ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

17:33 11/02
Окупанти звинуватили ще одну мешканку лівобережжя Херсонщини у “шпигунстві”      
17:31 11/02
Херсонські аграрії отримають компенсацію за втрачений урожай – уряд запустив нову програму підтримки      
17:29 11/02
ЗСУ завдали удару по російському ЗРК на лівобережжі Херсонщини      
17:28 11/02
На фронті загинув військовослужбовець бригади «Лють» зі Скадовська Сергій Алещенко      
17:25 11/02
Володимир Миколаєнко візьме участь у зустрічі на Кіпрі щодо питання українських полонених      
21:30 10/02
Чому жителі Новокаховської громади можуть претендувати на дві різні програми компенсації знищеного житла      
19:30 10/02
Залишають дім вдруге: із передмістя Херсона евакуювали матір з дитиною      
19:00 10/02
Село під постійними обстрілами: як живе Станіслав  
 
17:00 10/02
На Херсонщині запрацювала сонячна електростанція      
14:30 10/02
У Високопільській громаді облаштовують тимчасовий освітній простір вартістю близько 200 тис. євро      
13:00 10/02
Фігурист із Херсона Кирило Марсак достроково вийшов у довільну програму Олімпіади-2026      
12:30 10/02
Листи батькові пишу, відповіді не було жодного разу - син викраденого росіянами мера Херсона Колихаєва      
10:21 10/02
Пошкоджено багатоквартирний та 5 приватних будинків: наслідки ворожих ударів по Херсонщині (фото)
 
09:45 10/02
Херсонщина отримає понад 17 млн гривень з держбюджету на облаштування шкільних укриттів
 
08:30 10/02
Два дні пекла в зруйнованому Бериславі: Боксер показав відео евакуації, яка перетворилася на жахіття
 
07:15 10/02
Херсон – це лише початок того, що може стати реальністю для цивільних у зонах конфлікту по всьому світу
 
06:52 10/02
Внаслідок обстрілів на Херсонщині поранено 8 людей, серед яких – дитина
 
06:00 10/02
Складна евакуація важкохворої жінки із зони бойових дій у Бериславському районі
 
18:00 09/02
День 1447. 9 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
 
16:06 09/02
Пережив катування й приєднався до ЗСУ. Історія бійця зниклого безвісти у Кринках на Херсонщині      
16:06 09/02
Житель Скадовська працював на окупаційну владу начальником у рятувальній службі – вирок      
16:04 09/02
ЗСУ На ТОТ Херсонщини знищили склад боєприпасів армії РФ      
16:00 09/02
Мільйони на укриття для породіль: у Херсоні арештували майно директора підрядної фірми      
16:00 09/02
Дефіцит кадрів у медзакладах Херсона: не вистачає хірургів та анестезіологів
 
15:58 09/02
На війні загинув житель Білозерської громади Сергій Ципинюк      
14:30 09/02
Херсонські метеорологи: запаси вологи в ґрунті подають надію на хороший урожай
 
14:10 09/02
Транспортний колапс та самоусунення керівництва: жителі Степанівки скаржаться на бездіяльність старости
 
12:49 09/02
Житель Скадовська працював на окупаційну владу начальником у рятувальній службі – вирок
 
09:45 09/02
Навчають стріляти та керувати БпЛА: на ТОТ Херсонщини окупанти посилюють мілітаризацію дітей
 
09:11 09/02
Судитимуть двох жителів Херсонського району – продавали канабіс та бойові гранати
 
08:52 09/02
Пошкоджено 40 об’єктів: поліція – про наслідки ворожих ударів по Херсонщині за минулу добу
 
08:30 09/02
Ексчиновниця з Херсона, яка перейшла на бік окупантів, отримала вирок від росіян за розтрату 11 млн рублів
 
07:15 09/02
Як готується та коли виступатиме на Олімпіаді-2026 херсонський фігурист Кирило Марсак
 
06:50 09/02
Обстріли Херсонщини: ворог атакував 27 міст і сіл, поранено 6 людей
 
06:00 09/02
У Великоолександрівській громаді запрацює дитячий садок у спеціальному автобусі
 
17:00 08/02
День 1446. 8 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
 
15:00 08/02
Як працюватиме мобільна аптека на Херсонщині з 9 по 13 лютого – графік
 
13:08 08/02
Російські загарбники обстріляли Дудчани Милівської громади (фото)
 
11:55 08/02
Ворог обстріляв Свято-Духівський кафедральний собор у Херсоні: будівля зазнала значних пошкоджень (фото)
 
Все новости

Архив публикаций

«    Февраль 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 
СПЕЦТЕМЫ


    Потрошку відновлюється – на свій страх і ризик. Як сьогодні працює малий бізнес у Херсоні


    В одному з нещодавніх інтерв’ю начальник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін розповів, що на деокупованій частині області економічна ситуація поступово покращується. Зокрема, у Херсоні, за його словами, «вже працюють крупні торгівельні центри, повертається і малий бізнес». І це попри те, що окупанти обстрілюють місто щодня і загроза для жителів регіону залишається великою. Як саме працює малий бізнес у Херсоні та які послуги надає?

