ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

17:58 30/03
Чи очікувати магнітні бурі 31 березня 2026 року?      
17:54 30/03
Туман і невеликий дощ. Якою буде погода на Херсонщині 31 березня      
17:34 30/03
На Херсонщині у «червоній зоні» досі залишаються понад 30 дітей      
17:15 30/03
На Херсонщині за день поранено трьох цивільних через російські атаки      
17:00 30/03
День 1496. 30 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
16:59 30/03
Стало відомо про загибель військового з Костянтинівської громади Володимира Гоголюка      
16:56 30/03
Під обстрілами та загрозою дронів: як на Херсонщині евакуюють дітей з "червоної зони"      
16:39 30/03
Херсонські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті України з бойового самбо      
16:17 30/03
Окупанти планують збудувати нові автостанції в Генічеську та Щасливцевому      
16:03 30/03
Підтвердили загибель військового з Херсонщини, який вважався зниклим безвісти з жовтня 2024 року      
15:29 30/03
Місцеперебування далекобійника з Чорнобаївки Олександра Строгана, якого у 2022 році викрали росіяни досі невідоме      
15:27 30/03
Шість ФОПів із Херсонської області під санкціями РНБО, - YouControl      
15:05 30/03
Внаслідок російських атак постраждали троє людей: як минув день на Херсонщині      
15:00 30/03
Фотофакт з минулого: як і навіщо на залізничному роз’їзді біля Антонівки укладали нову колію      
14:52 30/03
Ексспівробітниця Херсонської міськради отримала другий вирок за колабораціонізм      
14:50 30/03
У Чорнобаївській громаді планують підвищити тарифи на водопостачання      
14:24 30/03
Минулого року дружина херсонського депутата Ігоря Осауленка придбала будинок на Тернопільщині      
14:24 30/03
"Мій номер знають всі, і кожен день дзвонять". Волонтер про евакуацію людей із небезпечних населених пунктів Херсонщини      
14:10 30/03
Посадовців КЕВ на Херсонщині судитимуть через закупівлю дров за завищеними цінами      
14:08 30/03
Третина опитаних херсонців вірить у перемогу та членство в ЄС вже цього року, – дослідження      
13:45 30/03
На лівобережжі Херсонщини окупанти обходять квартири та змушують місцевих реєструвати домашні роутери      
13:36 30/03
Зросла кількість дронових атак. Армія РФ за тиждень запустили на правобережжя Херсонщини понад 4400 БпЛА      
13:23 30/03
Судять окупаційного коменданта Скадовська за викрадення і катування мера та цивільних      
13:20 30/03
Окупаційній очільниці Абрикосівки на Херсонщині оголосили підозру у колабораціонізмі      
13:12 30/03
У Скадовську окупанти судитимуть місцевого жителя за “опір поліції”      
12:37 30/03
"Потрібно замінити чотири, одну — відремонтувати". Що відомо про системи оповіщення на Херсонщині      
12:30 30/03
Ворог запустив по Херсонщині майже 5 тисяч дронів за минулий тиждень      
12:27 30/03
Масові повідомлення про «замінування». Поліція отримала понад тисячу звернень      
12:25 30/03
СБУ повідомила про підозру чоловіку, який облаштував блокпости і позицій військових РФ      
11:57 30/03
На Херсонщині під санкціями РНБО перебувають шестеро підприємців      
11:51 30/03
Російські атаки на Херсонщині. Одна людина загинула, троє поранені      
11:49 30/03
Завідувачці кафедри в окупаційному "Херсонському технічному університеті" повідомили про підозру у колабораціонізмі      
11:33 30/03
Військові РФ атакували безпілотником Корабельний район Херсона: травмована жінка      
11:26 30/03
Функціональні шуми і вади: чим вони відрізняються і чи треба панікувати      
11:25 30/03
Яка погода очікується в Херсоні та області 31 березня 2026 року?      
11:15 30/03
З Новокаїр на Херсонщині евакуювали вісьмох людей      
11:15 30/03
Пройти навчання та отримати роботу – програма для підтримки сільського населення Херсонщини й Миколаївщини      
11:06 30/03
Протягом тижня війська РФ атакували Херсонщину майже 4,5 тисячами дронів      
10:55 30/03
На Херсонщині зросла захворюваність на ГРВІ      
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
СПЕЦТЕМЫ


