Ремонтував теплотяги і допомагав росіянам вивозити зерно. Вадима Арсенєнка з Херсона відправили за ґрати на 11 років з конфіскацією майна
Пенсіонер Вадим Арсенєнко з Херсона добровільно очолив технічний відділ окупаційного підприємства «Херсонская железная дорога», примушував людей до співпраці з ворогом, ремонтував теплотяги і допомагав вивозити крадене зерно. На початку 2023 року його затримали. В суді Арсенєнко заперечував свою вину і заявив, що нібито допомагав партизанському руху боротися з окупантами. Однак суд йому не повірив і визнав винним у пособництві ворогу.
Про це з посиланням на вирок Шевченківського районного суду Києва 9 січня повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Суд встановив, що пенсіонер Арсенєнко Вадим Петрович, уродженець Мелітополя Запорізької області, в 2022 році добровільно погодився очолити підрозділ технічного відділу захопленої російськими загарбниками філії ПрАТ «Київ – Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту (МППЗТ)». На базі останнього росіяни незаконно створили так зване міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту окупаційного підприємства «Херсонская железная дорога».
«Вадим Арсенєнко збирав працівників підприємства, закликав їх співпрацювати з ворогом, обіцяючи високу зарплату в російських рублях. Він забезпечував ремонт теплотягів та іншого рухомого складу, що перебував на балансі піприємства, який росіяни незаконно привласнили і використовували в інтересах окупаційної адміністрації держави-агресорки», – йдеться у вироку суду.
Сам Арсенєнко свою вину не визнав. Він намагався переконати суд, що росіяни його силою і погрозами примусили співпрацювати з ними і що він перебував на посаді начальника окупаційного підрозділу лише формально.
«Окупанти хотіли знати, яке обладнання і майно у підприємства є в наявності, я брав участь в його «інвентаризації». Я переконаний, що ці дії не мали значення, бо перепис майна проводився формально, лише за комп’ютерними даними обліку», – заявив Вадим Арсенєнко у суді.
Крім того, за його словами, він нібито приховано шкодив російським загарбникам, пошкодивши один теплотяг і нібито надавав допомогу партизанському руху на Херсонщині. Втім, суд не повірив жодному йому слову.
Численні свідки, які працювали на захопленому підприємстві, спростували сказане обвинуваченим. За словами однієї з них, росіян цікавили теплотяги, якими вони в період окупації вивозили з Херсонщини крадене зерно і зброю. Жінка була присутня на зборах у підприємстві в червні 2022 року, на яких Вадим Арсенєнко агітував людей працювати на ворога.
«Під час окупації Херсона Вадим Арсенєнко разом зі своєю дружиною Ольгою Арсенєнко приїжджали до мене додому за ключами від сейфу в кабінеті з документами. Після того озброєні представники окупаційної влади приїжджали до мене знову з вимогою надати їм доступ до документів. У цей період теплотяги підприємства виїжджали за межі Херсона», – розповіла свідок.
На переконання суду, Вадим Арсенєнко збрехав про тиск на нього з боку окупантів. Передусім через те, що він після звільнення Херсона не звертався до правоохоронців із заявами про вчинення проти нього будь-яких незаконних дій. Не взяв суд до уваги і його пояснення, нібито він не міг відмовитись від запропонованої йому загарбниками посади. Адже багато його інших колег не захотіли і не стали працювати в окупаційному підприємстві.
Відомо, що Вадим Арсенєнко до свого виходу на пенсію в 2017 році працював слюсарем п’ятого розряду херсонської філії ПрАТ «Київ – Дніпровське МППЗТ».
На початку 2023 року Арсенєнка затримали разом із дружиною.
Суд визнав Вадима Арсенєнка винним у пособництві державі-агресору за ч. 1 ст. 111-2 КК України. Вирок – 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна і забороною обіймати будь-які посади в органах влади і займатись діяльністю, пов’язаною з наданням адміністративних послуг протягом 12 років.
Вирок суду ще не набрав законної сили.