Як роз'яснила адвокат з сімейних справ, член Центру сімейного права ВША НААУ Інна Скузь, хоча сам обов'язок щодо сплати аліментів припиняється зі смертю платника, наявна заборгованість входить до складу спадщини.
"Від погашення заборгованості за аліментами боржника не може звільнити жодна обставина. Припинення обов'язку по сплаті аліментів не означає анулювання боргу, який утворився за життя платника", - наголошує експерт.
Важливо зазначити, що спадкоємці відповідають за борги лише в межах вартості успадкованого майна. При цьому кожен спадкоємець відповідає особисто в розмірі своєї частки у спадщині.

Верховний Суд у своїх рішеннях підкреслює, що зі спадкоємців можна стягнути саму заборгованість по аліментах, але не пеню, 3% річних та інфляційні нарахування за прострочення платежів.
Якщо спадкоємці відмовляються добровільно погасити заборгованість, законний представник дитини має право звернутися до суду. При цьому низький рівень доходу спадкоємця не є підставою для звільнення від обов'язку сплатити борг - у такому випадку стягнення може бути звернене на успадковане майно.
Хвиля