    Піцерія «Херсонська» працює заради перемоги

    Дехто з підприємців починає повертати свій бізнес у звільнений Херсон – працюють магазини, кав’ярні, торговельні точки. Кілька днів тому в місті відкрилася нова піцерія із символічною назвою «Херсонська», пише «Суспільне». Працівниця закладу Галина розповіла, що до відкриття готувалися приблизно 2 тижні. Готувати та продавати піцу вирішили, щоб допомогти українським військовим.

    «Ми плануємо більшу частину доходу, який будемо отримувати, передавати хлопцям на придбання тепловізорів або необхідних речей, які їм зараз потрібні в першу чергу», – говорить вона.


    Другий день роботи піцерії в Херсоні, Херсон, 14 березня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

    За її словами, в асортименті закладу поки що тільки п’ять видів піци. Деякі рецепти запозичили, деякі вигадали самі, щоб додати до відомої страви особливий херсонський колорит.

    «У нас найбільше замовляють м’ясну – там курятина, свинина, гриби, помідори та дуже велика кількість сиру. А також піцу «Херсонська по домашньому» – це чотири види копченостей, два види сиру та як родзинка – солоний огірок», – розповіла Галина.

    Вона додає, що сьогодні дуже складно закупити необхідні продукти для приготування піци, адже й ціни зросли, і черги треба відстояти величезні. До того ж у Херсоні залишилося не так багато людей, які можуть дозволити собі купувати піцу. Тож ціну на продукт намагалися зробити демократичною. Адже в пріоритеті ставили спробу підтримати наших хлопців.


    Кухар піцерії Артем готує піцу, Херсон, 14 березня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

    Галина розповіла, що вже на другий день роботи піцерії вони робили доставку по Херсону. Возити піцу, каже вона, будуть і в райони, які російські військові обстрілюють найбільше.

    «У нас доставлення вже було в райони Шуменський, Житлоселище, а також по центру. Щодо Острова та Антонівки думаємо, якщо будуть замовлення, ми також будемо туди доставляти», – каже вона.

    За її словами, працювати під час постійних обстрілів військових РФ страшно, але своєю працею колектив прагне зробити бодай якийсь внесок у наближення перемоги України.

    Кав’ярня – це не лише про каву

    Кав’ярня, де працює бариста Володимир, відчиняється о восьмій ранку, але на роботу він приходить раніше, аби розігріти кавомашину. За день робить з пів сотні чашок кави.

    «Я б не сказав, що клієнтів дуже багато. Але вони є, і ми підтримуємо їх у цю тяжку хвилину», – розповідає він «Суспільному».


    Бариста Володимир на робочому місці варить каву, Херсон, 15 березня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

    Лишатися в місті йому не страшно.

    «Я з приводу цього не задумувався, через те що коли працюю, я не відволікаюся і зосереджений на приготуванні кави та підтримці людини. Зі мною люди багато чим діляться. Мені приємно це слухати, навіть цікаво», – каже бариста.

    Серед постійних відвідувачів кав’ярні – Микола. На чашечку кави чоловік заходить регулярно. Каже, робив це й під час окупації – тоді сюди приходили не лише на каву.

    «Багато людей було. Під час окупації, коли не було зв’язку, був Wi-Fi, це була єдина можливість спілкуватися з ріднею», – говорить Микола.


    Місцевий житель прийшов на каву до однієї з кав’ярень, Херсон, 15 березня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

    Під час окупації ця кав’ярня була маленьким пунктом незламності, розповідає її власник Рей Юрін.

    «Коли зрозуміли, що немає можливості вивезти наші сім’ї за межі Херсона в Україні, була прийнято після наради, що відчиняємо кав’ярню. І зрозуміли, що зробили правильно, бо це робочі місця, це можливість людям зібратися, налаштуватися на позитивні думки. Це можливість, коли лишили зв’язок, людям зв’язатися з ріднею. Це можливість, коли окупанти відрубали світло, прийти до кав’ярні зігрітися, зарядитися», – каже власник.

    На свій страх і ризик

    Після звільнення Херсона власники почали потроху повертати свій бізнес, але зробити це повною мірою заважають постійні російські обстріли, коментує голова пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков. Попри небезпеку, в області працюють майже 300 торговельних точок та близько десятка супермаркетів.

    «Також відкриваються кав’ярні, багато кафе відкрилося в самому Херсоні, потрошку відновлюється. Але через постійні обстріли не може бути відновлено все. Зараз люди ще бояться», – каже він.

    Більш активне повернення малого бізнесу, за словами Толоконнікова, очікують після звільнення лівобережжя, коли безпекова ситуація в Херсоні покращиться.

    Сьогодні ж підприємці та їхні робітники працюють у Херсоні на свій страх і ризик, утім, як і комунальники, енергетики, газівники…

    Нагадаємо, лише за кілька днів березня російські окупанти обстріляли декілька торговельних точок у Херсоні, є загиблі. Так, 9 березня ворог поцілив у зупинку громадського транспорту – загинуло троє людей, серед них і продавчиня невеликого магазину, розташованого на зупинці. А 11 березня уламки снарядів упали біля супермаркету на Миколаївському шосе – там теж загинули троє людей.

