Одна з кав’ярень у Херсоні відрилась три місяці тому. Її співвласниця Анна Залужна розповідає, після деокупації міста вирішили розпочати нову справу.
"Це нова справа. Ми ніколи раніше цим не займалися. Були побоювання, боялися, що людей не буде. Постійні обстріли в Херсоні, але вирішили спробувати. І ми не жалкуємо", — говорить Анна.
Херсон. Спеції до кави в одній з кав'ярень міста, 24 липня 2023 року Фото: Суспільне Херсон
Кав’ярня, говорить Анна, це не тільки місце для відпочинку, а й п'яти робочих місць для херсонців та поповнення міського бюджету. Каже, необхідно, щоб Херсон відновлювався.
Кавʼярні, салони краси, крамниці. Херсонці розповідають, ці заклади у місті поступово відкриваються.
"Я відчуваю, що місто починає оживати. Потроху, але оживає. Хоч і страшно, але людям все одно треба жити. Людям все одно треба спілкуватися, зустрічатися", — говорить Олександр Овер'янов.
Малий бізнес повільно, але повертається. Відкриваються нові кафе і торговельні точки. Працюють фермерські та одноосібні господарства на деокупованій території. Не розвивається лише середній і великий бізнес, каже керівник пресофісу ОВА Олександр Толоконніков.
"Ситуація з великим і середнім бізнесом доволі важка. Люди ще бояться повертатися на Херсонщину і розпочинати бізнес майже все під обстрілами. Що стосується заводів, яких не так багато було. Поки ніхто не відновив свою роботу. По малому і середньому бізнесу, то працюють супермаркети, майже всі запрацювали, будівельні супермаркети продовжують працювати", — говорить Толоконніков.
Кав’ярні та магазини у Херсоні відриваються не у всіх районах. У тих, які знаходяться під постійними обстрілами російських військових, заклади сфери послуг через небезпеку не відновлюють роботу, розповідає Толоконніков.
Раніше Херсонська МВА повідомила, що в місті завершились громадські обговорення щодо перейменування об’єктів топоніміки. Участь в обговоренні взяли 2397 жителів громади різних вікових категорій.
Суспільне Херсон