У повідомленні МОЗ говориться, що останнім часом в Україні багато кажуть про те, що нібито з 1 січня 2025 року людей з інвалідністю мобілізуватимуть через ліквідацію МСЕК та нібито автоматичне скасування статусу інвалідності. МОЗ назвало цю інформацію фейком. Насправді всі інваліди продовжать отримувати пільги та відстрочку від мобілізації на підставі висновку МСЕК протягом терміну його дії.
Такі чоловіки віком 25-60 років з 2 чи 3 групою інвалідності мають до 1 листопада 2025 року пройти повторний огляд. Всім іншим особам – до 1 квітня 2026 (з певними винятками).
З 1 січня 2025 року в Україні ліквідують всю систему МСЕК, оскільки вона не виправдала себе через численні випадки корупції. Замість МСЕК інвалідність встановлюватимуть експертні команди лікарів-практиків. Вони оцінюватимуть повсякденне функціонування людей. Вже створено 1348 експертних команд. У них налічується понад 4300 лікарів. Це в 3 рази більше порівняно із системою МСЕК.
Скандал із фейковими інвалідностями, які призначали лікарі МСЕК, восени 2024 року сколихнув усю Україну. Все почалося з керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи, яку викрили на видачі фіктивних діагнозів для ухилянтів від мобілізації до ЗСУ. У неї під час обшуку знайшли майже 6 млн доларів у різних валютах.
Правоохоронці також встановили, що Тетяна Крупа схвалила інвалідність ІІ групи приблизно 50 прокурорам Хмельницької області. Офіс генпрокурора розпочав розслідування, під час якого з’ясувалося, що кожен двадцятий український прокурор оформив собі групу інвалідності. Викриття корупції у системі МСЕК триває досі. Очільник Міністерства охорони здоровʼя Віктор Ляшко розповів, що 188 особам уже скасовано інвалідність.
Today.ua