    Переселенки з Херсона опановують нову справу в Одесі


    «В Одесі мої родичі, тому вирішили приїхати саме сюди. Бізнес втратила, бо він лишився в окупованому Херсоні, тому вимушена була шукати роботу на новому місці. Мені 53 роки, і знайти щось складно. Якось натрапила в інтернеті на інформацію про соціальне підприємство. Вирішила спробувати шити, адже я людина завзята і вірю, що все зможу. А ці складнощі зроблять мене сильнішою», – розповіла херсонка Римма виданню «Херсон плюс».

    Доки одні жаліються на тяжке життя, інші беруть справу у свої руки і починають на новому місці все з чистого аркуша. Херсонка Римма до 24 лютого жила в рідному місті, мала власний бізнес, щасливу родину та домівку. Сьогодні вона – переселенка в Одесі, а розрадою для неї стала звичайна швейна машинка й команда соціального підприємства Petalenca. За кілька тижнів практики херсонка вже робить успіхи, і це попри те, що до лютого голку в руках тримала лише зрідка, а про роботу швейної машинки мала лише уявлення.

    «Я раніше взагалі не шила, а зараз вже можу постільну білизну пошити. Це все завдяки професійній наставниці та команді дівчат, які підтримують мене й допомагають у разі, якщо щось не виходить. Приблизно за день-два мій комплект вже на фініші й готовий до продажу. Замовлень небагато, але ми працюємо. Бо інколи замовляють у дитячі садочки, приватні орендні будинки. А туди треба одразу багато комплектів», – додає жінка.

    На підтримку жінок

    Через повномасштабне вторгнення з такими проблемами, як у пані Римми, зіштовхнулося чимало жінок. На допомогу їм приходять соціальні підприємства, де вони можуть опанувати нову справу. Зокрема, Одеське соціальне підприємство Petalenca відкриває для херсонок світ шиття, моделювання та створення власного продукту за допомогою голки та швейної машинки.

    «Жінки потребують інтеграції до професійного та соціального середовища й покращення матеріального стану. Проект безкоштовно дає можливість жінкам навчитися дуже актуальній в усі часи швейній справі, щоб мати можливість заробляти та годувати своїх дітей. Також будуть проводиться заходи з допомоги працевлаштування після навчання. Взагалі під час навчання дівчата мають можливість поспілкуватися одна з одною, і це їм теж допоможе інтегруватися в середовище легше», – каже адміністраторка проєкту Альона Світлична.

    Зараз у колективі навчається та працює 30 жінок, шестеро з яких – переселенки з Херсонщини. Попри те, що більшість ніколи в житті не мали справи зі створенням виробів із тканини, уже роблять успіхи. Постільна білизна, українські прапори, спальники – асортимент, що пропонують дівчата покупцям, поступово збільшується.

    «Якісна тканина, приємна ціна та вкладена краплинка турботи і любові – головні переваги продукції. Кожен комплект білизни вкладається в екосумку з малюночком. Також влітку малювали на футболках. Наші роботи зараз є по всьому світу. Та ми намагаємося навчити дівчат не лише створювати певний продукт, а й повірити в себе, адже міжнародна допомога не буде існувати завжди. Потрібно самостійно заробляти гроші. Є класне прислів’я: хочеш нагодувати людину – дай їй вудочку, замість риби. От Petalenca – це і є вудочка. І переселенки з цим гарно справляються», – розповідає маркетологиня проєкту Юлія Гладка.

