На новорічному святі в одному з дитячих клубів у Херсоні військовослужбовці зіграли ролі персонажів Джека Горобця та Санта Клауса. До події у клубі готувались три тижні, розповідає його керівниця Наталя Гуменна. Сценарій написав один із захисників, який до повномасштабного вторгнення працював сценаристом.
Віра читає віршик про Новий рік, на який загадують бажання, щоб закінчилася війна.
"Мені сподобалося шукати монетки. Також ми шукали, як побудувати корабель. Я знайшла парус. Вони як сварилися, що Мавка все тягне з лісовиком, а лісовик нічого не робить", — говорить вона.
Олена Юдіна на захід привела 5-річного сина Олександра.
"Ми готувалися десь за тиждень, вивчили вірша. Ну все як має бути у хороші, нормальні, добрі часи, коли є новорічні ранки як в тебе, так і у твоєї дитини. Дуже подобається, задоволений, тому що в Херсоні не так часто під ворожими обстрілами, щоденними, погодинними можна знайти цей шматочок якогось позитиву, добра й острівок такого затишку", — каже Олена.
Світлана Мініна прийшла з 8-річним онуком Сергієм. Говорить, про захід дізнались випадково.
"Онук дуже зрадів, сильно чекав. Я з роботи їхала, а він вже й за ворота виглядав, чекав на бабусю з дідусем", — говорить жінка.
"Я розмовляв, грав, веселився. Мені дуже сильно подобалось. Так сподобалося, що я навіть і сфоткався. Джек Горобець — це мій улюблений персонаж", — каже Сергій.
У ролях Джека Горобця та Санта Клауса — військовослужбовці Олексій та Микола, які зараз воюють на Херсонському напрямку.
"Нам вдалося на кілька годин вирватися і зробити свято в місті, в якому не працюють дитячі садки. І власне є дітки, які кілька років не бачили новорічних свят. Тому що їх просто в Херсоні їх немає, бо місто постійно під обстрілами. Дітки раді, й самі отримуємо моральне задоволення. Я розумію, наскільки це важливо їм", — говорить Микола.
"Є такий знайомий в мене один побратим, який шукав Санту. А я погодився і пішов йому допомагати, дітей порадувати. Раніше, до повномасштабного, я працював, танцював і з дітьми працював так само. Та й приніс свято діткам. Це гарна річ. Щоб не лишати дитинства дитину, щоб у дітей було повне дитинство, як і в нас колись було", — каже Олексій.
Керівниця дитячого клубу Наталя Гуменна розповіла, що у Херсоні майже не залишилося ні аніматорів, ні акторів, майже всі повиїжджали. Тому запросили на роль акторів військових.
"Вони прийшли до нас і запропонували, кажуть, відпочинуть, і дітей трішечки розважать. Готувалися, і сценарій придумав Микола, він сам сценарист. Він його запропонував, ми його доповнили естафетами, музикою доповнили. Готувалися ми три тижні, тому що треба було зробити піратську яхту, костюми придбати, щось самі пошили, що купили", — говорить Наталя Гуменна.
suspilne.media