72-річна жителька Херсонської області потрапила на гачок псевдородички, яка нібито потребувала фінансової допомогти. Жінці зателефонувала невідома й видавала себе за її сестру та попросила гроші в борг. Не перевіривши інформацію, жінка переказала 15000 гривень.
Про це інформує пресслужба поліції Херсонської області.
Також аферисти використовують старі шахрайські схеми з розміщенням на сайтах фейкових повідомлень про продаж неіснуючих товарів.
Так, до поліції звернувся 23-річний житель Бериславського району. Він повідомив, що хотів купити мобільний телефон та знайшов на одному з сайтів вигідне оголошення. Чоловік здійснив повний розрахунок на суму понад 13700 гривень. Після цього продавець перестав виходити на зв’язок. В результаті заявник залишився без грошей і гаджету.
Ще однією жертвою шахраїв стала 35-річна херсонка. Жінка у соціальній мережі перейшла за посиланням нібито для отримання грошової допомоги, ввела дані банківської картки, після чого з її рахунку зникло 26000 гривень.
За всіма фактами поліція відкрила провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.
Шановні громадяни! Ні в якому разі не вводьте дані своїх банківських карток на незнайомих сайтах, адже тоді шахраї можуть отримати доступ до вашого рахунку та кредитного ліміту.
Перш, ніж переказувати гроші, поставте людини особисті запитання, на які може знати відповідь тільки вона. А краще припніть розмову і самі перетелефонуйте тому, кому нібито потрібна допомога.
Вкотре нагадуємо, що інформацію про виплати необхідно брати лише з офіційних джерел. Тож якщо побачили повідомлення, де для отримання грошей вам пропонується лише перейти за посиланням і ввести реквізити банківської картки, – це шахрайство.
Якщо ви стали жертвами шахрайської схеми, необхідно звернутися до найближчого відділу поліції або зателефонувати на "102".