
245 день повномасштабного вторгнення Росії в Україну. ЗСУпроводить наступальні дії в різних напрямах на півдні України. У Херсоні та області лунають вибухи — Сили оборони знищують склади боєприпасів, техніку, живу силу та логістичні шляхи військ РФ.
Суспільне слідкує за всіма подіями, що відбуваються в регіоні. Інформація оновлюється. Новини попереднього дня читайте тут, відеосюжети та дайджести новин — на YouTube Суспільне Херсон.
Головне на цей час
- Військові РФ облаштовують оборонні позиції на лівому березі Дніпра в Херсонській області. В районі населеного пункту Горностаївка, інженерно-саперні підрозділи російських окупаційних військ проводять мінування берегової лінії.
- Так звана "адміністрація Херсонщини" "евакуювалась" до Генічеська і Скадовська. Із собою забрала обладнання банків та всіх херсонських інтернет-провайдерів.
- Військові РФ фактично припинили пускати транспорт з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. За місяць вдалося виїхати лише невеликій кількості людей. Росіяни вимагають ліцензії у перевізників, знімають відбитки пальців, перевіряють усі документи, телефони, автомобілі.
- На Херсонщині 25 жовтня ЗСУ збили два дрони "Shahed-136", повідомили Повітряні Сили ЗСУ.
- На Херсонщині ЗСУ знищили 13 цілей окупантів. Серед них 2 склади з боєкомплектом, танк, МТ-ЛБ, 6 одиниць військової автомобільної техніки, зокрема 4 джипи та 2 бліндажі, де переховувався особовий склад
- У селі Каїри на Херсонщині ЗСУ знищили до 30 військових РФ. Під завалами залишилось понад сто російських військовослужбовців.
- На Херсонщині підозрюється у колабораціонізму директорка Херсонського обласного краєзнавчого музею Тетяна Братченко. Колаборантка добровільно погодилась брати активну участь у пропагандистських заходах і організовувала виставки для окупантів.
- В одному із сіл Новотроїцької громади на Херсонщині російські військові віддали наказ знищити новий стадіон через синьо-жовтий колір крісел.
- На території однієї зі шкіл Кочубеївської громади на Херсонщині правоохоронці знайшли склад боєприпасів військ РФ, а також спалену бронетехніку.
Під час розмінування деокупованих територій Херсонщини загинув полковник поліції
26 жовтня в районі села Білоусове, поблизу деокупованої Великої Олександрівки, під час розмінування території, загинув начальник вибухотехнічного відділу обласного главку, полковник поліції Олександр Козюра, повідомляє поліція Херсонської області на сторінці у Facebook.
Подія сталася близько 13:00, коли вибухотехніки проводили розмінування лісосмуги поблизу населеного пункту. Олександр Козюра загинув під час спроби знешкодити вибухонебезпечний предмет.
Олександру було 42 роки. В нього залишилися дружина та двоє синів віком 5 і 10 років.
Херсонець варить каву у Львові та збирає на дрон для ЗСУ
Херсонець Дмитро Сивак зараз працює у Львові — варить оригінальну каву і волонтерить. Чоловік допомагає військовим, які зараз на Півдні України звільняють села і міста від військових РФ. Нині Дмитро відкрив збір на квадрокоптер для друга, який зараз під Херсоном.
Військові РФ викрали майно, документи та авто ветлікарні на Херсонщині — поліція відкрила провадження
Військові РФ викрали з приміщення районної державної лікарні ветеринарної медицини у Білозерці майно, документацію та службовий автомобіль "ВАЗ-2107". Правоохоронці відкрили кримінальні провадження за фактами порушення військовими РФ законів та звичаїв війни
У Херсоні та області — повітряна тривога.
Херсонці опинились в інформаційній блокаді. Як зв'язатися з близькими, які залишились в окупації
З 22 жовтня в Херсоні відсутній кабельний інтернет, з перебоями працює мобільний через російські сімки. Херсонці опинилися в інформаційній блокаді. Що робити в такій ситуації та як можна зв'язатися з близькими, дізнавалось Суспільне.
Джерело – Суспільне