

Президент України Володимир Зеленський увів в дію рішення РНБО про застосування санкцій проти фізичних та юридичних осіб, які причетні до мілітаризації та русифікації дітей на тимчасово окупованих територіях, а також до їх депортації.
До списку осіб, які потрапили під українські санкції увійшли й кілька колаборантів з Херсонської області.
Зокрема, мова про керівника херсонського штабу кремлівського руху “Юнармія” Серафім Іванов, який також має підозру від слідчих Нацполіції та прокуратури. Він є членом російської молодіжної організації “Боевое братство” та співзасновником пропагандистського руху “Волонтерськая рота”. На ТОТ Херсонщини Серафім Іванов займається поширенням російської пропаганди та мілітарним вихованням дітей.
Санкції застосовано до колишнього очільника окупаційного міністерства охорони здоров’я Вадима Ільмієва – відомо колаборанта з оточення гауляйтера Володимира Сальдо. Сам псевдочиновник прославився гучним корупційним скандалом на тимчасово окупованій території. Російські силовики заарештували Ільмієва та звинуватили в крадіжці понад 300 млн рублів, які кремль направив на зарплати працівникам окупаційних лікарень. Але на тому Ільмієв не зупинився і вже в СІЗО він намагався дати хабар в розмірі 1 млн рублів працівнику ізолятору за покращення умов в камері.
Вадим Ільмієв організовував депортації дітей з ТОТ Херсонщини на територію рф разом із Тетяною Завальською, яку окупанти призначили керівницею незаконного “Херсонського обласного будинку дітини”. Жінка також перебуває під санкціями РНБО та має підозри від українських правоохоронців, які і її колега по організації схеми.
ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: Міжнародний злочин та геноцид: відомий російський політик викрав з Херсона дитину та усиновив її
Заступник окупаційного міністра молоді Херсонщини Георгій Тамбовцев та ректорка створеного рашистами клону Херсонського державного аграрно-економічного університету Євгенія Чернишова опинилися в новому санкційному списку РНБО. Санкції накладено й на Анну Павленко – так званій очільниці створеного окупантами “Херсонського професійного училища №2”.
Загалом нові санкції РНБО запроваджено проти 46 осіб та 9 юросіб, які причетні до незаконного вивезення дітей з тимчасово окупованих українських територій. Санкції передбачають блокування активів, заборону на здійснення фінансових операцій, анулювання українських нагород (де це застосовано), а також подальші кроки для їх міжнародної правової відповідальності, зазначила радниця очільника Офісу Президента України Дарія Зарівна.
“Ці люди й установи не просто виконували накази — вони активно брали участь у злочині, який міжнародне право визнає як воєнний. І як ми не зупиняємось у поверненні дітей додому, так само не повинні зупинятися й у притягненні до відповідальності тих, хто цей злочин організовує і виправдовує. Закликаю міжнародних партнерів запровадити дзеркальні санкції проти кожного фігуранта цього списку”, – зазначила Зарівна.
Джерело – Гривна