    Шиття як спосіб реабілітації та заробітку

    Разом із п’ятьма херсонками пліч-о-пліч працює і пані Олена. До повномасштабного вторгнення жінка проживала в Олешках, що поблизу Херсона. 24 лютого знаходилася вдома зі своїми рідними, тож той страшний день пам’ятає як сьогодні.

    «Війна – це страх, а жити в окупації – дуже важко. Мені боляче дивитися, як палають наші Олешківські ліси, як доноситься дим із Кінбурнської коси. У нас є все: море, ліс, степ, каньйон, виноробство, навіть своя пустеля. Тільки жити й радіти, що ми й робили до приходу окупантів. Найбільше в моїй пам’яті закарбувалося 8 Березня. Ми тоді не святкували, а вийшли на проукраїнський мітинг у рідних Олешках. Я йшла й не стримувала сльози, коли почула «Ой у лузі червона калина…», – розповідає пані Олена.

    На відміну від інших жінок, переселенка з Олешок уже має досвід у пошитті, тож наразі згадує забуті навички і вже поступово створює нові продукти власноруч. Зі слів пані Олени, з такою підтримкою колег все виходить:

    «Я колись добре шила, але потім змінила діяльність. Зараз все згадую знов. Обрала саме цю професію, бо важко десь влаштуватися. Я ще емоційно та психологічно вразлива. А тут підтримка колективу та керівництва. Відчуваю, як мене ця робота окриляє. Зараз шию постільну білизну, але планую опанувати й інші техніки. Замовлень небагато, але є цікаві, індивідуальні. Наприклад, нещодавно шили наволочки з рюшами. А ще цікаві поєднання кольорів у комплекті. Наша фішка – створити так, як хочеться клієнту. Ось те, що клієнт придумав собі в голові – перетворити в реальність. І головне – у магазині такого не купити».

    Жінки запевняють: соціальне підприємство – гарний старт для опанування нової професії, поновлення забутих навичок. Та на цьому вони зупинятися не збираються. Уже є план розширення асортименту, а в подальшому можливе й відкриття власної справи. Адже той, хто робить якісно та гарно, завжди знайде свого клієнта.


    Джерело – Гривна





    Похожие публикации

    24-09-2024, 15:00
    Виготовляє бруківку та плитку: херсонка-ВПО на Вінниччині розвиває підприємство з видобутку каменю
    30-05-2023, 04:50
    Переселенці з Херсона відкрили кафе в Одесі, візитівка закладу – кавуновий десерт
    4-05-2025, 13:32
    Ательє за грантові кошти. Як переселенка з Херсона втілила власну мрію в Одесі
    21-01-2025, 19:12
    "Я повернулася, тому що не можу ніде". Як жителька Херсона здійснила власну мрію й відкрила салон краси
    9-09-2024, 08:49
    Відкрила у Миколаєві крамницю з одягом: історія переселенки з Херсона
    5-11-2023, 08:37
    Адаптуватися у новому місті допомогла робота на соціальному підприємстві: історія переселенки з Олешок
    30-03-2023, 08:21
    Зібрала команду земляків у Вінниці та ризикнула відкрити бізнес з нуля: історія херсонки
    16-09-2022, 16:40
    Переселенка з Чорнобаївки виготовляє килими на Рівненщині
    26-04-2022, 22:21
    Херсонська художниця присвятила нову картину Одесі, де наразі перебуває

