34 28/04
Російський дрон вдарив по автівці поблизу Наддніпрянського на Херсонщині: є поранені      
06:25 28/04
Внаслідок пожежі у Херсоні загинув чоловік      
06:07 28/04
Росіяни атакували дроном цивільну автівку на Херсонщині      
05:47 28/04
Під обстрілами рашистів перебували 32 населені пункти Херсонщини: є поранені      
05:43 28/04
У Херсоні 28 квітня не працюватиме частина тролейбусних маршрутів. Що відомо?      
05:39 28/04
Пошкоджений магазин, четверо поранених. Армія РФ обстріляла 32 населені пункти Херсонщини      
05:17 28/04
В окуповані Олешки на Херсонщині дісталися авто з продуктами, – очільниця МВА Гасаненко      
05:17 28/04
Російський дрон атакував Корабельний район Херсона: госпіталізували 61-річного чоловіка      
05:09 28/04
У Херсоні тимчасово не працюватиме один з тролейбусних маршрутів      
05:03 28/04
Через російські обстріли на Херсонщині четверо людей дістали поранення      
01:57 28/04
Атаки дронів у Херсоні, вироки колаборантам, ситуація на ТОТ. 1525 день війни: основні події у Херсонській області      
18:59 27/04
Якою буде погода на Херсонщині 28 квітня      
18:25 27/04
Захистити себе та навчитись поводитись у небезпечних ситуаціях. Як у Херсоні проводять заняття із самооборони для дітей      
18:21 27/04
Україна здобула “срібло” на Гран-прі Європи зі стрільби з лука, у складі команди — спортсменка з Херсонщини      
18:00 27/04
Атака безпілотника РФ у Корабельному районі Херсона: до лікарні доправили 47-річного чоловіка      
17:47 27/04
Відновлення водопостачання на Херсонщині: суд дозволив доступ до документів у справі про розкрадання      
17:00 27/04
“Хотів знову побачити веселою рідну Херсонщину”: стало відомо про загибель бійця Федора Грибовського      
17:00 27/04
День 1524. 27 квітня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
16:51 27/04
Лікарні Херсонщини отримали нове обладнання для зберігання крові      
16:33 27/04
Херсонська лучниця здобула «срібло» на Гран-прі Європи      
16:31 27/04
Чи очікувати магнітні бурі 28 квітня 2026 року?      
16:29 27/04
Військові РФ упродовж тижня атакували Херсонщину 4364 дронами й здійснили 575 обстрілів      
16:07 27/04
Ізраїль став ринком збуту краденого українського зерна, – розслідування      
15:48 27/04
“У селі не залишилося жодної дитини”: із Новоолександрівської громади Херсонщини евакуювали родину      
15:18 27/04
На Херсонщині минулого тижня російські війська здійснили понад 500 обстрілів і 26 спроб штурмових дій      
15:13 27/04
Фруктовий сад у Херсоні: як комунальники відновлюють парк      
15:12 27/04
Із села в Новоолександрівській громаді вивезли останніх дітей      
14:41 27/04
Майже 4400 дронів за тиждень: ворог посилює атаки правобережної Херсонщини      
14:41 27/04
Повалено понад десяток дерев: який вигляд має Херсон після негоди. ФОТО      
14:27 27/04
Метеорологи обіцяють заморозки в повітрі на території Херсонської області      
14:21 27/04
Російські міни виявили поблизу херсонської школи      
Все новости

Архив публикаций

«    Апрель 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
СПЕЦТЕМЫ


    Бої у Бузковому сквері і на Білозерській площі: невідома історія оборони Херсона


    1 березня 2022 року. Близько 10 години тероборонівці отримали наказ сідати в автобуси і висуватись на позиції. Кілька десятків озброєних автоматами, гранатами Ф1 та двома "Мухами" стали у Бузковому сквері на вулиці Нафтовиків та на площі Білозерській. З двох боків на Херсон наступали російські штурмовики на танках і БМП. У нерівному бою загинули, за свідченнями учасників, до 30 тероборонівців. З учасниками бою і родичами загиблих поспілкувались кореспонденти Суспільного.

    Микола Цілько – з Благовіщенського. 26 лютого був мобілізований Білозерським військкоматом. З того часу перебував у Херсоні, його підрозділ патрулював вулиці.

