Бойовика «ДНР» Олександра Лелекова, який воював на Херсонщині і Запоріжжі, засудили до 15 років тюрми з конфіскацією майна
Олександр Лелеков з Макіївки Донецької області 23 лютого 2022 року добровільно мобілізувався до незаконних збройних формувань «ДНР» і воював проти Збройних Сил України на території Херсонської і Запорізької областей. 24 червня 2024 року він потрапив у полон ЗСУ на Донеччині. 5 грудня Дружківський міський суд Донецької області визнав його винним у державній зраді і колабораційній діяльності.
Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Суд встановив, що Лелеков Олександр Володимирович, уродженець міста Макіївка, 23 лютого 2022 року отримав вказівку керівництва комунального підприємства з будівництва доріг «ДРСУ» та звернувся до Червоногвардійського військового комісаріату Макіївки, де добровільно мобілізувався до незаконних збройних формувань так званої «ДНР».
Наступного дня його розмістили у збірному пункті на території бетонного заводу в селищі Холодна Балка і зарахували кулеметником до 125 стрілецького полку «народної міліції».
7 березня 2022 року Олександр Лелеков опинився на території села Високе Тягинської сільської громади Бериславського району Херсонщини і розмістився в місцевій школі. Там він відповідав за облаштування і чергування на ворожому блокпосту.
В червні 2022 року його перевели до взводу охорони та зв’язку на посаду радіотелефоніста. Відтоді він охороняв приміщення штабу полку в захопленому сільському будинку культури і житловому будинку, де проживали російські офіцери.
З 10 жовтня по 25 грудня 2022 року штаб і взвод зв’язку передислокували до Першотравневого Запорізької області, а з кінця 2022 року Лелеков проходив службу на Донеччині. 24 червня 2024 року під час виконання наказу по захопленню російськими окупантами свиноферми Олександр Лелеков потрапив у полон військовослужбовців ЗСУ.
У суді обвинувачений визнав свою вину і сприяв слідству у розкритті злочину.
Суд визнав його винним у державній зраді за ч. 1 і ч. 2 ст. 111 КК України, а також колабораційній діяльності за ч. 7 ст. 111-1 КК України. Вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Вирок ще не набрав законної сили.