
Наразі у модульному містечку для ВПО виготовляють столи та стільці, розповів комендант Сергій Проценко.
"Нам волонтери привезли меблі, але вони пластмасові. Їх довговічність дуже маленька. Півтора місяця — і вони почали ламатися. Ми попросили іншу гуманітарну допомогу, норвезьку, і вони нам привезли фанеру. З неї ми зараз робимо меблі, які ще переживуть це містечко", — сказав він.

Меблі виготовляють для чотирьох модульних містечок області.
"У мене є хлопці, які виявили бажання це робити. Вони не столярі — один кухар, другий ходив у плавання. А оскільки я колишній мебельник і червонодеревник, то навчив їх. Хлопці зараз вже самі справляються", — каже комендант.

Сергій Проценко працював столяром з 1992 року до початку повномасштабної війни. Він надав більшість обладнання, яке зараз використовують у столярному цеху. Креслення знайшли в інтернеті.
"Дещо нам і Чорнобаївська громада передала — ось цей лобзик, наприклад. А будь-який столяр, який працював із меблями, робив яхти, сходи, двері або вікна, сам зможе намалювати креслення", — пояснив чоловік.

Під столярний цех тимчасово переробили одну з кімнат, в якій планують облаштувати зону відпочинку для дітей та дорослих.
"Тут буде телевізор, дитячий куточок. А цех по виробництву доведеться звідси забрати та, якщо буде можливість, десь на вулиці збудувати навіс, щоб захищав від вітру. І будемо там працювати", — сказав Сергій Проценко.

За його словами, на столах і стільцях зупинятись не будуть — планують виготовити два ліжка.
"У нас вони двоярусні, а є люди з потребами, які не можуть залізти на другий поверх. Два стандартні поруч у кімнаті не поміщаються. І якщо ми зробимо маленькі ліжка, то тих людей можна буде підселити. І ще в планах — два столи з поличками. В мене тут у модульному містечку є зварники. Вони б з радістю що-небудь зварили. Але поки нема ні обладнання, ні матеріалів", — поділився комендант.

З цим їм обіцяють допомогти волонтери. Робота в столярному цеху триватиме й надалі, додав він.
Суспільне Херсон