    "Нас зібрали, і першу, і другу роти, і командир Кузьменко сказав, що місто в оточенні і всі охочі можуть скласти зброю і йти додому. З наших людей ніхто зброю не склав і додому не пішов. 1 березня вже була команда до бою. Ми розділилися. Друга група поїхала до Бузкового парку 45 людей. Перша — до ліцею, це вихід на Білозерку", – розповів Микола Цілько.

    Бої у Бузковому сквері і на Білозерській площі: невідома історія оборони Херсона
    Херсон, Бузковий сквер, 16 лютого 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

    Рота, в якій був пан Микола, зайняла позиції на території ліцею Херсонської обласної ради на Полтавській.

    "Ворог розташовувався на позиціях з 28 лютого, на протилежній стороні вулиці. Там приватний сектор. Вони зайняли більш вигідні позиції. А ми знаходилися на вулиці, на не вигідних. військових РФ можна було побачити тільки, коли вони стріляли",– розповів учасник бою.

    Оборонці Херсона кажуть, на руках в них були автомати та кілька гранатометів. Проти них – три бронетранспортери й танк. Майор у відставці Костянтин Козак брав участь у бою на Білозерській площі. Говорить, бій тривав з 10-ої до 12-ої години.

    "Що в Бузковому сквері, що в ліцеї нас практично розбили. Ми залишили вбитих, це наш гріх, але інакше ми не могли. Якби ми не відійшли, знищили б усіх. Вони вже заходили й ліворуч, і праворуч. Та вже і в спину стріляли.Вже були й на даху магазину "Нова лінія". Вони нас чекали. Просто б всіх розстріляли. Бій був швидкий. Вони були озброєні, була броньована техніка", – розповів Костянтин Козак.

    Бої у Бузковому сквері і на Білозерській площі: невідома історія оборони Херсона
    Херсон, сліди боїв на дереві у Бузьковому сквері, 16 лютого 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

    У Бузковому сквері тримали бій родичі Костянтина: син Олександр та Ольга Винченко. Жінка розповіла, що Олександр Козак вийшов з "Мухою"Ручна реактивна протитанкова граната та вдарив по бронетехніці. За її словами, це трохи затримало російських військових, але на їхньому боці була перевага – прострілювалось все. Ті, хто вижив, заховались на нафтопереробному заводі.

    "По дорозі ми збирали людей тих, хто вижив. Нас було 13. Потім ми ховалися в невеличкому приміщенні та вирішували, що будемо далі робити. Там вже були солдати РФ. Десь за два-три метри від нас розтягували розтяжки. Це чудо, що ми всі вийшли. Ми випускали людей по одному, записували телефон і він виходив і розказував, чи він вийшов, чи все з ним все добре. Останніми вийшли ми, п'ятеро", – згадує Ольга Винченко.

    Сергій Горашко був одним з тих, хто прийняв бій у Бузковому сквері. Тероборонівців підняли по тривозі, близько 40 людей прибули та зайняли дві позиції на в’їзді до Шуменського мікрорайону з боку Геологів.

    "20 пішло в сам парк людей 20 залишилося з іншої сторони дороги. Хлопець, який був зі мною, в останні хвилини почав переносити коктейлі на той бік. Почав працювати снайпер і він нас просто розділив. За нашою інформацією, там було десь 50 російських машин легкових, один танк і БТР. Ми були готові зустріти ворога, але там була дуже велика колона. А ще там виявилися якісь підготовлені військові, спецвійська якісь. Нас просто накрили шквальним вогнем. Та група, в якій я був, потрапила під повний шквал обстрілу. Став працювати кулемет один, другий. Працював снайпер, працювала АГССтанковий автоматичний гранатомет, потім приєдналися міномети. Я випустив трьох поранених і сам отримав поранення. Пропустив хлопців і чекав, може хтось ще вийде, але нікого не було. І я вирішив, що треба відступати", – розповів Сергій з позивним "Отаман".

    Бої у Бузковому сквері і на Білозерській площі: невідома історія оборони Херсона
    Херсон, Бузковий сквер, розстріляне дерево, 16 лютого 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

    Сергій був важко поранений. Йому вдалось врятуватись. Якийсь чоловік відвіз його до лікарні, де йому надали допомогу. А після операції до лікарні вже прийшли військові РФ, які розшукували поранених. Лікар вийшов і сказав, що у відділенні ковідні хворі, і ті пішли. Потім Сергія переховувала вдома у Білозерці Людмила Пигорева.

