ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

22:14 06/12
Чем керамическая панель отличается от других обогревателей — объясняет ВЕНКОН      
22:35 05/12
Окупанти хочуть вивозити агропродукцію з лівобережжя Херсонщини до Афганістану      
22:34 05/12
На Херсонщині попрощались із загиблим військовим Олексієм Цюхом      
22:28 05/12
Який вигляд має пологовий у Херсоні після російського обстрілу. ФОТО  
 
22:26 05/12
Попри обіцянки Сальдо, на лівобережжі Херсонщини досі не почався опалювальний сезон      
22:24 05/12
Херсонці повертаються в мікрорайон Корабел, де нема світла, газу і води: готують їжу у дворах, у районі є діти      
22:23 05/12
У Херсоні планують облаштувати пункти обігріву      
16:55 04/12
СБУ заочно повідомила про підозри двом військовим рф, які катували мирних мешканців Бериславщини      
16:42 04/12
Пошкодження очисних споруд у Херсоні не призведе до екокатастрофи - МВА      
16:35 04/12
"Любив Україну, свою дружину та синочка": у Херсоні попрощались з воїном Володимиром Колотілом
 
16:34 04/12
У Херсоні під час артобстрілу загинула 6-річна дівчинка, її батько — поранений, – прокуратура      
16:29 04/12
У Херсоні окупанти обстріляли перинатальний центр: у момент удару лікарі приймали пологи
   
12:47 03/12
Гатили з артилерії півтори години: війська РФ обстріляли тролейбусне депо у Херсоні      
12:45 03/12
Департамент цивільного захисту ХОДА переплатив до 40% за оборонні сітки, – звіт  
 
12:42 03/12
3 загиблих та 3 поранених мирних жителів: наслідки російських ударів по Херсонщині. Фоторепортаж  
 
12:38 03/12
Володимир Миколаєнко ініціює допомогу у звільненні херсонських полонених      
12:33 03/12
Зібрав 2 млн гривень: 12-річний хлопець з Олешківської громади понад 3 роки волонтерить на Львівщині  
 
12:32 03/12
ЗСУ відбили спробу штурму армії РФ біля Антонівського мосту      
12:30 03/12
Четверо представників Херсонщини увійшли до списку 100 українців, які формують майбутнє      
12:29 03/12
“Одні повертаються, інші виїжджають”. Скільки людей залишається в мікрорайоні Корабел у Херсоні      
14:24 02/12
ДБР продовжує викривати колаборантів, які служили окупантам у каральних установах Херсона      
12:29 02/12
На війні загинули жителі Херсонщини Владислав Сальников і Віталій Золотов      
12:28 02/12
Звільнений з полону військовий розповів, як його допитували в херсонському СІЗО      
12:27 02/12
У Комишанах російський снаряд прилетів у будинок, поранена жінка      
12:16 02/12
Росіяни атакували рятувальників, коли ті гасили пожежу на автозаправній станції у Херсоні (фото)      
12:03 02/12
У листопаді в херсонському перинатальному центрі народилися восьмеро дітей      
12:02 02/12
Троє херсонських співробітників виправної колонії перейшли на бік окупантів, – їм заочно повідомили про підозри      
20:03 01/12
Кеш ігри чи МТТ: який формат гри вибрати?      
17:06 01/12
Как продлить жизнь туристической палатки: советы, проверенные опытом      
16:35 01/12
У Херсоні помер водій комунального підприємства, поранений під час російського обстрілу      
16:32 01/12
Кремль готує нову екологічну катастрофу в Херсоні – перехоплений бойовий наказ окупантів      
16:31 01/12
На Херсонщині у межах програми «єВідновлення» погодили компенсації та житлові сертифікати для понад 100 родин      
16:29 01/12
Херсон забезпечили броньованим авто для роботи під обстрілами      
16:27 01/12
Херсонський борець посів перше місце на змаганнях у Польщі      
16:26 01/12
Ще одному співробітнику ФСБ заочно повідомили про підозру за катування цивільних на Херсонщині      
16:01 30/11
Успіх без глянцю: реальні історії, що пахнуть потом, ризиком і трішки безумством      
18:05 28/11
“Міс Херсонська область” та її родина: як на окупованих територіях формується нова еліта
 
18:03 28/11
В Естонії збиратимуть кошти на реабілітацію хлопчика з Херсона      
18:01 28/11
Успіхи херсонських освітян: науковиця отримала грант Президента, а вчитель став переможцем національної премії      
Все новости

Архив публикаций

«    Декабрь 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
СПЕЦТЕМЫ


    Мобілізація медиків за новими правилами: хто отримає бронювання, а кого призвуть

    Мобілізація лікарів по-новому: що розповів міністр охорони здоров'я

    В Україні продовжать мобілізовувати лікарів для порятунку військових. Це все відбуватиметься по-новому.