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    17:58 30/03
    Чи очікувати магнітні бурі 31 березня 2026 року?      
    17:54 30/03
    Туман і невеликий дощ. Якою буде погода на Херсонщині 31 березня      
    17:34 30/03
    На Херсонщині у «червоній зоні» досі залишаються понад 30 дітей      
    17:15 30/03
    На Херсонщині за день поранено трьох цивільних через російські атаки      
    17:00 30/03
    День 1496. 30 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
    16:59 30/03
    Стало відомо про загибель військового з Костянтинівської громади Володимира Гоголюка      
    16:56 30/03
    Під обстрілами та загрозою дронів: як на Херсонщині евакуюють дітей з "червоної зони"      
    16:39 30/03
    Херсонські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті України з бойового самбо      
    16:17 30/03
    Окупанти планують збудувати нові автостанції в Генічеську та Щасливцевому      
    16:03 30/03
    Підтвердили загибель військового з Херсонщини, який вважався зниклим безвісти з жовтня 2024 року      
    15:29 30/03
    Місцеперебування далекобійника з Чорнобаївки Олександра Строгана, якого у 2022 році викрали росіяни досі невідоме      
    15:27 30/03
    Шість ФОПів із Херсонської області під санкціями РНБО, - YouControl      
    15:05 30/03
    Внаслідок російських атак постраждали троє людей: як минув день на Херсонщині      

    15:00 30/03
    Фотофакт з минулого: як і навіщо на залізничному роз’їзді біля Антонівки укладали нову колію      
    14:52 30/03
    Ексспівробітниця Херсонської міськради отримала другий вирок за колабораціонізм      
    14:50 30/03
    У Чорнобаївській громаді планують підвищити тарифи на водопостачання      
    14:24 30/03
    Минулого року дружина херсонського депутата Ігоря Осауленка придбала будинок на Тернопільщині      
    14:24 30/03
    "Мій номер знають всі, і кожен день дзвонять". Волонтер про евакуацію людей із небезпечних населених пунктів Херсонщини      
    14:10 30/03
    Посадовців КЕВ на Херсонщині судитимуть через закупівлю дров за завищеними цінами      
    14:08 30/03
    Третина опитаних херсонців вірить у перемогу та членство в ЄС вже цього року, – дослідження      
    13:45 30/03
    На лівобережжі Херсонщини окупанти обходять квартири та змушують місцевих реєструвати домашні роутери      
    13:36 30/03
    Зросла кількість дронових атак. Армія РФ за тиждень запустили на правобережжя Херсонщини понад 4400 БпЛА      
    13:23 30/03
    Судять окупаційного коменданта Скадовська за викрадення і катування мера та цивільних      
    13:20 30/03
    Окупаційній очільниці Абрикосівки на Херсонщині оголосили підозру у колабораціонізмі      
    13:12 30/03
    У Скадовську окупанти судитимуть місцевого жителя за “опір поліції”      
    12:37 30/03
    "Потрібно замінити чотири, одну — відремонтувати". Що відомо про системи оповіщення на Херсонщині      

    12:30 30/03
    Ворог запустив по Херсонщині майже 5 тисяч дронів за минулий тиждень      
    12:27 30/03
    Масові повідомлення про «замінування». Поліція отримала понад тисячу звернень      
    12:25 30/03
    СБУ повідомила про підозру чоловіку, який облаштував блокпости і позицій військових РФ      
    11:57 30/03
    На Херсонщині під санкціями РНБО перебувають шестеро підприємців      
    11:51 30/03
    Російські атаки на Херсонщині. Одна людина загинула, троє поранені      
    11:49 30/03
    Завідувачці кафедри в окупаційному "Херсонському технічному університеті" повідомили про підозру у колабораціонізмі      
    11:33 30/03
    Військові РФ атакували безпілотником Корабельний район Херсона: травмована жінка      
    11:26 30/03
    Функціональні шуми і вади: чим вони відрізняються і чи треба панікувати      
    11:25 30/03
    Яка погода очікується в Херсоні та області 31 березня 2026 року?      
    11:15 30/03
    З Новокаїр на Херсонщині евакуювали вісьмох людей      
    11:15 30/03
    Пройти навчання та отримати роботу – програма для підтримки сільського населення Херсонщини й Миколаївщини      
    11:06 30/03
    Протягом тижня війська РФ атакували Херсонщину майже 4,5 тисячами дронів      
    10:55 30/03
    На Херсонщині зросла захворюваність на ГРВІ      
    Все новости

    Наверх