    "Місяць він у мене пробув. Переховували його, особливо коли ФСБшники ходили в чорній формі. Ми телефонували сусідам, і він переходив через город в іншу хату, яку вони вже перевірили. І тоді переховували так. Могло бути все. Могли й знайти. Тоді б мені було непереливки", – розповіла Людмила.

    Учасники боїв кажуть, у Бузковому сквері загинули 18 тероборонівців, ще 12 вбили військові РФ на Білозерській площі. Сину Оксани Моренець було 25. Олексій — учасник АТО, з перших хвилин повномасштабного вторгнення вже був у військкоматі. Збирався так швидко, що бронежилет довелось передавати йому згодом. Пані Оксана не знала, де син. Побачила відео в Інтернеті, а потім їй зателефонували.

    "Я дивлюся: хлопці, дерева повалені. Я ледве сама не бігла сюди в Херсон. А зв‘язку не було. А відео вже в Інтернеті було, що тут гинуть хлопці. І вже вранці подзвонила жінка Світлані, з якою Олексій жив, то вона мені каже: "Не переживайте… Там Олексій лежить в парку". Мобілку хтось підібрав. Я бачила, що на відео, яке скидали, що він під деревиною лежав. Біля нього стояла РПГ і коктейль Молотова. У нього живіт розірваний був. Я вже по крупинках збираю все. Десь тут. Я деревину намагаюся шукати, під якою він був", – розповіла мати загиблого.

    Бої у Бузковому сквері і на Білозерській площі: невідома історія оборони Херсона
    Херсон, учасники боїв у Бузковому сквері та на Білозерській площі, 16 лютого 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

    Загиблих поховали на цвинтарі селища Геологів. Заупокійну службу провів настоятель церкви Пресвятої Богородиці Сергій Чудинович. У Бузковому сквері ще під час окупації херсонці створили народний меморіал на вшанування пам’яті бійців територіальної оборони, які стали на захист міста.

    "Це місце безумно важливе для містян. Я вважаю, що ця жертва, яку принесли солдати ТРО для міста важлива. Вона підняла моральний дух. Я вважаю, що оці всі протести, які відбувалися у Херсоні протягом перших тижнів, спонукали людей на опір. Тому ця жертва повинна бути нами зафіксована і морально сприйнята", – сказав священник.

    Читайте також

    "Вкривали з усього арсеналу озброєнь". Прикордонники розповіли як війська РФ захоплювали Херсонщину

    Рік війни, правий берег під обстрілами, лівий — в окупації. 366 день війни: хроніка подій в Херсонській області

    Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон


    Джерело – Суспільне





    Похожие публикации

    12-07-2024, 13:52
    Захищали Херсон та загинули у Бузковому парку. Родини 12 загиблих тероборонівців відновили документи про участь у боях
    2-03-2023, 10:10
    Бої у Бузковому сквері і на Білозерській площі: невідома історія оборони Херсона
    29-09-2023, 18:28
    Захищали Херсон у перші дні війни. Родини загиблих у Бузковому сквері отримали довідки про участь у бойових діях
    5-07-2023, 11:08
    У Херсоні громадськість проголосувала за назву для меморіального комплексу у Бузковому сквері
    11-11-2024, 12:40
    З автоматами та "коктейлями Молотова" йшли на російські танки. Історія захисника на псевдо "Херсон"
    27-08-2024, 09:23
    Родини 19 загиблих у Бузковому парку Херсона тероборонівців просять надати бійцям звання Героя України
    30-09-2023, 07:21
    Захищали Херсон у перші дні війни. Родини загиблих у Бузковому сквері отримали довідки про участь у бойових діях
    13-09-2023, 20:31
    Учасники Херсонської ТРО та рідні загиблих у Бузковому сквері добиваються присвоєння їм статусу військовослужбовців
    5-07-2023, 14:24
    У Херсоні громадськість проголосувала за назву для меморіального комплексу у Бузковому сквері

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДН�?Е НОВОСТ�?