    Закладам охорони здоров'я дозволили забронювати 100% лікарів. Однак на запит Медичних сил будуть розброньовувати та мобілізувати тих фахівців, яких не вистачає на фронті, щоб рятувати поранених. Мобілізовані медики працюватимуть лише за фахом і підписуватимуть контракти лише на рік. Тим часом в українських цивільних лікарнях теж не вистачає медперсоналу.

    Чи не призведе мобілізація лікарів до колапсу в цивільній медицині – кореспондентка ТСН Ірина Маркевич розбиралася.

    Кого бракує на фронті

    В Україні бракує медиків на лінії фронту. Схожа ситуація і в цивільних лікарнях. На базі медиків Інтернаціонального легіону створюється перший медичний батальйон. А це означає, що треба всемеро більше лікарів, медсестер, фельдшерів. Асан Чарухов каже. що їм зараз потрібні медики всіх спеціальностей, але якщо аналізувати, кого традиційно не вистачає на фронті, то це – вузькопрофільні спеціалісти.

    "Не вистачає судинних хірургів, травматологів, не вистачає середнього медперсоналу, і це вузькі спеціальності. Це – операційні медсестри, анестезисти – з ними взагалі біда", – каже керівник медичної служби Першого інтернаціонального легіону Асан Чарухов.

    Підрозділу доводиться перенавчати медиків під потреби стабілізаційних пунктів і польових шпиталів.

    "Ми беремо медичну сестру або фельдшера. Ми проводили додаткові навчання, і з них за декілька місяців виходить хороший спеціаліст – операційна медсестра, яка нам так треба", – каже він.
    Порятунок поранених / ©

    Яка ситуація в цивільних лікарнях

    Лікарня Боярської громади розрахована на 250 тисяч населення. У приймальному відділенні цілодобово чергує один фахівець. Загалом лікарів невідкладних станів троє. Пан Олександр сьогодні на чергуванні, але він ще й торакальний хірург, якого можуть терміново викликати на операцію. Якщо навіть одного лікаря з цього відділення мобілізують – це вже критично.

    Щоб не паралізувати роботу будь-якої ланки чи напрямку в будь-якій лікарні, змінили систему мобілізації медичного персоналу. Уряд дозволив лікарням бронювати колектив.

    В Боярській лікарні залишилося 10 хірургів, 3-х мобілізували за попередні роки, і це вже відчутно для такого медичного закладу.

    "Один хірург перекриває 8–10 днів у місяць чергувань", – каже завідувач хірургічного відділення КНП "ЛІЛ Боярської міської ради" Андрій Вольський.

    Для цивільного закладу втрата лікаря може означати і втрату фінансування. Національна служба здоров'я укладає з лікарнею контракт, коли та відповідає вимогам і кількості медичного персоналу. Якщо лікарів не вистачає – пакет скасовується, а разом з ним і фінансування.

    "У нас виходить, що є війна, ВЛК, мобілізація, і є завдання, що ти маєш утримувати заклад, платити зарплати, лікувати військових. Система настільки не вибудована, що вони просто роблять протилежні речі", – каже директор "ЛІЛ Боярської міської ради" Володимир Пляцек.

    Ось, наприклад, у лікарні є лише один ендокринолог для дорослих. Велика черга – це ті, хто прийшов на прийом. Але всіх прийняти він не зможе, бо має бути ще на одному робочому місці – у військово-лікарській комісії.

    Крім ендокринолога, в лікарні не вистачає неврологів, психіатра, терапевтів, рентгенологів і хірургів.

    Лікарів мобілізовуватимуть

    Але це не означає, що лікарів не мобілізовуватимуть. Медичні сили ЗСУ мають розрахувати, скільки медиків і яких спеціальностей потребує військо. Далі з цими даними працюватиме Міністерство охорони здоров'я.

    "Ми розуміємо, скільки на місяць потрібно для лав Збройних сил тих чи інших працівників, розбиваємо їх по регіонах у відсотковому відношення і працюємо зі структурними підрозділами, щоб нам показали, яких людей можна покликати, так, щоб це не паралізувало роботу конкретного закладу охорони здоров'я", – каже Віктор Ляшко.

    Тобто з лікарень не забиратимуть тих лікарів, без яких може зупинитися робота. В Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що контрольована мобілізація покликана саме не розброньовувати медиків у тих лікарнях, де їх великий дефіцит, а шукати спеціалістів у системі, які будуть більш ефективними у війську. Однак міністр Віктор Ляшко каже, що локальних черг до вузьких спеціалістів і на планові операції не уникнути.

    "Я хочу звернутися до людей з розумінням до цього ставитися. Однаково пріоритет у нас – забезпечити порятунок поранених, тих, хто боронить нашу незалежність", – наголошує міністр.
     