    Знімок на обкладинці: кіоск-кав’ярня в центрі Херсона, початок березня 2023 р. Фото: rubryka.com


    Джерело – Гривна





    Похожие публикации

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    17:33 11/02
    Окупанти звинуватили ще одну мешканку лівобережжя Херсонщини у “шпигунстві”      
    17:31 11/02
    Херсонські аграрії отримають компенсацію за втрачений урожай – уряд запустив нову програму підтримки      
    17:29 11/02
    ЗСУ завдали удару по російському ЗРК на лівобережжі Херсонщини      
    17:28 11/02
    На фронті загинув військовослужбовець бригади «Лють» зі Скадовська Сергій Алещенко      
    17:25 11/02
    Володимир Миколаєнко візьме участь у зустрічі на Кіпрі щодо питання українських полонених      
    21:30 10/02
    Чому жителі Новокаховської громади можуть претендувати на дві різні програми компенсації знищеного житла      
    19:30 10/02
    Залишають дім вдруге: із передмістя Херсона евакуювали матір з дитиною      
    19:00 10/02
    Село під постійними обстрілами: як живе Станіслав  
     
    17:00 10/02
    На Херсонщині запрацювала сонячна електростанція      
    14:30 10/02
    У Високопільській громаді облаштовують тимчасовий освітній простір вартістю близько 200 тис. євро      
    13:00 10/02
    Фігурист із Херсона Кирило Марсак достроково вийшов у довільну програму Олімпіади-2026      
    12:30 10/02
    Листи батькові пишу, відповіді не було жодного разу - син викраденого росіянами мера Херсона Колихаєва      
    10:21 10/02
    Пошкоджено багатоквартирний та 5 приватних будинків: наслідки ворожих ударів по Херсонщині (фото)
     

    09:45 10/02
    Херсонщина отримає понад 17 млн гривень з держбюджету на облаштування шкільних укриттів
     
    08:30 10/02
    Два дні пекла в зруйнованому Бериславі: Боксер показав відео евакуації, яка перетворилася на жахіття
     
    07:15 10/02
    Херсон – це лише початок того, що може стати реальністю для цивільних у зонах конфлікту по всьому світу
     
    06:52 10/02
    Внаслідок обстрілів на Херсонщині поранено 8 людей, серед яких – дитина
     
    06:00 10/02
    Складна евакуація важкохворої жінки із зони бойових дій у Бериславському районі
     
    18:00 09/02
    День 1447. 9 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
     
    16:06 09/02
    Пережив катування й приєднався до ЗСУ. Історія бійця зниклого безвісти у Кринках на Херсонщині      
    16:06 09/02
    Житель Скадовська працював на окупаційну владу начальником у рятувальній службі – вирок      
    16:04 09/02
    ЗСУ На ТОТ Херсонщини знищили склад боєприпасів армії РФ      
    16:00 09/02
    Мільйони на укриття для породіль: у Херсоні арештували майно директора підрядної фірми      
    16:00 09/02
    Дефіцит кадрів у медзакладах Херсона: не вистачає хірургів та анестезіологів
     
    15:58 09/02
    На війні загинув житель Білозерської громади Сергій Ципинюк      
    14:30 09/02
    Херсонські метеорологи: запаси вологи в ґрунті подають надію на хороший урожай
     

    14:10 09/02
    Транспортний колапс та самоусунення керівництва: жителі Степанівки скаржаться на бездіяльність старости
     
    12:49 09/02
    Житель Скадовська працював на окупаційну владу начальником у рятувальній службі – вирок
     
    09:45 09/02
    Навчають стріляти та керувати БпЛА: на ТОТ Херсонщини окупанти посилюють мілітаризацію дітей
     
    09:11 09/02
    Судитимуть двох жителів Херсонського району – продавали канабіс та бойові гранати
     
    08:52 09/02
    Пошкоджено 40 об’єктів: поліція – про наслідки ворожих ударів по Херсонщині за минулу добу
     
    08:30 09/02
    Ексчиновниця з Херсона, яка перейшла на бік окупантів, отримала вирок від росіян за розтрату 11 млн рублів
     
    07:15 09/02
    Як готується та коли виступатиме на Олімпіаді-2026 херсонський фігурист Кирило Марсак
     
    06:50 09/02
    Обстріли Херсонщини: ворог атакував 27 міст і сіл, поранено 6 людей
     
    06:00 09/02
    У Великоолександрівській громаді запрацює дитячий садок у спеціальному автобусі
     
    17:00 08/02
    День 1446. 8 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
     
    15:00 08/02
    Як працюватиме мобільна аптека на Херсонщині з 9 по 13 лютого – графік
     
    13:08 08/02
    Російські загарбники обстріляли Дудчани Милівської громади (фото)
     
    11:55 08/02
    Ворог обстріляв Свято-Духівський кафедральний собор у Херсоні: будівля зазнала значних пошкоджень (фото)
     
    Все новости

    Наверх