    07:48 28/04
    У Херсоні внаслідок пожежі в приватному будинку загинув чоловік      
    07:40 28/04
    Окупанти атакували правобережжя Херсонщини з мінометів, артилерії та РСЗВ (фото)      
    07:36 28/04
    Херсонку, яка під час окупації очолила місцеву школу заочно засудили до 12 років тюрми      
    07:24 28/04
    Російських десантників із Курщини перекидають на Херсонщину, щоб посилити угруповання, — Волошин      
    07:17 28/04
    Жителя Херсонщини засудили до 5 з половиною років ув’язнення за участь у псевдореферендумі      
    07:00 28/04
    На Херсонському напрямку Сили оборони за тиждень відбили 26 спроб ворожих штурмів      
    06:53 28/04
    На Херсонщині російські війська атакували дроном авто, є поранені      
    06:34 28/04
    Російський дрон вдарив по автівці поблизу Наддніпрянського на Херсонщині: є поранений      
    06:34 28/04
    Російський дрон вдарив по автівці поблизу Наддніпрянського на Херсонщині: є поранені      
    06:25 28/04
    Внаслідок пожежі у Херсоні загинув чоловік      
    06:07 28/04
    Росіяни атакували дроном цивільну автівку на Херсонщині      
    05:47 28/04
    Під обстрілами рашистів перебували 32 населені пункти Херсонщини: є поранені      
    05:43 28/04
    У Херсоні 28 квітня не працюватиме частина тролейбусних маршрутів. Що відомо?      

    05:39 28/04
    Пошкоджений магазин, четверо поранених. Армія РФ обстріляла 32 населені пункти Херсонщини      
    05:17 28/04
    В окуповані Олешки на Херсонщині дісталися авто з продуктами, – очільниця МВА Гасаненко      
    05:17 28/04
    Російський дрон атакував Корабельний район Херсона: госпіталізували 61-річного чоловіка      
    05:09 28/04
    У Херсоні тимчасово не працюватиме один з тролейбусних маршрутів      
    05:03 28/04
    Через російські обстріли на Херсонщині четверо людей дістали поранення      
    01:57 28/04
    Атаки дронів у Херсоні, вироки колаборантам, ситуація на ТОТ. 1525 день війни: основні події у Херсонській області      
    18:59 27/04
    Якою буде погода на Херсонщині 28 квітня      
    18:25 27/04
    Захистити себе та навчитись поводитись у небезпечних ситуаціях. Як у Херсоні проводять заняття із самооборони для дітей      
    18:21 27/04
    Україна здобула “срібло” на Гран-прі Європи зі стрільби з лука, у складі команди — спортсменка з Херсонщини      
    18:00 27/04
    Атака безпілотника РФ у Корабельному районі Херсона: до лікарні доправили 47-річного чоловіка      
    17:47 27/04
    Відновлення водопостачання на Херсонщині: суд дозволив доступ до документів у справі про розкрадання      
    17:00 27/04
    “Хотів знову побачити веселою рідну Херсонщину”: стало відомо про загибель бійця Федора Грибовського      
    17:00 27/04
    День 1524. 27 квітня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      

    16:51 27/04
    Лікарні Херсонщини отримали нове обладнання для зберігання крові      
    16:33 27/04
    Херсонська лучниця здобула «срібло» на Гран-прі Європи      
    16:31 27/04
    Чи очікувати магнітні бурі 28 квітня 2026 року?      
    16:29 27/04
    Військові РФ упродовж тижня атакували Херсонщину 4364 дронами й здійснили 575 обстрілів      
    16:07 27/04
    Ізраїль став ринком збуту краденого українського зерна, – розслідування      
    15:48 27/04
    “У селі не залишилося жодної дитини”: із Новоолександрівської громади Херсонщини евакуювали родину      
    15:18 27/04
    На Херсонщині минулого тижня російські війська здійснили понад 500 обстрілів і 26 спроб штурмових дій      
    15:13 27/04
    Фруктовий сад у Херсоні: як комунальники відновлюють парк      
    15:12 27/04
    Із села в Новоолександрівській громаді вивезли останніх дітей      
    14:41 27/04
    Майже 4400 дронів за тиждень: ворог посилює атаки правобережної Херсонщини      
    14:41 27/04
    Повалено понад десяток дерев: який вигляд має Херсон після негоди. ФОТО      
    14:27 27/04
    Метеорологи обіцяють заморозки в повітрі на території Херсонської області      
    14:21 27/04
    Російські міни виявили поблизу херсонської школи      
    Все новости

    Наверх