    Похожие публикации

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    22:14 06/12
    Чем керамическая панель отличается от других обогревателей — объясняет ВЕНКОН      
    22:35 05/12
    Окупанти хочуть вивозити агропродукцію з лівобережжя Херсонщини до Афганістану      
    22:34 05/12
    На Херсонщині попрощались із загиблим військовим Олексієм Цюхом      
    22:28 05/12
    Який вигляд має пологовий у Херсоні після російського обстрілу. ФОТО  
     
    22:26 05/12
    Попри обіцянки Сальдо, на лівобережжі Херсонщини досі не почався опалювальний сезон      
    22:24 05/12
    Херсонці повертаються в мікрорайон Корабел, де нема світла, газу і води: готують їжу у дворах, у районі є діти      
    22:23 05/12
    У Херсоні планують облаштувати пункти обігріву      
    16:55 04/12
    СБУ заочно повідомила про підозри двом військовим рф, які катували мирних мешканців Бериславщини      
    16:42 04/12
    Пошкодження очисних споруд у Херсоні не призведе до екокатастрофи - МВА      
    16:35 04/12
    "Любив Україну, свою дружину та синочка": у Херсоні попрощались з воїном Володимиром Колотілом
     
    16:34 04/12
    У Херсоні під час артобстрілу загинула 6-річна дівчинка, її батько — поранений, – прокуратура      
    16:29 04/12
    У Херсоні окупанти обстріляли перинатальний центр: у момент удару лікарі приймали пологи
       
    12:47 03/12
    Гатили з артилерії півтори години: війська РФ обстріляли тролейбусне депо у Херсоні      

    12:45 03/12
    Департамент цивільного захисту ХОДА переплатив до 40% за оборонні сітки, – звіт  
     
    12:42 03/12
    3 загиблих та 3 поранених мирних жителів: наслідки російських ударів по Херсонщині. Фоторепортаж  
     
    12:38 03/12
    Володимир Миколаєнко ініціює допомогу у звільненні херсонських полонених      
    12:33 03/12
    Зібрав 2 млн гривень: 12-річний хлопець з Олешківської громади понад 3 роки волонтерить на Львівщині  
     
    12:32 03/12
    ЗСУ відбили спробу штурму армії РФ біля Антонівського мосту      
    12:30 03/12
    Четверо представників Херсонщини увійшли до списку 100 українців, які формують майбутнє      
    12:29 03/12
    “Одні повертаються, інші виїжджають”. Скільки людей залишається в мікрорайоні Корабел у Херсоні      
    14:24 02/12
    ДБР продовжує викривати колаборантів, які служили окупантам у каральних установах Херсона      
    12:29 02/12
    На війні загинули жителі Херсонщини Владислав Сальников і Віталій Золотов      
    12:28 02/12
    Звільнений з полону військовий розповів, як його допитували в херсонському СІЗО      
    12:27 02/12
    У Комишанах російський снаряд прилетів у будинок, поранена жінка      
    12:16 02/12
    Росіяни атакували рятувальників, коли ті гасили пожежу на автозаправній станції у Херсоні (фото)      
    12:03 02/12
    У листопаді в херсонському перинатальному центрі народилися восьмеро дітей      

    12:02 02/12
    Троє херсонських співробітників виправної колонії перейшли на бік окупантів, – їм заочно повідомили про підозри      
    20:03 01/12
    Кеш ігри чи МТТ: який формат гри вибрати?      
    17:06 01/12
    Как продлить жизнь туристической палатки: советы, проверенные опытом      
    16:35 01/12
    У Херсоні помер водій комунального підприємства, поранений під час російського обстрілу      
    16:32 01/12
    Кремль готує нову екологічну катастрофу в Херсоні – перехоплений бойовий наказ окупантів      
    16:31 01/12
    На Херсонщині у межах програми «єВідновлення» погодили компенсації та житлові сертифікати для понад 100 родин      
    16:29 01/12
    Херсон забезпечили броньованим авто для роботи під обстрілами      
    16:27 01/12
    Херсонський борець посів перше місце на змаганнях у Польщі      
    16:26 01/12
    Ще одному співробітнику ФСБ заочно повідомили про підозру за катування цивільних на Херсонщині      
    16:01 30/11
    Успіх без глянцю: реальні історії, що пахнуть потом, ризиком і трішки безумством      
    18:05 28/11
    “Міс Херсонська область” та її родина: як на окупованих територіях формується нова еліта
     
    18:03 28/11
    В Естонії збиратимуть кошти на реабілітацію хлопчика з Херсона      
    18:01 28/11
    Успіхи херсонських освітян: науковиця отримала грант Президента, а вчитель став переможцем національної премії      
    Все новости

    Наверх